Загружается, подождите...

Ергокальциферол (Ergocalciferolum)


міжнародна і хімічна назва:Ergocalciferol.24-метил-9,10-секохолеста-5,7,10(19),22-тетраєн-3b-ол;

основні фізико-хімічні властивості: прозора масляниста рідинавід світло-жовтого до темно-жовтого кольору, без прогірклого смаку.Допускається наявність специфічного запаху. Активність ергокальциферолувиражається у міжнародних одиницях: 0,025 мкг хімічно чистого вітаміну D2відповідає 1 МО;

склад: 1 мл розчину містить 0,00125 г(50 000 МО) ергокальциферолу;допоміжні речовини: олія соняшникова .

Форма випуску. Розчин олійний.

Фармакотерапевтична група. Препарати вітаміну D тайого аналогів. Код АТС А11С С01.

Фармакологічні властивості. Ергокальциферол (вітамінD2) регулює обмін фосфору і кальцію в організмі, сприяє їхвсмоктуванню в кишечнику за рахунок збільшення проникності його слизовоїоболонки і адекватному депонуванню в кістковій тканині. Дія ергокальциферолупосилюється при одночасному надходженні сполук кальцію і фосфору.

Показання для застосування. Для профілактики ілікування гіповітамінозу D, рахіту, а також при захворюваннях кісток,зумовлених порушенням обміну кальцію (різні форми остеопорозу, остеомаляція),при порушеннях функцій паращитовидних залоз (тетанія), туберкульозі шкіри такісток, псоріазі, вовчаку шкіри і слизових оболонок.

Спосіб застосування та дози. Призначають внутрішньопід час їди. 1 мл препарату містить 50 000 МО. Препарат застосовують у виглядікрапель, одна крапля із очної піпетки містить близько 1400 МО. Вища добова доза100 000 МО. При остеопорозі і остеомаляції вітамін D2 призначають вдозі 3000 МО на добу протягом 45 днів. Добова доза для профілактики нападівтетанії складає близько 1 000 000 МО. Добова доза для дорослих, хворих натуберкульозний вовчак, становить 100 000 МО. Курс лікування – 5–6 місяців.Для запобігання рахіту уновонароджених і грудних дітей вітамін D2 потрібно давати вагітнимжінкам з 30-32 тижнів вагітності і матерям-годувальницям 1 раз у 3 дні по 1краплі протягом 1 місяця. Як профілактика рахіту дітям віком від 1 місяця до 3років в осінньо-зимовий і весняний періоди щоденно призначають по 1 крапліпротягом 5-6 тижнів методом пульстерапії з перервою у 3,5 місяці. Для лікуваннядітей з рахітом І ступеня призначають по 7-11 крапель на добу протягом 30 днівабо по 12-14 крапель на добу протягом 10 днів; з рахітом II ступеня - на курслікування необхідно 14-19 крапель на добу; з рахітом III ступеня - 19-24 крапліна добу.

Побічна дія. Анорексія, нудота,блювання, головний біль, спрага, поліурія, загальна слабкість, пропасниця,діарея, протеїнурія, циліндрурія, лейкоцитурія, кальциноз внутрішніх органів.

Протипоказання. Ергокальциферолпротипоказаний при активній формі туберкульозу легенів, пептичній виразцішлунка та дванадцятипалої кишки, гострих і хронічних захворюваннях печінки танирок, органічних ураженнях серця і судин.

Передозування. При передозуванніпрепарату можуть спостерігатися втрата апетиту, порушення сну, роздратування,гіпертермія, зміни з боку сечі (лейкоцити, білок, гіалінові циліндри).Гіпервітаміноз D супроводжується підвищенням рівня кальцію в крові та посиленоюекскрецією його із сечею. При появі описаних ефектів препарат відміняють імаксимально обмежують введення кальцію в організм, включаючи надходження його зїжею. При передозуванні препарату викликають блювання або промивають шлунокзависсю активованого вугілля, призначають сольові проносні засоби. Проводятькорекцію водно-електролітного балансу. При гіперкальціємії призначають едетати.Ефективні гемо- і перитонеальний діаліз.

Особливості застосування. З обережністю слідпризначати препарат літнім людям, хворим на гіпотиреоз.

Взаємодія з іншими лікарськимипрепаратами.При одночасному застосуванні з солями кальцію токсичність вітаміну D2підвищується. При призначенні з препаратами йоду відбувається окисленнявітаміну. При одночасному застосуванні з антибіотиками (тетрациклін, неоміцин)спостерігається порушення всмоктування ергокальциферолу. До руйнування таінактивації препарату призводить його комбінування з мінеральними кислотами.

Умови та термін зберігання. Зберігати в захищеномувід світла та недоступному для дітей місці при температурі від 8 до 15 оС.Термін придатності - 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z