Загружается, подождите...

Е п і л е м (Epilem)


міжнародна назва: епірубіцин;

основні фізико-хімічні властивості: прозорий розчин червоного кольору;

склад:1флакон містить 10 мг або 50 мг епірубіцину гідрохлориду;допоміжні речовини: лактози моногідрат.

Форма випуску. Ліофілізований порошок для приготування розчину дляін’єкцій.

Фармакотерапевтична група. Антинеопластичні засоби. Цитотоксичні антибіотики таспоріднені препарати. Код АТС L01D B03.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка

. Дослідженняin vitro продемонстрували, що цитотоксична активність епірубіцину неменша, ніж у доксорубіцину відноcно клітинних ліній пухлин молочної залози,печінки, легень, шлунка, товстої кишки, сечового міхура, раку яєчників,нейробластоми, сквамозних і лейкозних клітин. Механізмпротипухлинної дії епірубіцину точно не визначений. Напевне він, як і іншіантрацикліни, вбудовується в подвійну спіраль ДНК, пригнічуючи реплікацію ітранскрипцію. Частково протипухлинна дія епірубіцину може пояснюватися йоговзаємодією з комплексом топоізомераза-ДНК, а також геліказною активністюсполуки. Відновлення епірубіцину до семіхінону з вільними радикалами можевикликати ушкодження ДНК, ліпідів клітинних мембран і мітохондрій. Фармакокінетика

. Післяшвидкого внутрішньовенного введення препарату спостерігається трифазовевиведення епірубіцину з плазми. Тривалість періоду напіввиведення епірубіцинупід час a‑фази швидкого початкового розподілу становить 1,8 - 4,8 хв, підчас проміжної b-фази – 0,5 - 2,6 год, а під час термінальної g-фази –15 - 45год. Об'єм розподілу епірубіцину в тканинах великий і становить 13 ‑ 52л/кг, що близько до аналогічного показника для доксорубіцину. Після разовоговнутрішньовенного введення епірубіцину і доксорубіцину в еквівалентних дозахплоща, обмежена графіком концентрації епірубіцину в плазмі залежно від часу, на30 - 70% менша відповідного показника для доксорубіцину. Післявнутрішньовенного введення епірубіцин швидко метаболізується до двохглюкуронідів, епірубіцинолу і чотирьох агліконів. Виводиться епірубіцинпереважно з жовчю. Приблизно 11 - 15% сполуки виводиться із сечею в незмінномустані або у вигляді метаболітів. У пацієнтів з помірними або важкимипорушеннями функції печінки кліренс епірубіцину знижений, в результаті чогоспостерігаються більш високі концентрації препарату в плазмі.

Показання для застосування. Епілем застосовується для лікування: ракумолочної залози, яєчників, шлунка, печінки, підшлункової залози, легень,колоректального раку, злоякісних лімфом, лейкозів, сарком м’яких тканин,остеогенної саркоми, нейробластоми, пухлин голови і шиї.

Спосіб застосування та дози. Рекомендовані дози Епілему для дорослих примонотерапії становлять 60 - 90 мг/м2 поверхні тіла. Препаратвводиться внутрішньовенно протягом 3 - 5 хв. Повторні ін'єкції проводяться зінтервалом у 21 день, при цьому необхідно враховувати гематомедулярний статуспацієнта. При раку легень рекомендуються більш високі дози Епілему.При дрібноклітинному раку легень (первинне лікування) рекомендованадоза - 120 мг/м2 поверхні тіла в перший день циклу, повторнівведення - кожні три тижні. При недрібноклітинному раку легенів (плоскоклітинний, гігантоклітиннийрак і аденокарцинома, первинне лікування) - 135 мг/м2 поверхні тілав перший, другий і третій дні циклу, повторні введення - кожні три тижні. Препарат може вводитися внутрішньовенно струминно протягом 3 - 5 хвилинабо вливатися внутрішньовенно протягом 30 хвилин. Пацієнтам з порушеною функцією кісткового мозку (в результатіпопередньої променевої або хіміотерапії, вікових змін або онкологічногоураження кісткового мозку) рекомендується зниження доз до 60 ‑ 75 мг/м2поверхні тіла при звичайній терапії і до 105 - 120 мг/м2 приінтенсивній терапії. Загальна доза із розрахунку на цикл може бути розподіленана дві-три частини, що вводяться з інтервалом в 1 добу. Загальна курсова доза не повинна перевищувати 1000 мг/м2. Для застосування препарат розчиняють у стерильній воді для ін’єкцій докінцевої концентрації 2 мг/мл.При застосуванні Епілему у комбінації з іншими протипухлинними засобамийого дози необхідно відповідним чином зменшувати. Епілем виводиться головнимчином з жовчю, тому при лікуванні пацієнтів з порушеною функцією печінки йогодози також слід зменшувати для запобігання зростанню загальної токсичності. Присередніх порушеннях функції печінки (рівень білірубіну 1,4 - 3 мг/100 мл) дозинеобхідно зменшувати на 50%, а при тяжких порушеннях функції (рівень білірубіну> 3 мг/100 мл) – на 75%. Оскільки з сечею виводиться незначна кількість епірубіцину, припомірній нирковій недостатності зменшувати дози немає необхідності.

