Загружается, подождите...

Ефект флу (Ephact flu)


основні фізико-хімічні властивості: тверді непрозорі желатинові капсули №0, зкришечкою синього кольору та корпусом білого кольору, що містять порошок білогокольору;

склад: 1 капсула містить парацетамолу 500 мг, фенілефрину гідрохлориду 10 мг,хлорфеніраміну малеату 2 мг;допоміжні речовини: кремнію діоксид колоїдний безводний, магніюстеарат, барвники: діамантовий синій, титану діоксид.

Форма випуску. Капсули.

Фармакотерапевтична група. Аналгетики та антипіретики. Код АТС N02B E51.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.Препарат містить парацетамол для полегшеннябольового відчуття та зниження температури. Аналгезивна дія парацетамолувпливає на центральну і периферичну нервову системи, але механізм дії повністюне встановлений. Жарознижувальна дія опосередкована впливом на регулюючі центригіпоталамусу. В терапевтичних дозах парацетамол виявляє незначний вплив насерцево-судинну систему. Хлорфеніраміну малеат – антигістамінний засіб, якийзменшує алергічний компонент інфекційного захворювання. Конкурентно блокуєгістамінові H1-рецептори і перешкоджає розвитку ефектів гістаміну,усуває нежить, свербіж у носі, різь в очах. Фенілефрину гідрохлорид зумовлює зменшення набряку та гіпереміїслизової оболонки верхніх дихальних шляхів та синуситів.Фармакокінетика. Не вивчалася.

Показання для застосування. Симптоматичне лікування інфекційно-запальнихзахворювань верхніх дихальних шляхів.

Спосіб застосування та дози. Дорослим і дітям старше 12 років призначаютьпо 1 капсулі 3 рази на добу (через 8 год). Курс лікування не повинен перебільшувати 3 днів.Капсулу слід ковтати цілою, запиваючи невеликою кількістю рідини.

Побічна дія. У більшості випадківпрепарат переноситься добре. У деяких випадках можливі алергічні реакції(шкірні висипання, ангіоневротичний набряк, кропив’янка), прискоренесерцебиття, порушення сну. Побічні ефекти фенілефрину – артеріальнагіпертензія, тахікардія. Побічними ефектами хлорфеніраміну малеату є нудота,блювання або біль у кишечнику.

Протипоказання. Підвищена чутливість до одного з компонентівпрепарату; тяжкі форми артеріальної гіпертензії та хворобі серця, захворюваннянирок, тяжкі захворювання сечового міхура, виразкова хвороба шлунка, цукровийдіабет, закритокутова глаукома; періоди вагітності та лактації; діти до 12років.

Передозування. Не перевищувати рекомендовані дози. У разіпередозування промити шлунок і негайно звернутися до лікаря.

Особливості застосування. Якщо на фоні застосування препарату високатемпература зберігається протягом 3 днів і більше або виникає знову, а біль не припиняєтьсябільше 5 днів, необхідно негайно звернутися до лікаря.Слід утримуватись від керування автомобілем та праці з механічнимипристроями під час застосування цього препарату.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Ефект дії парацетамолу посилюється при йогокомбінації з кодеїном, аскорбіновою кислотою, скополаміном, хлорфенаміном,пропіфеназоном та кофеїном. При одночасному застосуванні барбітуратів,трициклічних антидепресантів, а також алкоголю можливе збільшення періодунапіввиведення парацетамолу. Не рекомендується застосовувати препарат одночасноз іншими препаратами, які містять парацетамол.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, сухому,темному місці при температурі не вище 25°С. Термін придатності – 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z