Загружается, подождите...

Ентеросгель (Enterosgelum)


основні фізико-хімічні властивості: одноріднапастоподібна маса сніжно-білого кольору,без запаху і смаку, змішується з водою в будь-яких співвідношеннях з утвореннямстійкої суспензії білого кольору; має глобулярну пористу структурукремнійорганічної матриці (молекулярна губка), яка характеризується сорбційноюдією по відношенню переважно до середньомолекулярних токсичних метаболітів;

склад:гідрогель метилкремнієвої кислоти;допоміжні речовини - відсутні.

Форма випуску. Паста для пероральногозастосування.

Фармакотерапевтична група. Ентеросорбенти. Код АТСА07В С10.

Фармакологічні властивості. При внутрішньомузастосуванні виявляє детоксикаційну дію. Препарат ефективно адсорбує з вмістукишечнику та крові (через мембрани з капілярів ворсинок слизової оболонкикишечнику) середньомолекулярні токсичні речовини, продукти незавершеногометаболізму, сприяє виведенню інкорпорованих радіонуклідів. Ентеросгель усуваєпрояви токсикозу, покращує функцію кишечнику, печінки, нирок, нормалізуєпоказники крові та сечі. Як ефективний детоксикант Ентеросгель сприяєпокращанню імунітету.Фармакокінетика.Препарат обволікає слизову оболонку шлунка та кишечнику, захищає її відерозивних процесів. З кишечнику не всмоктується.

Показання для застосування. Дезінтоксикація організмупри хронічній нирковій недостатності, спричиненій пієлонефритом, полікістозомнирок, нефролітіазом; при токсичному гепатиті, вірусному гепатиті А і В,гепатохолециститі, цирозі печінки та холестазі різної етіології, гастритах зізниженою кислотністю, ентероколітах, колітах, діареї; при отруєнні алкоголем інаркотичними засобами; алергічних реакціях, шкірних захворюваннях (діатези,нейродерміти); при опіковій інтоксикації; гнійно-септичних процесах, щосупроводжуються інтоксикацією; токсикозах вагітнихпершої половини вагітності; в комплексній терапії дисбактеріозу кишечнику.

Спосіб застосування та дози. Застосовують внутрішньотричі на добу за 1,5 – 2 години до або через 2 години після їжі або прийомумедикаментів, запиваючи достатньою кількістю води. Для дорослих разова дозапрепарату становить 15 г (столова ложка), добова – 45 г. Для дітей до 5 роківразова доза препарату становить 5 г (чайна ложка), добова - 15 г; для дітей від5 до 14 років разова доза - 10 г (десертна ложка), добова - 30 г.Курслікування - від 7 до 14 діб. При тяжких формах захворювань протягом першихтрьох діб застосовується подвійна доза, а при хронічному перебігу хвороби(механічна жовтяниця, цироз печінки тощо) можливе більш тривале застосуванняпрепарату.

Побічна дія. При перших прийомахпрепарату може мати місце короткочасний запор. Для його запобігання людям,схильним до запору, у перші два дні прийому на ніч рекомендується очищувальнаклізма.

Протипоказання. Не виявлені. Використанняпрепарату може бути обмеженим у зв’язку з непрохідністю кишечнику. Післяусунення непрохідності кишечнику застосування Ентеросгелю не протипоказано.

Передозування. Перевищення максимальнихразових доз не призводить до побічної дії.

Особливості застосування. Не має.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами. Заумови дотримання способу застосування (Ентеросгель і медикаменти приймаютьсяроздільно в часі), препарат може використовуватись у комплексній терапії зіншими лікарськими і профілактичними засобами, в тому числі з бактерійнимипрепаратами (біфідум-, лактобактерії та ін.), фітопрепаратами, адаптогенами,імуномодуляторами.

Умови та термін зберігання. Зберігають при кімнатнійтемпературі. Термін зберігання - 3 роки. Після розкриття упаковки препарат слідзберігати за тих же умов у герметично закритому посуді.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z