Побічна дія. Мієлодепресія (лейкопенія, тромбоцитопенія, анемія); токсична кардіоміопатія, хронічна серцева недостатність, артеріальнагіпертензія, склерозування вен, аритмія; нудота, блювання, діарея, стоматит;алопеція, мукозит;гарячка, озноб, кропив’янка;підвищення активності печінкових трансаміназ.Епілем може забарвлювати сечу в червоний колір протягом одного-двохднів після введення.

Протипоказання. Мієлосупресія, тяжкі захворювання серцево-судинноїсистеми, попередня терапія доксорубіцином і даунорубіцином у максимальнихдозах, вагітність, підвищена чутливість до епірубіцину.

Передозування. Дуже високі разові дози Епілему викликають гострудегенерацію міокарда (протягом 24 годин) і тяжку мієлосупресію (протягом 10 -14 діб). У цей період лікування повинно бути симптоматичним, пацієнтамнеобхідно робити переливання крові і вони мають знаходитися у стерильнихлікарняних боксах для запобігання можливим інфекціям. Як і у разі з іншимиантрациклінами, серцева недостатність після передозування може розвинутися зізначним запізненням (до 6 місяців). Такі пацієнти повинні знаходитись підпильним наглядом лікаря і при появі симптомів серцевої недостатності отримувативідповідне лікування.

Особливості застосування. З обережністю застосовують препарат при порушенняхфункції печінки (у такому разі дозу слід зменшити).Перед початком лікування Епілемом пацієнти повинні пройти ретельнеобстеження. У процесі лікування необхідний контроль картини периферичної крові,функції печінки, електрокардіограми, ультразвукового дослідження серця,концентрації сечової кислоти в плазмі.Ризик розвитку кардіотоксичних побічнихефектів збільшується, якщо курсова доза Епілему перевищує 900 мг/м2.Слідвраховувати, що серцева недостатність, пов’язана з кардіотоксичною дієюЕпілему, може проявлятися навіть через декілька тижнів після припиненнятерапії. У разі екстравазації можливий розвиток тяжкого некрозу тканин. Досвіду застосування препарату у дітей немає. Лікування Епілемом повинен проводити кваліфікований лікар, що маєдосвід застосування цитотоксичних і протипухлинних препаратів. Лікувальнізаклади, в яких проводиться терапія Епілемом у високих дозах, повинні бутивідповідним чином обладнані на випадок можливих ускладнень внаслідокмієлосупресії. Маніпуляції з препаратом повинні виконуватися в захисному одязі:халатах, окулярах, одноразових рукавичках і масках. Для маніпуляцій зпрепаратом необхідно виділити спеціальне робоче місце (бажано під витяжкою).Робочі поверхні повинні бути закриті одноразовими аркушами абсорбуючого паперуз захисним плівковим покриттям зі зворотної сторони. Всі предмети і матеріали, використані в ході приготування і введеннярозчинів (у тому числі рукавички), повинні складатися у високоміцні мішки длявідходів для подальшого високотемпературного знищення. У разі попадання епірубіцину на шкіру або в очі, їх слід негайнопромити великою кількістю води, води з милом або розчином бікарбонату натрію, апотім звернутися по медичну допомогу. Місця, де був випадково пролитий або розбризканий препарат, необхіднообробити (краще залити) розведеним розчином гіпохлориту натрію (що містить 1%активного хлору), а потім промити водою. Всі використані під час прибирання матеріали повинні бути знищені узазначений вище спосіб.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Слід уникати змішування розчинів Епілему зіншими протипухлинними засобами. Епілем не можна змішувати з гепарином черезхімічну несумісність, внаслідок якої при певному співвідношенні препаратів урозчині може утворюватися осад.

Умови та термін зберігання. Зберігати при кімнатній температурі(+15-25°C), в захищеному від світла та недоступному для дітей місці.Термінпридатності – 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z