Загружается, подождите...

Енеріон (Enerion)


міжнародна та хімічна назви: сальбутіамін; 4,4’ –ди (N-(4-аміно-2 метил-5-піримідиніл)метилформамідо)-3-3’-дитіобіс-(пент-3-етил) діізобутират;

основнi фiзико-хiмiчнi властивостi: оранжеві двоопуклі таблетки, вкриті цукровоюоблонкою;

склад: 1 таблеткамістить 200 мг сальбутіаміну;допомiжнi речовини: крохмаль кукурудзяний,паста крохмалю кукурудзяного суха, глюкоза безводна, лактози моногідрат, магніюстеарат, тальк, натрію гідрокарбонат, натрію кармелоза, віск бджолиний білий,титану діоксид (E171), етилцелюлоза, барвник жовтий (Sunset yellow FCF (E110)),гліцерину олеат, полісорбат 80, повідон, сахароза, кремній колоїдний безводний.

Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Інші засоби, які діють на нервову систему. Код ATC N07 X10

Фармакологiчнi властивостi.Фармакодинаміка.Енеріон – синтезована оригінальна молекула,фармакологічно споріднена з тіаміном, яка відрізняється від тіаміну наявністюдодаткового дисульфідного зв’язку, ліпофільного ефіру та відкритого тіазольногоциклу. Завдяки цим структурним особливостям Енеріон:розчиняється у ліпідах, що зумовлює швидкевсмоктування з кишково-шлункового тракту та проникнення крізьгематоенцефалічний бар’єр;має спеціфічну нейротропність інакопичується у клітинах ретикулярної формації, гіпокампі та в зубчастійзвивині, а також у клітинах волокон Пуркіньє та клубочках зернистого шару коримозочка (за даними імунофлуоресцентного гістологічного дослідження), що нехарактерно для тіаміну. Фармакологічні властивості. Експериментальні дослідження на тваринах,показали, що застосування препарату Енеріон покращує координацію руху,уважність, здатність запам’ятовувати (за результатами тестів на здатність донавчання у тварин), збільшує резистентність до виникнення м’язової астенії тапокращує резистентність кори головного мозку до гіпоксії. Ефективність препарату Енеріон щодо людейбула доведена у багатьох клінічних плацебо-контрольованих дослідженнях напацієнтах з функціональною астенією (за результатами психометричних тестів та оціннихшкал). Фармакокiнетика.Сальбутіамін швидко всмоктується.Максимальна концентрація у плазмі досягається через 1-2 години післязастосування. Період напіввиведення становить близько 5 годин. Сальбутіамінвиводиться із сечею.

Показання для застосування. Симптоматичне лікування функціональноїастенії.

Спосіб застосування та дози.Для дорослих.Для перорального застосування.Добова доза. 2-3 таблетки на день.Рекомендовано таблетку ковтати цілою, запиваючи склянкою води. Приймати під чассніданку та обіду.Тривалість лікування – не більше 4 тижнів.

Побічна дія. Звичайно лікування препаратом Енеріонпереноситься добре. Іноді, можуть виникнути небажані ефекти з боку ЦНС -тремор, слабкість, головний біль, збудження і алергічні реакції у виглядішкірних проявів та порушення з боку системи травлення. Наявність у складіпрепарату жовтого барвника (Sunset yellow FCF) може бути причиною виникненняалергічних реакцій.

Протипоказання. - Підвищена чутливість (алергія) добудь-якого компонента препарату в анамнезі. - До складу препарату входить глюкоза, томупротипоказанням до застосування препарату Енеріон є вроджена галактоземія,синдром мальабсорбції глюкози та галактози, дефіцит лактози.

Передозування.У разі передозування найчастішеспостерігається така небажана побічна реакція, як збудження з проявами ейфоріїта тремору кінцівок. Лікування. Симптоми передозування швидкоминають та не потребують спеціальних заходів лікування.

Особливості застосування.Вагітність.Клінічні дослідження показали, що препаратне впливає на розвиток плода. Однак у зв’язку з відсутністю достатньоїкількості клінічних даних препарат Енеріон не рекомендовано застосовувати підчас вагітності.Годування груддю. У зв’язку з відсутністюданих щодо екскреції препарату з молоком застосування препарату Енеріон нерекомендовано під час годування груддю.

Взаємодiя з iншими лiкарськими засобами.Не виявлена.

Умови та термін зберігання.Зберігати при кімнатній температурі18-25ºC, у недоступному для дітей мiсцi. Термін придатності – 3 роки.Не застосовувати препарат після закінченнятерміну придатності, зазначеного на упаковці.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z