Загружается, подождите...

Еролін (Erolin)


міжнародна та хімічна назви:лоратадин; етиловий ефір4-[8-хлор-5,6-дегідро]-1[Н-бензо-[5,6]циклогепта[1,2-в]піридин-[1-іліден]1-1піперидинкарбоновоїкислоти;

основні фізико-хімічні властивості:круглі плоскі таблетки зі зрізаноюфаскою, білого або майже білого кольору, з гравіруванням Е і 531 на одному боціта рискою посередені – на другому боці, без запаху або майже без запаху;

склад:1 таблетка містить 10 мглоратадину;допоміжні речовини: магнію стеарат, лактозимоногідрат, крохмаль прежелатизований, кремній колоїдний безводний та целюлозамікрокристалічна.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакологічна група. Антигістамінні засоби длясистемного застосування.Код АТС06АХ13.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.Лоратадин – препарат довготривалої дії. Засіб єтрициклічним блокатором периферичних гістамінних рецепторів. Препарат невиявляє седативної дії та холіноблокуючого ефекту. Лоратадин має слабкупроникливість через гематоенцефалічний бар’єр. Лоратадин не впливає нарецептори, не пригнічує захоплення норадреналіну, не впливає на серцево-судиннусистему чи внутрішню пейсмейкерну активність серцевого м’яза. Дія препаратупочинається через 1 – 3 години. Максимальний клінічний ефект досягається через4 – 12 годин і діє не менше 24 годин. Фармакокінетика. Після застосування лоратадин швидко і повністювсмоктується зі шлунково-кишкового тракту. Прийом іжі може сповільнити всмоктуваннялоратадину, інколи на 40 %. Препарат майже повністю метаболізується у печінці зутворенням метаболіту – декарбоетоксилоратадину.Загальне зв’язування лоратадина білками складає97–99 %, а зв’язування з білками його активного метаболіту складає 73–76 %. Період напіввиведення – приблизно 8,4 (від 3 до 20)годин, для активного метаболіту – 28 (8,8–92) годин. Через 24 години післяодноразового прийому всередину 27 % застосованої дози виводиться нирками вкон’югованій формі. Після 10 діб застосування лоратадину 40 % і 42 % сумарноївведеної дози виділяються відповідно з сечею і калом. Лоратадин і його активнийметаболіт проникає через плаценту і виділяється в грудне молоко.

Показання для застосування. Сезонний та постійний/хронічний алергічний риніт;алергічний кон’юнктивіт;хронічна ідіопатична кропив’янка.

Спосіб застосування та дози.

Дорослим:таблетки слід приймати до їди, не розжовуючи ізапивати рідиною. Якщо алергічні симптоми у пацієнта не послаблюються протягом3 діб, імовірність успішного подальшого застосування препарату знижується.Звичайна доза для дорослих і підлітків старше 12років – одна таблетка (10 мг лоратадину) надобу. Дітям віком 6–12 роківі масою тіла більше 30 кг: по 1таблетці (10 мг) на добу;Дітям віком 2–6 років і масою тіла менше 30кг: по ½ таблетки (5 мг) на добу або 1 раз у 2 доби.Дітям віком 2–6 роківкраще давати сиропЕролін®, оскільки їм може бути важко проковтнути таблетку.Особливі групи пацієнтів.У хворих з захворюванням печінки або з нирковою недостатністю(швидкість гломерулярної фільтрації менше 30 мл за хвилину), дозу підбираютьіндивідуально. Початкову дозу знижують до 5 мг (½ таблетки) на добу абопрепарат призначають по 10 мг (1 таблетка) через добу.

Побічна дія. Рідко (однак інколи з частотоюпонад 2 %) під час курсу застосування препарату виникають такі небажані явища:сонливість, головний біль, втомлюванність, сухість у роті, шлунково-кишковіпорушення (наприклад, нудота, запалення слизової оболонки шлунка), підвищенийапетит і алергічний шкірний висип.Зрідка виникали тахікардія тазапаморочення, проте їх зв’язок з препаратом не встановлено.Зрідка спостерігалось випадінняволосся, анафілактичні реакції і порушення функції печінки.При виявленні будь-якого з перерахованих вище явищ, необхідноприпинити застосування препарату.

Протипоказання. Пацієнти з підвищеною чутливістю до активногокомпоненту або до інших інгредієнтів, що входять до складу препарату ванамнезі;- період вагітності і/або годування груддю;- діти віком до 2 років.

Передозування. Симптоми: седативний ефект більш вираженийпісля застосування дози лоратадину 40 мг і вище. Можлива сонливість,тахікардія, і головний біль. Разова доза 160 мг не викликала суттєвих небажанихреакцій. Збільшення сегмента QTc після застосування дози 160 мг булоклінічно несуттєвим. Лікування: слід негайно призначитипідтримуючу і симптоматичну терапію. Рекомендується викликати блювання, якщопацієнт не в комі. Навіть після спонтанного блювання рекомендуєтьсязастосування іпекакуани. Після звільнення шлунка можна спробувати ввестиактивоване вугілля і воду. Якщо блювання викликати не вдалося чи вонопротипоказане, необхідно провести промивання шлунка. Для цього найбільшдоцільно використати фізіологічний сольовий розчин. Може виявитися кориснимвведення сольового послаблюючого.Лоратадин не виводиться з організму за допомогоюгемодіалізу.Після проведення екстренноїтерапії пацієнт повинен залишатися під ретельним медичним контролем.Особливості застосування. Пацієнтам слід рекомендуватиприпинити застосування препарату не менше, ніж за 4 доби до здійснення шкірнихалергічних проб, щоб уникнути псевдонегативного результату.Якщо Еролін®приймають з їжею, його всмоктування сповільнюється, проте це не впливає наклінічні ефекти препарату.На початкулікування необхідна обережність при керуванні автомобілем та іншими механічнимизасобами, оскільки деякі небажані побічні ефекти (наприклад, сонливість),можуть вплинути на здатність керування цими засобами. Кожна таблетка містить 63,8 мглактози. Цю кількість необхідно враховувати при призначенні препарату пацієнтамз дефіцитом лактози або рідкісними спадковими захворюваннями (непереносимістьгалактози і синдром порушення всмоктування глюкози/галактози).

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами. Таблетки Еролін

® необхіднообережно застосовувати разом - з еритроміцином, циметидином та кетоконазолом(підвищується концентрація лоратадину та його метаболітів у плазмікрові);- з іншими інгібіторами ферментів печінки(гуанідин, флуконазол, флуоксетин). Відсутні результати контрольованихклінічних іспитів поєднання цих препаратів з лоратадином.Лоратадин непотенціює спричинені алкоголем зміни психомоторних функцій.

Умови та термін зберігання. Зберігати препарат прикімнатній температурі (15 – 25 оС), в недоступному для дітей місці.Термін придатності –5 років.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z