Загружается, подождите...

Ентерофурил (Enterofuryl)


міжнародна та хімічна назви: nifuroxazide;4 – гідроксибензойної кислоти [(5-нітро-2-фурантіл) метилен] гідразид;

основні фізико-хімічні властивості: суспензія жовтого кольору з банановим смаком;

склад: 5 мл суспензії містить ніфуроксазиду 200 мг; допоміжні речовини: сахароза, карбомер, ароматизатор банановий, натріюгідроксид, метилпарагідроксибензоат, етанол, кислота лимонна, вода очищена.

Форма випуску. Суспензія.

Фармакотерапевтична група. Засоби,якізастосовуються длялікування кишкових інфекцій.Код АТС A07A X03.Фармакологічнівластивості.Фармакодинаміка. Ентерофурил (ніфуроксазид) є антибактеріальним препаратом,похідним 5-нітрофурану, діє винятково в просвіті кишечнику (не абсорбується зшлунково-кишкового тракту). Подавляє розмноження більшості представників патогенної кишковоїмікрофлори. Практично не проявляє системних побічних ефектів. Після прийомувнутрішньо ніфуроксазид не всмоктується в шлунково-кишковому тракті і утворюєвисоку концентрацію в кишечнику.Антимікробні та протипаразитарні властивості ніфуроксазида обумовлені NO2- групою, яка є найбільш ефективною при лікуванні кишкових інфекцій. Ніфуроксазид є активним відносно грампозитивних і грамнегативнихбактерій: Streptococcus pyogenes, Staphylococcus aureus, E. coli, Salmonellae,Shigellae, Campylobacter jejuni, Yersinia enterocolitica, різні типи Vibriocholerae и V.parchemolyticus, а також відносно деяких найпростійших: Entamoebahistolytica, Blastocystis hominis, Trichomonas vaginalis (при використовуваннібільш высоких концентрацій лікарського засобу і супутнім використаннямметронідазолу).Фармакокінетика. Ніфуроксазид фактично не абсорбується ізшлунково-кишкового тракту після прийому внутрішньо. Антибактеріальнівластивості проявляються виключно в просвіті кишківника.Ніфуроксазид повністю виводиться з калом. Швидкість виведення препаратузалежить від кількості прийнятого лікарського засобу та від моторикишлунково-кишкового тракту.Ніфуроксазид не порушує нормальної мікрофлори кишечнику, не викликаєпояви стійких мікробних форм, а також розвитку перехресної стійкості бактерійдо інших антибактеріальних препаратів. Лікувальниїй ефект досягається з першихгодин лікування.

Показання для застосування. Гострі та хронічні інфекційні діареї,хронічні діареї при колітах, гострі або хронічні діареї нез’ясованої етіології,ятрогенні діареї, спричинені неконтрольованим вживанням антибіотиків.

Спосіб застосування та дози. Приймається внутрішньо. Перед вживаннямсуспензію слід збовтувати.Для дозування використовується мірна ложка (ємність 5 мл), щоградуйована по 2,5 мл, яка вкладена в упаковку.Діти від 1 до 6 місяців: по 2,5 мл суспензії 2-3 рази на добу.Діти від 7 місяців до 2-х років: по 2,5 мл суспензії 4 рази на добу.Діти від 3 до 7 років: по 5 мл суспензії 3 рази на добу.Діти від 7 років і дорослі: по 5 мл суспензії 4 рази на добу.Тривалість лікування не більше 7 діб.Побічна дія. Можливіалергійні реакції у вигляді кропив’янки. При виникненні алергійних реакційзастосування препарату слід припинити.

Протипоказання. Підвищена чутливість до будь-якого компонентупрепарату. Вік до 1 місяця.

Передозування. Випадки передозування не описані. У випадкуперевищення терапевтичної дози необхідно промивання шлунку і симптоматичнелікування.

Особливості застосування. Необхідна супутня регідратаційна терапія (пероральнаабо внутрішньовенна), яка розраховується в залежності від інтенсивності діареї.Тривалість лікування не повинна перевищувати 7 днів.Під час лікування вживання алкоголю суворо заборонено.Якщо діарея ускладнена сепсисом, Ентерофурил потрібно призначати разомз антибактеріальними препаратами, які використовуються для лікування кишковихінфекцій, тому що препарат не всмоктується у кишківнику і не поступає взагальний кровообіг.Не має даних про можливий небажаний вплів на плід при вживаннініфуроксазиду під час вагітності. При можливсті слід уникати прийманнялікарського засобу під час вагітності. Ніфуроксазид не абсорбується зшлунково-кишкового тракту, препарат можливо використовувати під час годуваннягруддю.Ентерофурил не впливає на реакції хворого при керуванні автомобілем іработі з механизмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Ніфуроксазид не рекомендується застосовуватиодночасно з сорбентами, а також з препаратами, до складу яких входить спирт.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, сухому ізахищеному від світла місці при температурі не вище +25С. Не заморожувати.Термін придатності

- 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z