Загружается, подождите...

Есмін (Esmіnum)


основні фізико-хімічні властивості: тверді желатинові капсули з кришечкою ікорпусом бордового кольору. Вміст капсул – порошок темно-сірогокольору із слабким фіолетовим відтінком, із світлими вкрапленнями;

склад: кожна капсула містить: заліза (ІІІ) – 3,0 мг; цинку (ІІ) – 4,0 мг;марганцю (ІІ) – 0,8 мг; міді (ІІ) – 0,7 мг; кобальту (ІІ) – 0,07 мг; хрому(ІІІ) – 0,07 мг; селену (ІY) – 0,05 мг; молібдену (YІ) – 0,07 мг; ванадію (Y) –0,01 мг; кислоти мефенамінової – 85,0 мг;допоміжні речовини: крохмаль картопляний, лактоза, цукор-пісок, аеросил,натрію гідроксид, кальцію стеарат, твін-80 або натрію лаурилсульфат.

Форма випуску. Капсули.

Фармакотерапевтична група. Препарати мінералів. Код АТС А12СХ.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Есмін® –полімікроелементний препарат. Містить есенціальні (життєво необхідні)мікроелементи: залізо, мідь, цинк, кобальт, марганець, хром, ванадій, молібден,селен у вигляді комплексних сполук та простих солей. Кислота мефенамінова, щовходить до складу препарату, індукує вироблення інтерферону та утворює змікроелементами хелатні комплекси, які оптимально всмоктуються в ШКТ. Есмін®має високу біодоступність, не проявляє кумулятивних властивостей, не чинитьімунотоксичної, місцевоподразнюючої, алергічної, ульцерогенної, ембріотоксичноїі тератогенної дії. Склад і біологічно збалансоване співвідношення інгредієнтівЕсміну® зумовлюють високий терапевтичний ефект при гіпопластичній тагемолітичній анеміях, тромбоцитопенії та лейкопенії, проявляють вираженуфармакологічну дію відносно обмінних процесів на фоні металоферментногодисбалансу, які супроводжуються порушеннями імунних та репродуктивних функцій,серцево-судинними захворюваннями, зниженням працездатності.Есмін® бере участь у формуванні колагену та іншихбілків, що сприяють покращенню структури шкіри, нігтів та волосся; сприяєнормалізації обміну речовин, має антиоксидантну дію. Препарат сприяєнормальному росту та відновленню волосся і нігтів.Есмін® має гематопротекторну активність в умовах діїіонізуючого опромінення та застосування цитостатиків; антиоксидантнівластивості, знижуючи в крові рівень малонового альдегіду та дієновихкон’югантів.Препарат безпечний при тривалому застосуванні. Фармакокінетика. Не вивчалась.

Показання для застосування. Надмірне випадіння волосся, порушення ростуі відновлення волосся різноманітної етіології, для зміцнення тонкого і ламкоговолосся, порушення росту і структури нігтів.Порушення гемопоезу різного генезу:залізодефіцитна,гіпопластична, гемолітична анемії тощо; крововтрати, спричинені хірургічнимвтручанням, травмами; хронічні крововтрати (геморой, сильні або тривалі місячнітощо); анемічний синдром при дисемінованих захворюваннях сполучної тканини(ДЗСТ).Підвищена втрата мікроелементів, спричинена блюванням, діареєю,посиленим потовиділенням; порушення процесів засвоєння їжі (захворювання ШКТ,люди похилого віку, паління, зловживання алкоголем), нерегулярне та одноманітнехарчування, дотримання редукційних дієт (при ожирінні, цукровому діабеті таін.); опікова хвороба, гіпохлоргідрія, гемодіаліз.Есмін® застосовують у схемах лікування онкозахворювань, хіміо- іпроменевої терапії для зниження побічних ефектів; у комплексній терапіїхронічних захворювань для підвищення опірності організму. Препарат застосовують при підвищеній потребі вмікроелементах: стрес, проживання на екологічно забруднених територіях, приактивних заняттях спортом, у період інтенсивного росту і статевого дозрівання,при підвищених фізичних навантаженнях.

Спосіб застосування та дози. Препарат приймають внутрішньо після їди.З профілактичною метою для підвищення захисних сил організму дорослим іпідліткам слід приймати по 1 капсулі на добу.При порушенні процесів кровотворення дорослим і підліткам – по 1капсулі 1–2 рази на добу. Курс лікування – 30 днів. У схемах комбінованого лікування онкозахворювань – по 1 капсулі 2 разина добу протягом усього курсу хіміо- і променевої терапії. Курс лікування можна продовжити і повторити залежно від впливупрепарату на показники крові і загальний стан хворих.В інших випадках дозу препарату і тривалість курсутерапії встановлює лікар.

Побічна дія. При дотриманні рекомендованого режиму дозуванняпобічні ефекти не спостерігалися. На фоні прийому Есміну® можливе забарвленнявипорожнень у чорний колір, що має тимчасовий характер і зникає при зниженнідози чи припиненні прийому препарату.

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату,захворювання, що супроводжуються надлишковим накопиченням мікроелементів ворганізмі – хвороба Вільсона, гемохроматоз, таласемія, сидеробластична анемія,хронічний гемоліз; випадіння волосся, що спричинене гормональними порушеннями,бактеріальне та грибкове ураження нігтів.

Передозування. У великих дозах препарат може чинити подразнювальнудію на слизову оболонку шлунка, спричиняти нудоту і блювання. При передозуваннінеобхідно припинити прийом препарату, випити молоко чи сире яйце, дати хворомуактивоване вугілля чи інші адсорбенти і звернутися до лікаря.

Особливості застосування. Есмін® доцільно застосовувати з вітамінами і полівітаміннимикомплексами, не рекомендується застосовувати з препаратами, що містятьмікроелементи.У зв’язку з обмеженою на сьогодні інформацією препарат не рекомендуютьпризначати в періоди вагітності і лактації, а також дітям до 12 років.З обережністю слід застосовувати препарат пацієнтам з вираженимипорушеннями функції печінки, нирок, шлунково-кишкового тракту, особам, щостраждають на гемоглобінопатію. Не слід поєднувати прийом препарату внутрішньоз ін’єкційним введенням мікроелементів, з повторними переливаннями крові.Терапія Есміном® повинна проводитись під контролемпоказників крові (сироваткового заліза, гемоглобіну та ін.).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Взаємодія Есміну® з іншими лікарськимизасобами не описана. Есмін® може застосовуватися в комплексній терапії з іншими препаратамидля лікування основного захворювання (спазмолітики, гіпотензивні, заспокійливі,протизапальні і гепатопротекторні засоби, антибіотики, бронхолітики та ін.).

Умови та термін зберігання. В сухому, захищеному від світла місці прикімнатній температурі від 15 до 25 ºС. Зберігати в недоступному для дітеймісці. Термін придатності – 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z