Загружается, подождите...

Енелбін 100 ретард (Enelbin 100 retard)


міжнародна та хімічна назви: naftidrofuryl; ефір α1α-(нафталенілметил)-β-тетри-(гідрофурил-2)пропіонової кислоти оксалат;

основні фізико-хімічні властивості: світло-жовті двоопуклі таблетки в оболонці;

склад: 1 таблетка містить нафтидрофурилу гідрогеноксалату 100 мг; допоміжні речовини: лактози моногідрат, целюлоза мікрокристалічна, віскмонтановий гліколевий, аеросил, магнію стеарат, тальк, гіпромелоза 2910/5,макрогол 6 000, полісорбат 80, емульсія симетикону SE 4, барвник жовтийОпаспрей М-1-22801. Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.Фармакотерапевтична група.Периферичні вазодилататори. Код АТС C04AX21.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Нафтидрофурил чинить спазмолітичнудію на гладкі м’язи артерій, знижує тонус артеріол і периферичний судинний опір,покращує кровопостачання тканин, особливо в ЦНС. Нафтидрофурил специфічноблокує S2-рецептори в тромбоцитах і судинних гладких м’язах(протисеротонінова, вазодилататорна та антиагрегаційна дія). Крім того,нафтидрофурил є антагоністом нікотину та брадикініну. Він стимулює енергетичнийметаболізм у нейронах і зменшує продукцію молочної кислоти в клітинах приішемії. Активує сукцинатдегідрогеназу, збільшує постачання тканин киснем,покращує утилізацію глюкози, підвищує рівень АТФ. Унаслідок розширення кровоноснихсудин та активації клітинного метаболізму поліпшується кровопостачанняпериферичних тканин та їх забезпечення поживними речовинами, що приводить дозменшення інтенсивності ішемічного болю в кінцівках, зумовленого нестачею киснюта поживних речовин у тканинах. Нафтидрофурил також впливає на функцію мозку:нормалізує сон, усуває запаморочення, головний біль, покращує пам’ять іздатність концентрувати увагу.Фармакокінетика. Нафтидрофурил добре всмоктується в шлунково-кишковомутракті. Завдяки уповільненому вивільненню активної речовини її діючаконцентрація в плазмі крові підтримується протягом 3 – 5 годин після прийому. Збілками плазми зв’язується 80% введеного нафтидрофурилу. Виведення з організмуздійснюється переважно біліарною системою у вигляді метаболітів, незначнакількість нафтидрофурилу елімінується із сечею. Період напіввиведення становить40 – 60 хвилин. Нафтидрофурил легко проходить крізь гематоенцефалічний бар’єр іможе потрапляти у материнське молоко.

Показання для застосування. Лікування органічних і функціональних порушеньпериферичного кровопостачання та клітинного метаболізму, таких як переміжнакульгавість, шкірні трофічні зміни, трофічні виразки, порушення загоювання ран,початкова стадія гангрени, діабетичні ангіопатії, хвороба та синдром Рейно,акроціаноз, біль у кінцівках у стані спокою, парестезія, судоми в литковомум’язі. Порушення кровопостачання та клітинного метаболізму в ЦНС: церебральнийатеросклероз та його симптоми – порушення сну, запаморочення, головний біль, шуму вухах, знижена здатність концентрувати увагу, погіршання пам’яті, порушенняповедінки у похилому віці, реабілітація після інсульту, при ішемічномуінсульті, стан після коми та травм, хвороба Меньєра. Ушкодження сітківки таішемічні порушення функції ока, зменшення кровопостачання внутрішнього вуха.

Спосіб застосування та дози. Енелбін 100 Ретард застосовують внутрішньо.Дози підбираються індивідуально, залежно від характеру та тяжкостізахворювання. При периферичних судинних порушеннях здебільшого дорослимпризначають по 100 – 200 мг (1 – 2 таблетки) 2 – 3 рази на добу. Максимальнийефект досягається при застосуванні добової дози 400 – 600 мг. Лікування повиннотривати не менше 3 місяців. Для лікування деменції та інших станів, пов’язанихз порушенням мозкових судин, призначають по 100 мг (1 таблетку) 3 рази на добу.При ішемічному інсульті приймають по 200 мг (2 таблетки) 3 рази на добу або по300 – 400 мг (3 – 4 таблетки) 2 рази на добу. Таблетки слід приймати після їди, ковтати цілими, запиваючи нейтральноюрідиною.

Побічна дія. Здебільшого Енелбін 100 Ретард переноситься добре.Лише в окремих випадках можуть виникати нудота, блювання, шлунково-кишковірозлади, біль в епігастральній ділянці, безсоння, у виняткових випадках –шкірний висип. Дуже рідко спостерігається неспокій, запаморочення, втомленість,головний біль. Іноді знижується артеріальний тиск, виникає ортостатичнагіпотензія, аритмія, гепатопатія, гепатит, порушення функції печінки.

Протипоказання. Підвищена чутливість до будь-якого складовогокомпонента препарату, гострий інфаркт міокарда, гострий геморагічний інсульт,тяжка серцева недостатність (III стадія; ІІІ та IV ФК), аритмія, тяжкакоронарна недостатність, підвищена кровоточивість, схильність до судиннихколапсів, виражена артеріальна гіпотензія, розлади ортостатичної регуляції,тяжкі порушення функції печінки та нирок. Препарат не застосовують упедіатричній практиці. Енелбін 100 Ретард не рекомендується приймати у періодивагітності та годування груддю, дітям до 14 років.

Передозування. У разі передозування або прийому препарату дитиноюнеобхідно призначити симптоматичну терапію. Ознаками передозування є неспокій,судоми центрального походження, тахіаритмія, зниження артеріального тиску. Лікуванняпередозування є симптоматичним і спрямовано на підтримку життєво важливихфункцій організму.

Особливості застосування. Під час застосування Енелбіну 100 Ретардрекомендується утримуватися від паління та вживання алкогольних напоїв.Застосування препарату у високій дозі, особливо на початку лікування, інодіможе спричинювати втомленість, зниження артеріального тиску, ортостатичнугіпотензію. Це може негативно впливати на виконання роботи, що потребує високоїшвидкості психічних і фізичних реакцій (керування механічними транспортнимизасобами, механізмами, робота на висоті тощо).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Застосування Енелбіну 100 Ретард усполученні з антиаритмічними засобами або β-адреноблокаторами можеспричинювати кардіодепресивний та негативний дромотропний ефект і призводити доатріовентрикулярної блокади.

Умови та термін зберігання. Зберігати в оригінальній внутрішній упаковці, внедоступному для дітей місці при температурі 10 – 25 °С. Термін придатності – 3роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z