Загружается, подождите...

Ергос (Ergos)


міжнародна назва: силденафіл;

основні фізико-хімічні властивості: двоопуклітаблетки жовтого абожовто-коричневого кольору з вкрапленнями, з розподільною рискою з одного бокута логотипом фірми з іншого;

склад: 1 таблетка містить силденафілу цитрату 25 мг або 50 мг; допоміжні речовини:ФармабестТМ або таблетоза, магніюглюконат, цукрова пудра, кальцію стеарат, ароматизатор “лимон", барвник“тартразин".

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовуються для лікування еректильноїдисфункції. Код АТС G04B E03.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка

. ЕРГОС є препаратом, що призначений длялікування порушення еректильної функції у чоловіків. Препарат відновлюєеректильну функцію шляхом поліпшення кровопостачання статевого органа і таким чиномсприяє розвитку природної відповіді при сексуальному збудженні. Фізіологічниймеханізм, який забезпечує ерекцію статевого органа, зумовлений вивільненням укавернозних тілах оксиду азоту (NO) при сексуальному збудженні. Накопичення NOсприяє підвищенню концентрації цГМФ, що призводить до розслаблення гладкихм’язів кровоносних судин статевого органа. Фізіологічний розпад цГМФзабезпечується специфічним ферментом – фосфодіестеразою 5-го типу. Силденафіл,що входить до складу ЕРГОСУ, оборотно блокує даний фермент і підвищуєконцентрацію цГМФ у клітинах кровоносних судин, що супроводжується підвищеннямрівня NO, і є фактором, що забезпечує природну реакцію лише при сексуальномузбудженні.Селективність інгібування силденафілом фосфодіестерази 5-го типу, яказнаходиться в кавернозних тілах, у 10-10 000 раз вища, ніж відносно до іншихтипів даного ферменту, що локалізовані в інших тканинах.Фармакокінетика. Препарат швидко всмоктується із шлунково-кишковоготракту. Швидкість всмоктування залежить від прийому їжі. Застосування препаратувідразу після їжі збільшує час досягнення максимальної концентрації препарату вкрові. Максимальна концентрація в плазмі крові досягається через 30-120 хвпісля перорального прийому. Біодоступність препарату становить 25-63% (всередньому 40 %). Період напіввиведення силденафілу становить 3-5 год.Силденафіл метаболізується ферментами печінки. Виводиться у вигляді метаболітівчерез шлунково-кишковий тракт (близько 80 % від прийнятої дози) та нирками(близько 20 % від прийнятої дози).

Показання для застосування. Порушення ерекції.

Спосіб застосування та дози. У кожному випадку дози препаратувстановлюються індивідуально.Для розвитку ефекту препарату необхідно сексуальне збудження.Застосування препарату натщесерце сприяє розвитку ерекції в середньомучерез 25-30 хв (12-37 хв). Починати прийом препарату рекомендується з дози 25 мг. Враховуючиефективність і переносимість препарату, дозу можна підвищувати до 0,1 г.Максимальна частота прийому – 1 раз на добу.З обережністю слід застосовувати препарат пацієнтам з тяжкою нирковоюнедостатністю, хворим на артеріальну гіпотензію (АТ<90/50 мм рт.ст).

Побічна дія. Препарат добре переноситься, побічні ефектирозвиваються дуже рідко. В окремих випадках в осіб з підвищеною індивідуальноючутливістю до препарату при його застосуванні можливі головний біль, відчуттяприпливу крові до голови, запаморочення, диспептичні розлади, набряк слизовоїоболонки носа, порушення кольорового світосприйняття. Зазначені ефекти частішерозвиваються в осіб, що застосовують високі дози препарату.У випадку появи небажаних ефектів дозу препарату знижують абовідміняють його. Після відміни препарату побічні ефекти швидко зникають.

Протипоказання. Протипоказано одночасне застосування ЕРГОСУ здонаторами NO (з нітропрепаратами, нітропрусидом натрію). Препарат не слідпризначати пацієнтам, для яких сексуальна активність є небажаною (наприклад,хворим на нестабільну стенокардію, з вираженою серцевою недостатністю). ЗастосуванняЕРГОСУ протипоказано особам з підвищеною індивідуальною чутливістю добудь-якого компоненту препарату. Дитячий вік до 18 років.

Передозування. Передозування супроводжується головним болем,запамороченням, порушенням зору. В цьому випадку проводять звичайнудезінтоксикаційну терапію. Проведення діалізу не прискорює елімінаціюпрепарату.

Особливості застосування. Тривале щоденне застосування препарату у високихдозах може спричинити зміни сприйняття кольорів. Після відміни препаратувідбувається швидка нормалізація зору.

Взаємодія з іншими лікарським засобами. При одночасному застосуванні ЕРГОСУ зінгібіторами системи цитохромів CYP 3A4 (з кетоконазолом, макроліднимиантибіотиками, циметидином) спостерігається зменшення його кліренсу, щопотребує призначення мінімальних доз. Не рекомендується одночасний прийомЕРГОСУ та противірусних препаратів, що призначаються при лікуванняВІЛ-пацієнтів (ритонавіру, саквінавіру), оскільки це супроводжуєтьсяпідвищенням максимальної концентрації силденафілу в плазмі крові та можепризводити до небажаних наслідків. Не відмічено негативної взаємодіїсилденафілу при одночасному вживанні алкоголю. Застосування антигіпертензивнихпрепаратів одночасно із силденафілом не призводило до появи небажаних ефектів.

Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому, захищеному від світла інедоступному для дітей місці, при температурі не вище 250 С. Термінпридатності – 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z