Загружается, подождите...

Епадол (Epadol)


основні фізико-хімічні властивості: м’які желатинові капсули циліндричноїформи, з напівсферичними кінцями зі швом, червоного кольору, заповненімаслянистою рідиною світло-жовтого кольору;

склад:1 капсула містить ефірів омега-3 поліненасичених жирних кислот не менше 43 % - 0,5 г.

Форма випуску.Капсули.Фармакотерапевтична група. Інші гіполіпідемічні препарати. Код АТС С10А Х10.

Фармакологічні властивості.Епадол є сумішшю з високим (не менше 43,0%)вмістом ефірів омега-3 поліненасичених жирних кислот, а такожпальмітоолеїнової, пальмітинової, ліноленової, лінолевої, олеїнової,стеаринової та інших жирних кислот.До основних омега-3 поліненасичених жирних кислот (ПНЖК) належатьейкозапентаєнова і декозагексаєнова кислоти. Омега-3 ПНЖК мають гіполіпідемічнівластивості: знижують переважно рівень тригліцеридів, також зменшується вмістхолестерину ліпопротеїдів дуже низької і низької щільності за рахунок прискоренняїх катаболізму. Препарат відновлює фізіологічне співвідношення омега-3 іомега-6 ПНЖК у фосфоліпідній оболонці мембран клітин, у зв’язку з чимзменшується вміст арахідонової кислоти та її активних метаболітів – індуктораагрегації тромбоцитів тромбоксану А2 і лейкотрієнів 4-ї серії, якімають прозапальні, вазо- та бронхоконстрикторні властивості. Метаболітамиомега-3 ПНЖК є неактивні тромбоксан А3 та лейкотрієни 5-ї серії, атакож простагландин І3 - сильний інгібітор агрегації форменихелементів крові, вазо- та бронходілататор. Гіпокоагуляційна дія Епадолуобумовлена також впливом на плазмовий ланцюг системи гемостазу - препаратзнижує рівень фібриногену в крові, активність інгібітора тканинного активатораплазміногена. Епадол підвищує пластичність еритроцитарних мембран, покращує їхфізичні можливості, сприяє поліпшенню реологічних властивостей крові.

Показання для застосування. Епадол використовують з метою профілактикиатеросклерозу при атерогенних дисліпопротеїдеміях (у вигляді монотерапії або упоєднанні з іншими гіполіпідемічними засобами), в комплексному лікуванніішемічної хвороби серця (ІХС) у формі стенокардії, постінфарктногокардіосклерозу, захворювань судин нижніх кінцівок, діабетичній ангіопатії, прихворобах легень, ускладнених хронічним легеневим серцем. Препарат показаний для профілактики атеросклерозу коронарних (та інших)судин, тромбоутворення, атерогенної гіперліпідемії в осіб літнього віку, щоперенесли гострий інфаркт міокарда, з двома і більше факторами ризику ІХС.

Спосіб застосування і дози. Препарат приймають перорально, не розжовуючи, під час їди.Дорослим з лікувальною і профілактичною метою призначають по 1 г (2капсули) 1 -2 рази на добу. Курс - від 4 тижнів до 6 місяців.За необхідності добова доза може бути збільшена до 4 г на добу (2капсули 4 рази на добу), курс лікування 4 тижні. Повторні курси призначають зінтервалом 2 місяці.

Побічна дія.В окремихвипадках відмічаютьсяалергічні реакції, відрижка, нудота, печія, діарея.

Протипоказання. Підвищена індивідуальна чутливість до компонентівпрепарату.

Передозування.Про випадки передозування не повідомлялося.

Особливості застосування. Препарат слід з обережністю призначати при захворюваннях,що супроводжуються підвищеним ризиком розвитку кровотеч.Ймовірність розвитку побічних ефектів зменшується при прийомі препаратупід час їди.Повідомлень про застосування препарату для лікування пацієнтів дитячоговіку немає.Застосування Епадолу під час вагітності та лактації не вивчено.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному застосуванні Епадолу зантикоагулянтами можливо посилення протизгортальної дії.

Умови і термін зберігання. Зберігати у прохолодному, захищеному від світла танедоступному для дітей місці. Термін придатності – 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z