Загружается, подождите...

Ессенціалєфорте н (Essentialeforte n)


хімічна назва: 3-sn-фосфатидилхолін / 3-sn-лізофосфатидилхолін;

основні фізико-хімічні властивості: непрозорі довгасті тверді желатинові капсуликольору хакі з пастоподібним вмістом, cхожим на мед;

склад: 1 капсула містить “ Ессенціальні фосфоліпіди” ®= EPL® - субстанція(дигліцеридні ефіри холінфосфорної кислотиприродного походження, що містять надлишок ненасичених жирних кислот, переважнолінолеву [приблизно 70%], ліноленову та олеїнову кислоти) – 300 мг;допоміжні речовини: жири тверді, олія соєва, етанол,етилванілін, олія касторова гідрогенізована, 4-метоксіацетофенон, желатин,барвники Е171, Е172, титану діоксид.

Форма випуску. Капсули.

Фармакотерапевтична група. Гепатотропні препарати. Код АТС А05В А50**

Фармакологічні властивості. Активною діючою речовиною Ессенціалє

®форте Н є так звані “Ессенціальні фосфоліпіди”® (EPL®-субстанція),які являють собою високоочищену фракцію фосфатидилхоліну. Визначальнимкомпонентом цієї фракції є дилінолеоїлфосфатидилхолін. “Ессенціальніфосфоліпіди”® за своєю хімічною структурою подібні до ендогеннихмембранних фосфоліпідів, переважаючи їх за своїми функціональними властивостямиза рахунок високого вмісту поліненасичених жирних кислот, особливо лінолевоїкислоти. Фосфоліпіди є основними структурними елементами оболонок клітин іклітинних органел. Вони беруть участь у диференціації, поділі і регенераціїклітин.Функціональне значення фосфоліпідів грунтується наїх амфіфільних властивостях, які дають змогу регулювати проникність клітинноїоболонки. Вони покращують функцію мембран, зокрема іонний обмін, внутрішнєдихання клітини, біологічне окислення, впливають на зв'язування ферментіввнутрішнього дихання в мітохондріях, а також на окислювальне фосфорилювання венергетичному обміні клітин. У фізіологічних умовах синтез фосфоліпідівзадовольняє нормальні потреби гепатоцитів, які містять достатню кількістьфосфоліпідів. Відомо, що структури клітинних оболонок і ферментних систем призахворюваннях печінки зазнають патологічних змін. Порушується біосинтез фосфоліпідів,а їх нестача призводить до порушення функції клітинної оболонки. Ці процесиособливо виражені у мітохондріях, які приблизно на 30% складаються зфосфоліпідів. У них відбуваються важливі обмінні процеси, серед якихнайважливішим є окислювальне фосфорилювання. Через недостатність фосфоліпідіввідбуваються порушення жирового обміну, що призводить до жирового переродженняпечінки. Завдяки своїм фармакологічним властивостям Ессенціале®форте Н нормалізує згадані порушення, сприяє регенерації субклітинних іплазматичних мембран, реактивує порушені мембранно-зв'язані ферментні системи ірецептори, збільшує детоксикаційну здатність печінки і таким чином нормалізуєїї функцію.Фармакокінетика.При прийомі внутрішньо більше 90% препаратувсмоктується в тонкому кишечнику. Основна кількість розкладається під впливомфосфоліпази-А до 1-ацил-лізо-фосфатидилхоліну, 50% якого відразу реацилюється вполіненасичений фосфатидилхолін ще під час всмоктування в тонкому кишечнику.Поліненасичений фосфатидилхолін потрапляє в кров через лімфатичні шляхи і далі,переважно у комплексі з ліпопротеїдами високої щільності (ЛВЩ), транспортуєтьсяв печінку. Максимальний вміст перорального фосфатидилхоліну у крові через 6 –24 годин після прийому становить в середньому 20%. Період напіввиведення дляхолінового компонента становить 66 годин, для насичених жирних кислот – 32години.У дослідженнях з кінетики в людському організмі менше 5% кожного ізвведених ізотопів Н3 і С14 виділялось з фекаліями.

Показання для застосування. Жирова дегенерація печінки (включно зураженням печінки при діабеті), гострі і хронічні гепатити, цироз печінки,перед- і після- операційне лікування хворого при хірургічному втручанні напечінці та жовчовивідних шляхах, токсичні ураження печінки, токсикози вагітності,псоріаз, радіаційний синдром.

Спосіб застосування та дози. Початкова доза препарату для дорослих іпідлітків становить по 2 капсули 3 рази на добу, підтримуюча – по 1 капсулі 3рази на добу. Вживати капсули під час прийому їжі, не розжовуючи і запиваючиневеликою кількістю води. Рекомендовано застосовувати препарат курсом не менше,ніж 3 місяці.Лікування псоріазу починають з прийому капсулЕссенціалє® форте Н по 2 капсули 3 рази на добу протягом 2 тижнів.Після цього рекомендовано 10 внутрішньовенних ін'єкцій по 5 мл з одночаснимпризначенням PUVA-терапії.Після закінчення курсу ін'єкцій поновлюють прийом капсул і продовжуютьйого протягом 2 місяців.

Побічна дія. В окремих випадках при використанні підвищених дозЕссенціалє® форте Н може виникати пронос.

Протипоказання. Підвищена чутливість до будь-якого з компонентівпрепарату.

Передозування. Повідомлень про передозування не зафіксовано.

Особливості застосування. Немає.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Дані про несумісність або взаємодіюЕссенціалє® форте Н з іншими лікарськими засобами відсутні.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі не вище 25°С усухому, недоступному для дітей місці. Термін придатності – 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z