Загружается, подождите...

Ентроп (Entrop)


хімічна назва: N-карбамоїлметил-4–феніл-2-піролідон;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки від білого до білого з кремовимвідтінком кольору;

склад: 1 таблетка містить N-карбамоїлметил-4–феніл-2-піролідону 50 мг або 100мг;допоміжні речовини: крохмаль картопляний, лактоза, полівінілпіролідон,натрію карбоксиметилкрохмаль, кальцію стеарат.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Психостимулюючі та ноотропні засоби.Код АТС N06B X.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Препарат з ноотропним та церебропротективним ефектом.Позитивно впливає на метаболізм та кровообіг головного мозку: стимулюєокислювально-відновні процеси, покращує регіонарний кровообіг в ішемізованихділянках мозку, підвищує утилізацію глюкози. Оптимізація енергетичних процесівсприяє підвищенню стійкості центральної нервової системи до гіпоксії татоксичних чинників. Препарат покращує процеси навчання, сприяє консолідаціїпам’яті, відновлює та стабілізує порушені інтегративні функції мозку. Проявляєпомірну анксіолітичну та седативну активність, послаблюючи тривогу, страх,посилює і пролонгує дію снодійних, наркотичних та протипаркінсонічних засобів.Не впливає на фізичну працездатність.Фармакокінетика. При пероральному прийомі препарат швидко всмоктуєтьсяв тонкому кишечнику; біодоступність майже – 100%. Максимальна концентрація вплазмі крові спостерігається через 30 хв після прийому внутрішньо. Періоднапіввиведення – 4 - 5 год. Препарат не зв’язується з білками плазми крові і неметаболізується в організмі. Виводиться, в основному, з сечею в незміненомувигляді (95% прийнятої дози протягом 30 год). Препарат добре розподіляється втканинах, проникає через гематоенцефалічний бар’єр. Максимальна концентрація спостерігаєтьсяв корі лобних, скроневих та потиличних долей головного мозку, а також мозочку.

Показання для застосування. Когнітивні розлади судинного,посттравматичного та іншого генезу, інволютивні процеси в мозку в осіб похилоговіку, атеросклероз судин головного мозку, паркінсонізм, патологічні процеси зявищами хронічної недостатності мозкового кровообігу, порушеннями пам’яті,уваги, мови. Застосовують при хворобах нервової системи із зниженнямінтелектуально-мнестичних функцій та порушеннями емоційно–вольової сфери; привірусних нейроінфекціях для зменшення ішемії та гіпоксії мозку, в комплекснійтерапії деменцій, включаючи хворобу Альцгеймера.

Спосіб застосування та дози. Препарат призначають індивідуально.Середня разова добова доза для дорослих становить 150 мг (100 - 250мг), середня добова доза – 250 мг (200 - 300 мг), максимальна добова доза длядорослих – 750 мг. Кратність застосування – 1 - 2 рази на добу.Добову дозу 100 мг приймати 1 раз на добу (вранці), більше 100 мг –рекомендується розділити в 2 прийоми. Курс лікування – від 2 тижнів до 3місяців, середній курс лікування – 30 днів. За необхідності призначаютьповторний курс лікування через місяць.Препарат приймається внутрішньо після їжі.

Побічна дія. Препарат звичайно добре переноситься, але можутьвиникнути ознаки алергії (свербіж, висипання), сонливість, у осіб похилого віку– посилення явищ коронарної недостатності.

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату;цукровий діабет, ниркова недостатність; вагітність і лактація; дитячий вік.

Передозування. Досі про випадки передозування препарату неповідомлялося.За необхідності потрібно провести симптоматичну терапію.

Особливості застосування. Препарат звичайно добре переноситься. З обережністю треба призначати препарат хворим з тяжкими органічнимиураженнями печінки та при захворюванні нирок, тяжким перебігом артеріальноїгіпертензії, атеросклерозі; хворим, що перенесли панічні атаки, гостріпсихотичні стани, що супроводжуються психомоторним збудженням. Вплив на здатність керувати транспортними засобами та складнимимеханізмами. При застосуванні препарату слід утримуватися від керуваннятранспортними засобами та роботи з потенційно небезпечними механізмами,оскільки можуть спостерігатися сонливість, запаморочення або інші порушення збоку центральної нервової системи.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Препарат може посилювати дію препаратів, якістимулюють центральну нервову систему, антидепресантів та ноотропних препаратів;посилює і пролонгує дію снодійних, наркотичних та протипаркінсонічних засобів.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, сухому,захищеному від світла місці при температурі від 15°С до 25°С.Термін придатності – 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z