Загружается, подождите...

Ериніт (Erinit)


міжнародна назвa: pentaerythrityl tetranitrate;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого кольору, злегка мармурові, здвоопуклою поверхнею;

склад: 1 таблетка містить пентаеритритилу тетранітрату 10 мг;допоміжні речовини: декстроза (глюкоза безводна), кислота стеаринова,крохмаль картопляний, цукор-рафінад, тальк.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Вазодилататори, які застосовуються в кардіології.Код АТС С01D А05.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Пентаеритритилу тетранітрат викликає розширеннякоронарних судин. Антиангінальний засіб з групи органічних нітратів,периферичний вазодилататор з переважним впливом на венозні судини, механізм діїякого пов’язаний з утворенням оксиду азоту (ендогенного фактора релаксації) вприсутності цистеїну або інших тіолів. Оксид азоту стимулює активністьгуанілатциклази, сприяє накопиченню цГМФ та релаксації гладеньких м’язів судин.В експерименті встановлено, що препарат впливає також на центральні механізмирегуляції судинного тонусу та діяльності серця. Розширення вен призводить до зниження венозної ємкості та зменшення переднавантаження,а артерій – до зниження загального периферичного судинного опору, тиску влегеневій артерії і зменшення післянавантаження на міокард. При цьомузменшується кінцево-діастолічний тиск, поліпшується коронарний кровообіг,кровопостачання найбільш вразливої до ішемії субендокардіальної ділянкиміокарда. Зменшення венозного повернення і артеріального опору сприяє зменшеннювитрат енергії та потреби міокарда в кисні і нормалізації перед- тапіслянавантаження. У хворих з серцевою недостатністю та ішемічною хворобоюпрепарат підвищує серцевий викид, толерантність до фізичного навантаження.Препарат розширює судини мозку, звужує судини внутрішніх органів,розслабляє гладенькі м’язи бронхів, травного каналу, жовчо- і сечовивіднихшляхів. Пентаеритритилу тетранітрат сприяє переходу гемоглобіну в метгемоглобіні може погіршити транспорт кисню, дещо пригнічує агрегацію та адгезіютромбоцитів.Фармакокінетика. Слизовою оболонкоювсмоктується повільно. При застосуванні внутрішньо ефект настає через 30 - 45хв, при сублінгвальному застосуванні – через 15 - 20 хв. Тривалість дії 4 - 5год. В печінці швидко метаболізується, з’єднується з глюкороновою кислотою.

Показання для застосування. Ішемічна хвороба серця, попередження нападівстенокардії.

Спосіб застосування та дози. Препарат приймають внутрішньо по 10 - 20 мг(1 - 2 таблетки) за годину до їди, 3 - 4 рази на добу. Для попередження нічних нападів стенокардії призначають по 20 мг (2таблетки) перед засинанням.Максимальна припустима добова доза – 160 мг 2 рази на добу. Курслікування визначає лікар індивідуально залежно від стану хворого.

Побічна дія. Препарат переноситься добре, але у поодинокихвипадках можуть спостерігатися головний біль, шум у вухах, диспептичні явища(нудота, діарея), слабкість, підвищена втомлюваність, неспокій, гіпотензія,тахікардія, гіперемія, підвищена пітливість, висипання, свербіж.

Протипоказання. Підвищена чутливість до препарату. Колапс,артеріальна гіпотензія, гострий інфаркт міокарда з низьким тиском наповненнялівого шлуночка, гіпертрофічна обструктивна кардіоміопатія, підвищеннявнутрішньочерепного тиску (у тому числі при геморагічному інсульті, післяперенесеної травми голови), закритокутова глаукома з високим внутрішньоочнимтиском, підвищена чутливість до нітратів, одночасне застосування з віагрою(силденафілом), токсичний набряк легенів. Дитячий вік.

Передозування. Симптоми: головний біль, нудота, блювання, гіпотензія, відчуття жаруабо озноб, підвищене потовиділення, диспное, підвищення внутрішньочерепного тиску(мозкові симптоми аж до розвитку судом і коми), метгемоглобінемія (ціаноз ітахіпное).Лікування: перевести хворого у горизонтальне положення (ноги піднімаютьвище рівня голови), промити шлунок, якщо пройшло небагато часу, застосовуватиплазмозамінники, симпатоміметики, кисень. Для ліквідації метгемоглобінеміїпрепаратом вибору є метиленовий синій.

Особливості застосування. У зв’язку з повільним розвитком ефектупрепарату не застосовують для купірування нападів стенокардії. При триваломузастосуванні можливе зменшення терапевтичного ефекту. З обережністю призначаютьпацієнтам з порушенням мозкового кровообігу (особливо при геморагічномуінсульті), при схильності до артеріальної гіпотензії, особам похилого віку, звираженим церебральним атеросклерозом, при схильності до ортостатичноїгіпертензії, при тяжкій анемії, а також при гіповолемії і виражених порушенняхфункції печінки та нирок. Вагітність і лактація. Застосуванняпентаеритритилу тетранітрату в періоди вагітності і лактації можливе лише уразі, коли очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плодаабо дитини.Досвіду застосування препарату дітьми немає.В період лікування протипоказане вживанняалкоголю.Слід проконсультуватися з лікарем перед припиненнямприйому препарату, оскільки необхідно поступово зменшувати дози, бутиобережними при різкому переході у вертикальне положення у зв’язку з небезпекоюортостатичних гіпотензивних ефектів.Пентаеритритилу тетранітрат може зменшуватишвидкість психомоторних реакцій, що слід враховувати при керуваннітранспортними засобами або при інших потенційно небезпечних видах діяльності.Слід бути обережними при виконанні фізичних вправ на спині через посиленняортостатичних гіпотензивних ефектів.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Пентаеритритилу тетранітрат при ішемічнійхворобі серця бажано застосовувати з блокаторами бета-адренергічних рецепторівміокарда, при тяжкій стенокардії цю комбінацію корисно доповнити антагоністамикальцію, а також антикоагулянтами і (або) антиагрегантами.При одночасному застосуванні з іншимивазодилататорами, інгібіторами АПФ, блокаторами кальцієвих каналів,бета-адреноблокаторами, діуретинами, трициклічними антидепресантами,інгібіторами МАО, віагрою (силденафілом), опіоїдними аналгетиками, етанолом таетанолвмісними препаратми посилюється гіпотензивна дія пентаеритритилутетранітрату. При одночасному застосуванні з бета-адреноблокаторами,блокаторами кальцієвих каналів та інгібіторами АПФ спостерігається посилення, аз симпатоміметиками (норадреналін, мезатон) – пригнічення антиангінальної дії;з дигідроерготаміном – можливе підвищення його концентрації в плазмі.Застосування пентаеритритилу тетранітрату на фоні хінідину або новокаїнамідуможе спричинити ортостатичний колапс. При застосуванні з гепарином можливезниження антикоагулянтної дії. Атропін та інші препарати, що маютьМ-холіноблокуючу дію (етацизин, етмозин), можуть знизити ефект пентаеритритилутетранітрату, в результаті зниження секреції та біозасвоєності препарату.Фенобарбітал активує метаболізм нітратів в печінці, донатори сульфідрильнихгруп (каптоприл, ацетилцистеїн, унітіол) відновлюють знижену чутливість допрепарату.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, сухому,захищеному від світла місці при температурі 15 - 25°С. Термін придатності – 3роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z