Загружается, подождите...

Енелбін100 ретард (Enelbin100 retard)


міжнародна та хімічнаназви: нафтидрофурил;ефірa1 a-(нафталенілметил)-b-тетри(гідрофурил-2) пропіонової кислотиоксалат;

основні фЬико-хімічнівластивості: двоопуклітаблетки в оболонці світло-жовтого кольору;склад: 1 таблетка містить 100,0 мгнафтидрофурилу гідрогеноксалату;допоміжні речовини: лактозимоногідрат, целюлоза мікрокристалічна, віск гірськиймікрокристалічний, кремнію діоксидметильований, магнію стеарат, тальк, макроголь,гідроксипропілметилцелюлоза,полісорбат 80, емульсія диметикону SЕ 2, барвник “Опаспрейжовтий М-1-22801”.

Форма випуску. Таблетки пролонгованої дії,вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Периферичний вазодилататор.Код АТС: С04АХ21.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка.Нафтидрофурил справляє спазмолітичну дію на гладкі м’язи артерій, знижує тонусартеріол і периферичний судинний опір, покращує кровопостачання тканин,особливо в ЦНС. Нафтидрофурил специфічно блокує S2-рецептори в тромбоцитах ісудинних гладких м’язах (протисеротонінова, вазодилататорна та антиагрегаційнадія). Крім того, нафтидрофурил є антагоністом нікотину та брадикініну. Вінстимулює енергетичний метаболізм у нейронах і зменшує продукцію молочноїкислоти в клітинах при ішемії. Активує сукцинатдегідрогеназу. збільшуєпостачання тканин киснем, покращує утилізацію глюкози, підвищує рівень АТФ.Унаслідок розширення кровоносних судин та активації клітинного метаболізмупокращується кровопостачання периферичних тканин та їх забезпечення поживнимиречовинами, що приводить до зменшення інтенсивності ішемічного болю вкінцівках, зумовленого нестачею кисню та поживних речовин у тканинах.Нафтидрофурил також впливає на функцію мозку: нормалізує сон, усуваєзапаморочення, головний біль, покращує пам’ять і здатність концентрувати увагу.Фармакокінетика. Нафтидрофурилдобре всмоктується в шлунково-кишковому тракті. Завдяки уповільненомувивільненню активної речовини її діюча концентрація в плазмі кровіпідтримується протягом 3-5 годин після прийому. З білками плазми зв’язується 80% введеного нафтидрофурилу. Виведення з організму здійснюється переважнобіліарною системою у вигляді метаболітів, незначна кількість нафтидрофурилуелімінується разом із сечею. Період напіввиведення становить 40-60 хвилин.Нафтидрофурил легко проходить через гематоенцефалічний бар’єр і може потраплятиу материнське молоко.

Показання для застосування. Енелбін 100 Ретардзастосовують для лікування дорослих і підлітків при органічних і функціональнихпорушеннях периферичного кровопостачання та клітинного метаболізму, таких якпереміжна кульгавість, шкірні трофічні зміни, що супроводжуються зблідненнямабо ціанозом, похолодіння кінцівок, трофічні виразки, порушення загоювання ран,початкова стадія гангрени, діабетичні ангіопатії, хвороба та синдром Рейно,акроціаноз, біль у кінцівках у стані спокою, парестезія, судоми в литковомум’язі. Порушення кровопостачання та клітинного метаболізму в ЦНС: церебральнийатеросклероз та його симптоми - порушення сну, запаморочення, головний біль,шум у вухах, зменшена здатність концентрувати увагу, погіршення пам’яті,порушення поведінки у похилому віці, реабілітація після інсульту, приішемічному інсульті, стан після коми та травм, хвороба Меньєра. Ушкодженнясітківки та ішемічні порушення функції- ока, зменшення кровопостачаннявнутрішнього вуха.

Спосіб застосування тадози. Енелбін100 Ретард застосовують за призначенням лікаря. Дози підбираютьсяіндивідуально, залежно від характеру та тяжкості захворювання. При периферичнихсудинних порушеннях здебільшого дорослим призначають по 100-200 мг (1-2таблетки в оболонці), 2-3 рази на добу. Максимальний ефект досягається призастосуванні добової дози 400-600 мг. Лікування має тривати протягом не менше 3місяців. Для лікування деменції та інших станів, пов’язаних з порушенняммозкових судин, призначають по 100 мг (1 таблетка в оболонці), 3 рази на добу.При ішемічному інсульті приймають по 200 мг (2 таблетки в оболонці), 3 рази надобу або по 300-400 мг (3-4 таблетки в оболонці), 2 рази на добу. Таблеткинеобхідно ковтати цілими, запиваючи водою.

Побічна дія. Здебільшого Енелбін 100Ретард переноситься дуже добре. Лише в окремих випадках можуть виникати нудота,шлунково-кишкові розлади, біль в епігастральній ділянці, безсоння, у виключнихвипадках - шкірний висип. Дуже рідко - неспокій, запаморочення, втомленість,головний біль. Іноді зменшується артеріальний тиск, виникає ортостатичнагіпотензія, аритмія, гепатопатія. Про всі побічні дії або незвичні явища, яківиникли під час лікування, слід одразу ж повідомляти лікаря.

Протипоказання. Алергія на будь-якийскладовий компонент препарату, гострий інфаркт міокарда, гострий геморагічнийінсульт, серцева недостатність (III та IV стадії), аритмія, тяжка коронарнанедостатність, підвищена кровоточивість, схильність до судинних колапсів.виражена артеріальна гіпотензія, розлади ортостатичної регуляції, тяжкіпорушення функції печінки та нирок. Препарат не застосовують у педіатричнійпрактиці. Енелбін 100 Ретард не рекомендується приймати у періоди вагітності тагодування груддю, дітям до 14 років.

Передозування. У разі передозування абоприйому препарату дитиною необхідно негайно звернутися до лікаря. Ознакамипередозування є неспокій, судоми центрального походження, збільшення часу проведеннязбудження в серці, тахіаритмія, зниження артеріального тиску. Лікуванняпередозування є симптоматичним і спрямоване на підтримку життєво важливихфункцій організму.

Особливості застосування. Слід дотримуватися схемидозування, призначеної лікарем. У разі пропуску дози необхідно одразу жприйняти препарат, а далі проводити лікування за звичайною схемою. Під часзастосування Енелбіну 100 Ретард рекомендується утримуватися від паління тавживання алкогольних напоїв. Застосування цього препарату у високій дозі,особливо на початку лікування, іноді може спричинювати втомленість, зниженняартеріального тиску, ортостатичну гіпотензію. Це може негативно впливати навиконання роботи, що потребує високої швидкості психічних і фізичних реакцій(керування механічними транспортними засобами, механізмами, робота на висотітощо).

Взаємодія з іншимилікарськими засобами. Застосування Енелбіну 100 Ретард у сполученні зантиаритмічними засобами або бета-адреноблокаторами може спричинюватикардіодепресивний та негативний дромотропний ефект і призводити доатріовентрикулярної блокади. Без консультації з лікарем не слід застосовуватиЕнелбін 100 Ретард разом з іншими лікарськими засобами.

і

Умови та термін зберігання.Зберігатив недоступному для дітей, сухому місці, при температурі 10-25 °С. Термінзберігання - 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z