Загружается, подождите...

Етамзилат (Etamsylate)


міжнародна і хімічна назви: etamsylate;2,5-дігідроксибензолсульфонату діетиламонієва сіль;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого або майжебілого кольору, плоскоциліндричні, з рискою і фаскою;

склад: одна таблетка містить: етамзилату 0,25 г;допоміжніречовини: кальцію гідрофосфату дигідрат, натрію метабісульфіт, крохмалькартопляний, полівінілпіролідон, кальцію стеарат.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Гемостатичні засоби для системногозастосування. Код АТС B02B X01.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.Гемостатичний, ангіопротекторний засіб. Діє на тромбоцитарну ланку гемостазу. Стимулюєутворення тромбоцитів та вихід тромбоцитів з кісткового мозку, підвищує їхкількість і фізіологічну активність. Збільшує швидкість утворення первинноготромбу, що, можливо, обумовлено помірною стимуляцією утворення тканинноготромбопластину, і підсилює ретракцію тромбу. Виявляє антигіалуронідазну активність, пригнічуєрозщеплення мукополісахаридів судинної стінки і стабілізує аскорбінову кислоту,внаслідок чого підвищується резистентність капілярів, зменшується проникність ікрихкість мікросудин. Не виявляє гіперкоагуляційної дії, не впливає на рівеньфібриногену та протромбіновий час.Максимальний ефект при прийомі внутрішньовідзначається через 3 години. У діапазоні доз 2-10 мг/кг виразність діїпропорційна дозі, подальше збільшення дози призводить лише до незначногопідвищення ефективності. Після курсового лікування ефект триває протягом 5-8діб, поступово слабшаючи.Фармакокінетика.Після прийому внутрішньопрактично цілком абсорбується з шлунково-кишкового тракту. Максимальнаконцентрація в крові досягається через 3-4 години. Терапевтична ефективнаконцентрація в крові – 0,05-0,02 мг/мл. Слабко зв’язується з білками іформеними елементами крові. Рівномірно розподіляється в різних органах ітканинах (залежно від ступеня їх кровопостачання). Швидко виводиться зорганізму, в основному – у незмінному вигляді.

Показання для застосування. Паренхіматозні і капілярнікровотечі різного генезу, геморагічний діатез, профілактика інтра- тапісляопераційних кровотеч при операціях на судинах та дуже васкуляризованійтканині, профілактика капілярних кровотеч при операціях в офтальмології,оториноларингології, стоматології, урології, гінекології, діабетичнамікроангіопатія.

Спосіб застосування та дози. Застосовують внутрішньо незалежно відприйому їжи.При хірургічних втручаннях дорослим призначають по0,5-0,75 г (2-3 таблетки) за 3 год до операції; дітям старше 12 роківпризначають з розрахунку 1–12 мг/кг маси тіла (1/2-2 таблетки) на добу в 1–2прийомі протягом 3–5 днів до операції.При небезпеці післяопераційної кровотечі дорослимпризначають по 1-2 г (4-8 таблеток), дітям старше 12 років призначають зрозрахунку 8 мг/кг маси тіла (1-2 таблетки) рівномірно (2-4 прийомі) протягомпершої доби після операції. При геморагічних діатезах дорослим призначаютькурсами по 1,5 г (6 таблеток), дітям старше 12 років призначають з розрахунку6–8 мг/кг маси тіла на добу в 3 прийомі через рівні проміжки часу протягом 5-14днів. Курс лікування при необхідності можна повторити через 7 днів.При діабетичних мікроангіопатіях (ретинопатії згеморагіями) дорослим призначають курсами по 0,25-0,5 г (1-2 таблетки) 3 разина добу протягом 2-3 міс; дітям старше 12 років – по 0,25 г (1 таблетка) 3 разина добу протягом 2-3 міс.При лікуванні метро- і менорагій призначають по0,75-1 г (3-4 таблетки) на добу в 2–3 прийомі, починаючи з 5-го дня очікуваноїменструації до 5-го дня наступного менструального циклу.

Побічна дія. Можливі нудота, печія, відчуттятяжкості в надчеревній ділянці, головний біль, запаморочення, гіпереміяобличчя, артеріальна гіпотензія, парестезії нижніх кінцівок.

Протипоказання. Підвищена індивідуальна чутливістьдо етамзилату, тромбози, тромбоемболії, порфірія, вагітність, період грудногогодування, гемобластоз у дітей.

Передозування. Дані про передозування етамзилатувідсутні.

Особливості застосування. Слід дотримуватися обережності припризначенні препарату хворим з тромбозами або емболіями в анамнезі.Перед початком лікування слід виключити інші причиникровотечі.Застосування в період вагітності і годування груддю. Безпеказастосування препарату у вагітних не встановлена. При необхідності застосуванняв період лактації грудне годування слід припинити. Недостатньо досвіду застосування Етамзилату для лікування дітей вікомдо 12 років.Вплив на можливість керування транспортними засобами і механізмами. Необхіднаобережність при роботі з транспортними засобами або механізмами, тому щоможливе запаморочення.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Прийом до введенняреополіглюкіну запобігає антиагрегаційній дії останнього, прийом після введенняреополіглюкіну не чинить гемостатичної дії. Припустимо сполучення замінокапроновою кислотою, вікасолом.

Умови та термін зберігання. У захищеному від вологи тасвітла місці при температурі від 15 0С до 25 0С. Зберігати в недоступному для дітей місці. Термінпридатності – 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z