Загружается, подождите...

Ессенціалєн (Essentiale n)


хімічна назва: 3-sn-фосфатидилхолін /3-sn-лізофосфатидилхолін;

основні фізико-хімічні властивості:прозорийрозчин жовтого кольору, практично вільний від механічних домішок ;

склад: 1 ампула 5 мл містить 250 мг“Ессенціальних фосфоліпідів”(R) = EPL(R) -субстанція (дигліцеридних ефірів холінфосфорної кислоти природного походження, що містятьнадлишок ненасичених жирних кислот, переважно лінолеву [біля 70%], ліноленовута олеїнову кислоти);допоміжні речовини: спирт бензиловий, кислотадезоксихолева, натрію хлорид, натрію гідроксид, барвник – рибофлавін, вода дляін'єкцій.

Форма випуску. Розчин для внутрішньовеннихін'єкцій.

Фармакотерапевтична група. Гепатотропні препарати. КодАТС А05В А50**.

Фармакологічні властивості. Активною діючою речовиноюЕссенціалє(R) Н є так звані “Ессенціальні фосфоліпіди”(R)(EPL(R) - субстанція), які являють собою високоочищену фракціюфосфатидилхоліну. Визначальним компонентом цієї фракції єдилінолеоїлфосфатидилхолін. “Ессенціальні фосфоліпіди”(R) за своєю хімічноюструктурою подібні до ендогенних мембранних фосфоліпідів, переважаючи їх засвоїми функціональними властивостями за рахунок високого вмісту поліненасиченихжирних кислот, особливо лінолевої кислоти. Фосфоліпіди є основними структурнимиелементами оболонок клітин і клітинних органел. Вони беруть участь удиференціації, поділі і регенерації клітин.Функціональне значення фосфоліпідів грунтується на їх амфіфільнихвластивостях, які дають змогу регулювати проникність клітинної оболонки. Вонипокращують функцію мембран, зокрема іонний обмін, внутрішньоклітинне дихання,біологічне окислення, впливають на зв'язування ферментів внутрішньоклітинногодихання в мітохондріях, а також на окислювальне фосфорилювання в енергетичномуобміні клітин. Відомо, що структури клітинних оболонок і ферментних систем призахворюваннях печінки зазнають патологічних змін. Порушується біосинтезфосфоліпідів, нестача яких призводить до порушення функції клітинної оболонки.Ці процеси особливо виражені у мітохондріях, які приблизно на 30% складаються зфосфоліпідів і в яких відбуваються важливі обмінні процеси, де найважливішим єокислювальне фосфорилювання. Через недостатність фосфоліпідів відбуваютьсяпорушення жирового обміну, які призводять до жирового переродження печінки. Завдякисвоїм фармакологічним властивостям Ессенціалє(R) Н усуває вказаніпорушення, сприяє регенерації субклітинних і плазматичних мембран, реактивуєпорушені мембранно-зв'язані ферментні системи і рецептори, збільшуєдетоксикаційну здатність печінки і таким чином нормалізує її функцію.Фармакокінетика.Період напіввиведення для холінового компонента становить 66 годин, длянасичених жирних кислот – 32 години.У дослідженнях зкінетики в людському організмі менше 5% кожного із введених ізотопів Н3і С14 виділялось з фекаліями.

Показання для застосування. Жирова дегенерація печінки(включно з ураженням печінки при діабеті), гострі і хронічні гепатити, цирозпечінки, перед- і після- операційне лікування хворого при хірургічному втручанніна печінці та жовчовивідних шляхах, токсичні ураження печінки, токсикозивагітності, псоріаз, радіаційний синдром.

Спосіб застосування та дози. Дорослим і підліткам призначають внутрішньовенноповільно 5-10 мл на добу, а у тяжких випадках – від 10 до 20 мл на добу. 10 млпрепарату дозволяється вводити за один раз. Якщо препарат вводять розведеним,рекомендують використовувати власну кров пацієнта і розводити препарат успіввідношенні 1:1. Внутрішньовенну інфузію зазвичай застосовують до 10 діб.Рекомендується якомога раніше підтримати (доповнити)парентеральну терапію прийомом капсул Ессенціалє(R) форте Н.Загальний курс лікування становить 3 - 6 місяців.Лікування псоріазу починають з прийому капсулЕссенціалє(R) форте Н по 2 капсули 3 рази на добу протягом 2 тижнів.Після цього рекомендовано 10 внутрішньовенних ін'єкцій по 5 мл з одночаснимпризначенням PUVA-терапії. Після закінченнякурсу ін'єкцій поновлюють прийом капсул і продовжують його протягом 2 місяців.

Побічна дія. В окремих випадках привикористанні підвищених доз Ессенціалє(R) Н можливі порушення з бокушлунково-кишкового тракту (пронос).

Протипоказання. Підвищена чутливість добудь-якого з компонентів. Ессенціалє(R) Н не слід призначатиновонародженим і недоношеним немовлятам, оскільки до складу препарату входитьбензиловий спирт.

Передозування. Повідомлень пропередозування не зафіксовано.

Особливості застосування. При розведенні Ессенціалє(R)Н для приготування інфузійного розчину (у разінеможливості використовувативласну кров пацієнта) слід застосовувати розчини, вільні від електролітів, асаме: 5% або 10% розчин глюкози (у співвідношенні 1:1), 5% розчин ксиліту.Не дозволяється вводити препарат внутрішньом'язовочерез можливе виникнення місцевого подразнення.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами. Недозволяєтьсявикористовувати для розведення препарату розчиниелектролітів.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурівід +2°С до +8°С в місцях, недоступних для дітей. Термін придатності – 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z