Загружается, подождите...

Ентероплант (Enteroplant)


основні фізико-хімічні властивості: овальні, м’які желатиновікапсули з блідо-зеленою оболонкою;

склад: 1 капсула містить 90 мг оліїперцевої м’яти, 50 мг олії кмину; допоміжні речовини: дибутилфталат, желатинуполісукцинат, гліцерин, гіпромелози фталат, тригліцериди із середньою довжиноювуглеводневого ланцюга, титану діоксид, заліза оксид жовтий, патентованийголубий V, хіноліновий жовтий.

Форма випуску. Капсули м’якікишковорозчинні.

Фармакотерапевтична група. Засоби для покращаннятравлення. Код АТС А09А.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Препарати з олії м’яти перцевої іолії кмину виявляють спазмолітичний і антибактеріальний ефект, сприяютьвідходженню газів. У фармакологічних дослідженнях на людях може бутипродемонстровано пригнічення скорочувальної властивості (тобто зняття спазму)шлунково-кишкового тракту після одноразового перорального прийому Ентеропланту.Спазмолітичний ефект частково може базуватися на кальційантагоністичній дії,яку має олія перцевої м’яти. Фармакокінетика. У здорових добровольців післяодноразового прийому 2 капсул Ентеропланту встановлені такі фармакологічніпараметри плазми для ментолу – основного компонента олії перцевої м’яти:максимальна концентрація в плазмі становила (нг/мл) 1196 ± 324; періоднапіврозпаду - 3,5 ± 0,9 год; для карвону – основного компонента олії кмину:максимальна концентрація в плазмі становила (нг/мл) 14,9 ± 23,2; періоднапіврозпаду - 2,5 ± 0,7 год.

Показання для застосування. Синдром подразненої кишки зболями, метеоризмом, схильністю до запорів. Гіпермоторна дискінезія товстоїкишки.

Спосіб застосування та дози. Дорослим і дітям старше 12років приймати по 1 капсулі 3 рази на день. Капсулу слід приймати приблизно за30 хвилин до їди, не розжовуючи, з невеликою кількістю рідини. Тривалістьлікування препаратом необмежена.

Побічна дія. Відрижка з присмаком м’ятиперцевої. Дуже рідко можуть виникати алергічні реакції.

Протипоказання. Закупорка жовчних протоків,запалення жовчного міхура, гострі ураження печінки.Оскільки немаєдостатніх досліджень щодо застосування цього препарату для лікування дітей, тоне слід призначати його дітям до 12 років.

Передозування. До цього часу не булоповідомлень про гострі отруєння препаратом Ентероплант. Проте прийом істотновеликих доз може спричинити негативні наслідки (наприклад блювання, болі вшлунку, сонливість, головний біль, порушення у роботі серця, запаморочення).Специфічні антидоти не відомі. Блювання не слід викликати через ризик аспірації(проникнення інородного тіла в момент вдиху в дихальні шляхи). Рекомендуєтьсявживання великої кількості рідини (але не молока і не алкогольних напоїв черезїх властивість підвищувати абсорбцію). Необхідність терапевтичних заходів залежить відприйнятої кількості препарату Ентероплант і клінічних симптомів. Якщо прийнятоневелику кількість і у пацієнта відсутні симптоми отруєння або він страждаєтільки від блювання чи невеликої сонливості, то, як правило, достатньоспостерігати пацієнта протягом декількох годин. Після прийому великихкількостей препарату Ентероплант, або у разі гострих клінічних симптомівпризначають промивання шлунка після ендотрахеальної інтубації і прийомактивованого вугілля.

Особливості застосування. Вагітність і лактація.Досвід загальноприйнятого застосування кмину в продуктах харчування, м’ятноїолії і олії перцевої м’яти як ароматизаторів, а також результати орієнтовнихекспериментів на тваринах свідчать про відсутність ризику протягом вагітності ілактації.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами. Увипадку одночасного прийому Ентеропланту і речовин, які нейтралізують кислоти,покриття капсул, яке є стійким у шлунковому соці, може розчинитися передчасно.Тому Ентероплант і речовини, які нейтралізують кислоти, потрібно приймати зінтервалом в одну годину.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температуріне вище 25 0С в місцях, недоступних для дітей. Термін придатності –3 роки. Не слід застосовувати препарат після зазначеної дати термінупридатності.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z