Загружается, подождите...

Ензистал (Enzystal)


основні фізико-хімічні властивості: білі, круглі, двоопуклі таблетки, вкритіцукровою оболонкою, кишковорозчинні;

склад: 1 таблетка містить панкреатину 192 мг, геміцелюлози 50 мг, екстрактужовчі 25 мг; допоміжні речовини: лактоза, магнію стеарат, кремнію діоксид колоїдний,ацетатфталат целюлози, цукор, кальцію карбонат, тальк, клей акації, желатин,титану діоксид, віск бджолиний, віск карнаубський, діетилфталат.

Форма випуску. Таблетки, вкриті цукровою оболонкою,кишковорозчинні.

Фармакотерапевтична група. Засоби замісної терапії, які застосовуються прирозладах травлення, в тому числі ферменти. АТС А09А А02.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Комбінований препарат, дія якого обумовленаферментами, що входять до його складу і які містяться в препараті, полегшуютьперетравлювання білків, жирів, вуглеводів та сприяють більш повномувсмоктуванню останніх у тонкому кишечнику. Екстракт жовчі сприяє емульгуваннюжирів, збільшує активність ліпази, покращує всмоктування жирів та розчинних ужирах вітамінів. Фермент геміцелюлоза сприяє розщепленню рослинної клітковини.Ці властивості препарату призводять до поліпшення функціонального станушлунково-кишкового тракту, нормалізації процесу травлення.Фармакокінетика

. Препарат не всмоктується і діє у просвітікишкового тракту. Вміст таблетки захищений кислотостійкою оболонкою, яказапобігає інактивації ферментів, що входять до складу препарату,хлористоводневою кислотою шлунка. Розчинення оболонки і вивільнення ферментіввідбувається у тонкому кишечнику, тобто у лужному середовищі, яке є оптимальнимдля прояву активності ферментів. Показання длязастосування. Легкийта середній ступені порушення зовнішньосекреторної функції підшлункової залозипри хронічному панкреатиті, за винятком випадків загострення хронічногопанкреатиту. Для покращання травної функції при виразковому коліті, синдроміподразнення товстого кишечнику, а також після резекції шлунка. Діареянеінфекційного походження, що супроводжується здуттям та надмірним виділеннямгазів.Ензистал рекомендується використовувати особам з нормальною функцієюшлунково-кишкового тракту для поліпшення перетравлювання їжі в разі порушеньрежиму раціонального харчування (вживання великої кількості їжі, вживанняжирної, смаженої або незвичної їжі, нерегулярне харчування тощо); при порушенніжувальної функції. Ензистал рекомендовано при підготовці до рентгенологічногота ультразвукового обстеження черевної порожнини.Призначається як допоміжний засіб для ефективного засвоювання жиророзчиннихвітамінів та деяких лікарських засобів (ПАСК, сульфаніламідів, антибіотиків).

Спосіб застосування та дози. Призначають дорослим по 1 таблетці зневеликою кількістю рідини під час або відразу після кожного прийому їжі.Таблетку не слід розжовувати. В разі необхідності дозу можна збільшити до 2таблеток. Тривалість лікування може становити від кількох днів (при порушеннітравлення внаслідок огріхів у харчуванні) до кількох місяців і навіть років (уразі необхідності постійної замісної терапії при хронічнихзапально-дистрофічних захворюваннях шлунка, підшлункової залози, кишечнику,печінки, жовчного міхура; у стані після резекції та опромінення; у похиломувіці).Дітистарше 6 років – по 1 таблетці 2 - 3 рази на добу після їжі.

Побічна дія. При застосуванні у рекомендованих дозах побічна діяне спостерігається. У поодиноких випадках можливе виникнення нудоти та діареї,а також таких реакцій підвищеної чутливості, як почервоніння шкіри, сльозотечата чихання.

Протипоказання. Підвищена чутливість до панкреатичних ферментівтваринного походження, гострий гепатит, механічна жовтяниця, механічнанепрохідність кишечнику, гострий панкреатит, загострення хронічногопанкреатиту. Діти до 6 років.

Передозування.Не спостерігалось.

Особливості застосування. Ензистал не слід приймати при гострому панкреатитіабо під час загострення хронічного панкреатиту. В період одужання або прирозширенні дієти препарат можна приймати тільки під наглядом лікаря. Застереження для діабетиків: таблетка містить цукор.Застосування препарату під час вагітності та лактації можливе тільки уразі, коли очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плодаабо дитини.Препарат невпливає на швидкість психомоторних реакцій, тому його можна призначатипацієнтам, діяльність яких потребує підвищеної уваги.

Взаємодія зіншими лікарськими засобами.Ензистал сприяє ефективному засвоюванню жиророзчинних вітамінів,сульфаніламідів, антибіотиків, ПАСК.Знижує всмоктування заліза при тривалому застосуванні.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, сухому місціпри температурі не вище 25°С. Термін придатності - 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z