Загружается, подождите...

Е р о т е к с (Erotex)


міжнародна та хімічна назви: benzalkonium; алкілбензилдиметиламонію хлорид;

основні фізико-хімічні властивості: супозиторії білого зі злегка жовтуватимвідтінком кольору, з ароматним запахом, кулеподібної форми;

склад: 1 супозиторій містить бензалконію хлориду 18,9 мг;допоміжні речовини: олія ефірна лаванди, або рози, або лимону,ліпофільна основа.

Форма випуску. Супозиторії вагінальні.

Фармакотерапевтична група. Контрацептиви для місцевого застосування.Вагінальніконтрацептиви. Код АТС G02B B 03.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Бензалконію хлорид – поверхнево активна катіоннаречовина, протизаплідні властивості якої пов’язані зі здатністю руйнуватимембрани сперматозоїдів. За декілька секунд бензалконію хлорид імобілізуєсперматозоїди, руйнує їх клітинну мембрану та відділяє джгутики від голівок.Протизаплідна дія препарату Еротекс також реалізується за рахунок згущенняцервікального слизу та утворення плівки, завдяки чому зменшується здатністьсперматозоїдів проникати крізь зовнішнє вічко шийки матки. За умови правильноговикористання контрацептивна ефективність Еротексу близька до ефективностімікродозованих пероральних контрацептивів та внутрішньоматкових засобів.Еротекс має також антисептичну та протимікробну дію, яка поширюється нагонококи, хламідії, трихомонади, ентерококи, корінебактерії, стафілококи, грибиCandida, віруси простого герпесу І та ІІ типу, гепатиту В, цитомегаловірус таВІЛ, завдяки чому значно зменшується ризик зараження інфекціями, що передаютьсястатевим шляхом. Препарат не впливає на гормональний фон та нормальнумікрофлору піхви (палочку Додерляйна). Фармакокінетика.Препарат не поглинається слизовою оболонкоюпіхви, а лише абсорбується на її стінках, легко усувається спринцюванням чистоюводою або видаляється з фізіологічними піхвовими виділеннями, діє тількимісцево й не потрапляє в системний кровотік. Тривалість місцевої дії Еротексустановить 4 години.

Показання для застосування. Місцева контрацепція для всіх жінок репродуктивноговіку, особливо у випадках, коли її переваги є незаперечними: при наявності протипоказань до пероральної та внутрішньоматковоїконтрацепції;у післяпологовий період та період лактації;у період після переривання вагітності;у перименопаузальний період;при нерегулярних статевих контактах;у період заміни внутрішньоматкового засобу чи перерви у прийманніперорального контрацептиву.Еротекс можна використовувати як “страхувальний” метод разом ізбудь-яким іншим контрацептивним засобом, у тому числі з презервативом.

Спосіб застосування та дози. Перед використанням вийняти супозиторій іззахисної упаковки та ввести його глибоко у піхву не менш ніж за 5 хвилин достатевого акту. За цей час активна сперміцидна речовина рівномірнорозподіляється у піхві

. У разі повторного статевого контакту необхіднообов’язково ввести інший супозиторій Еротекс (один супозиторій на один статевийконтакт!)

Побічна дія. У поодиноких випадках можливе виникнення відчуттяпечіння у піхві, яке швидко усувається спринцюванням чистою водою і не потребуєпроведення спеціальних заходів. Системних побічних ефектів не зареєстровано.

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату.

Передозування. Випадків передозування препарату не зареєстровано.

Особливості застосування. Препарат необхідно застосовувати перед кожним статевимконтактом, незалежно від фази менструального циклу, у випадку повторнихстатевих контактів необхідно вводити інший супозиторій Еротекс (одинсупозиторій на один статевий контакт)! Забороняється використовувати мило чиінші засоби на основі мила для туалету статевих органів впродовж 2 годин до та2 годин після статевого акту, оскільки навіть незначні їх залишки руйнуютьдіючу речовину Еротексу, контрацептивна дія препарату при цьому втрачається.Для цього слід використовувати тільки чисту воду. Спринцювання піхвизабороняється протягом 2 годин після статевого акту.У разі виявлення у жінки гострих запальних захворювань статевоїсистеми, а також у випадку загострення хронічних запальних захворювань чивиявлення диспластичних змін епітелію піхви або шийки матки не рекомендуєтьсяконтрацепція Еротексом до зменшення основних клінічних проявів захворювання. Уразі призначення іншого інтравагінального засобу слід припинити контрацепціюЕротексом до закінчення всього курсу лікування. Еротекс дозволяється застосовувати в період вагітності та лактації, атакож в період менструації.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Під час застосування Еротексу нерекомендується використовувати інші вагінальні форми лікарських засобів, щоб уникнутиможливості їх взаємодії та зменшення контрацептивного ефекту. Мило та іншізасоби гігієни на основі мила інактивують хлорид бензалконію, що призводить довтрати його контрацептивної дії.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі від +20Сдо +150С в недоступному для дітей місці. Термін придатності – 2роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z