Загружается, подождите...

Енерготон (Energoton)


міжнародна та хімічна назви: Trimetazidine;1-(2,3,4-триметоксибензил) піперазин дигідрохлорид;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого кольору, вкриті оболонкою;

склад: 1 таблетка містить триметазидину дигідрохлориду 0,02 г; допоміжніречовини: крохмаль кукурудзяний, лактози моногідрат, целюлоза мікрокристалічна(тип РН102), аеросил А300, тальк, кальцію стеарат, сепифілм 752 білий.

Формавипуску. Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Кардіологічні засоби. Триметазидин. Код АТС С01Е В15.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Антигіпоксичний, антиангінальнийзасіб.Триметазидин нормалізує енергетичний баланс у клітинах при гіпоксії,запобігаючи зниженню внутрішньоклітинного вмісту АТФ. Підтримує клітиннийгомеостаз, забезпечуючи нормальне функціонування іонних каналів мембрани ітрансмембранний транспорт іонів калію. При ішемії перешкоджає зниженнюенергетичних резервів АТФ у клітинах міокарда, сприяє збереженню рівня АТФ іцАМФ у клітках мозку, підтримує функціональну активність мітохондрійгепатоцитів. У хворих зі стенокардією триметазидин з 15-го дня лікуваннязбільшує коронарний резерв, підвищує толерантність до фізичних навантажень, невпливаючи на ЧСС, знижує частоту нападів стенокардії, зменшує кількість прийнятогонітрогліцерину. В оторіноларінгологічній практиці застосування триметазидинуполіпшує перенесення вестибулярних проб, підвищує гостроту слуху, усуває шум увухах і запаморочення при хворобі Меньєра і захворюваннях судин головногомозку. Триметазидин збільшує функціональну активність сітківки, що виявляєтьсянормалізацією показників електроретінограми.Фармакокінетика. Енерготон повністю і швидко абсорбується з травноготракту. Час досягнення максимальной концентрації у плазмі крові (Тmax)менше, ніж за 2 години. Максимальна концентрація (Сmax) становить 55мг/мл після одноразового прийому у дозі 20 мг. Біодоступність понад 85 %.Стабільна концентрація встановлюється приблизно через 24-36 годин післяповторних прийомів і залишається такою протягом всього періоду лікування. З білками in vitro зв’язується приблизно 16 %. Добре розподіляється втканинах. Об’єм розподілу становить 4,8 л/кг. Виводиться переважно нирками, 51 %препарату – у незмінному виді. Період напіввиведення – близько 6 годин дляздорових людей і 12 годин для осіб старше 65 років. Прийом їжі не впливає нафармакокінетичні параметри препарату.

Показання для застосування. Кардіологія: профілактика стенокардії вмонотерапії або в комбінації з антиангінальними препаратами.Оториноларингологія: лікування порушень склеротичного походження,таких, як запаморочення, шум у вухах, зниження слуху.Офтальмологія: хоріоретинальні розлади, спричинені ішемією.

Спосіб застосування та дози. Енерготон призначають внутрішньо по 2-3таблетки на добу в 2-3 прийоми під час їди, запиваючи склянкою води. Тривалістьлікування визначає лікар.Застосування препарату у літніх людей не потребує зміни дозування.

Побічна дія. Енерготон добре переноситься. Зрідка можливі нудота,блювання, реакції підвищеної чутливості до препарату.

Протипоказання. Підвищена індивідуальна чутливість до препарату.Енерготонне рекомендується призначати в період вагітності та лактації.

Передозування. При передозуванні розвивається нудота, блювання.Можливий розвиток геморагічного синдрому.Лікування. Промивання шлунка, призначають завись активованого вугіля,очисна клізма. Подальше лікування симптоматичне. Специфічного антидоту немає.

Особливості застосування. У випадку необхідності застосування Енерготону уперіод лактації (годування груддю) припиняють, оскільки здатність препаратупроникати у грудне молоко не вивчена.При нирковій недостатності рекомендується проводити моніторингфункціональних показників; при необхідності доза може бути знижена.Досвід застосування препарату у дитячому віці відсутній.Препарат практично не впливає на здатність керувати транспортними татехнічними засобами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Призначення Енерготону з нітратами,β-адреноблокаторами, антагоністами кальцію забезпечують додатковийтерапевтичний ефект у хворих зі стенокардією без зміни гемодинамічнихпоказників.При спільному призначенні з дезагрегантами антикоагулянтами прямої інепрямої дії необхідно враховувати можливість розвитку ефекту фармакологічногосумування на систему зсіданя крові.

Умови та термін зберігання. Зберігають у недоступному для дітей, захищеному відсвітла місці, при температурі 15 0С-25 0С.Термін придатності – 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z