Загружается, подождите...

Ендотелон (Endotelon)


міжнародна назва: procyanidolic oligomers;

основні фізико-хімічні властивості: гладкі, блискучі жовті таблетки, вкритіоболонкою, без запаху або зі слабким запахом воску;

склад: одна таблетка містить очищеного екстрактувиноградних кісточок, стандартизованого за проціанідоловими олігомерами, – 150мг;допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна 90мкм, кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат, метакриловакислота/етил акрилат сополімер (1:1), натрію гідроксид, триетилцитрат,сахароза, желатин, камедь акацієва, тальк, титану діоксид (Е 171), заліза оксиджовтий (Е 172), віск Карнауба.

Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою, кишковорозчинні.Фармакотерапевтична група. Капіляростабілізуючізасоби. Код АТС С05С Х10.Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка.Збільшує резистентність судин і знижує їхню проникність.Дослідження на тваринах in vitro показали, щопроціанідолові олігомери захищають фіброзні білки (особливо колаген та еластин)від ферментативного розщеплення та захищають колаген від термічної денатурації.Вплив препарату на стінки судин, продемонстрованийна тваринах та підтверджений на людині, проявляється так:збільшується периферична та кон’юктивальнарезистентність капілярів (підтверджено за допомогою капіляродинамометруЛаволлі, ангіостерометру Парро) у пацієнтів з ламкістю судин;знижується проникність судин (підтверджено задопомогою гістамінового тесту, тесту Ландиса та ізотопного тесту Ландиса).Фармакокінетика. Похідні флавану,проціанідолові олігомери, швидко всмоктуються в шлунково-кишковому тракті тапереважно зв’язуються з тканинами з високим вмістом аміногліканів, у тому числіз периваскулярною сполучною тканиною.Піковий рівень у плазмі досягається через 1 годину30 хвилин, період напіввиведення становить 72 години. Близько 70% препарату тайого метаболітів виділяється переважно з калом, близько 20% виділяється черезсечові шляхи та близько 5% – через дихальні шляхи.Показання для застосування. Уфлебології –лікування функціональних проявів венозної та лімфатичної недостатності(тяжкість і біль в ногах, синдром “втомлених ніг”).У лімфології –лікування лімфонабряків верхніх кінцівок після радіотерапії або післяхірургічного втручання з приводу раку молочної залози як доповнення до фізичнихметодів та як монотерапія для хворих, яким протипоказана фізіотерапія.

Спосіб застосування та дози. Таблетки необхідно приймати внутрішньо міжприйомами їжі.У флебології. По 2 таблетки на добу (по 1 таблетцівранці та ввечері) протягом 20 днів на місяць.У лімфології. По 2 таблетки на добу (по 1 таблетцівранці та ввечері).Тривалість курсу лікування визначається тяжкістюперебігу захворювання.

Побічна дія. Алергічні реакції: у поодиноких випадкахспостерігалися кропив’янка, висипання на шкіри зі свербежем або без нього,підвищена світлочутливість, екзема. Ці ефекти зворотні та минають після відмінипрепарату. Дуже рідко – ангіоневротичний набряк.У поодиноких випадках – шлунково-кишкові розлади:біль у шлунку, нудота, пронос.Дуже рідко – головний біль.Протипоказання. Підвищеначутливість до проціанідолових олігомерів або до будь-якого компонентупрепарату. Дитячий вік до 12 років. Годування груддю. Непереносимість фруктози,синдром мальабсорбції глюкози або галактози, дефіцит сахарази-ізомальтази(через вміст у препараті лактози).

Передозування. Даних щодо передозування препарату не має.Особливості застосування.Вагітність. Незважаючи на те, що в експериментах натваринах не було показано тератогенної дії препарату, а в клінічній практиці неспостерігалося ембріотоксичної дії, існуючих клінічних даних недостатньо, щобвиключити ризик застосування препарату під час вагітності. Тому застосуванняЕндотелону під час вагітності можливе тільки у разі крайньої необхідності.Лактація. Через відсутність даних про екскреціюпрепарату в материнське молоко не рекомендується застосовувати препаратматерям, які годують груддю.Вплив на здатність керувати автомобілем і виконуватироботи, що потребують підвищеної уваги. Не впливає.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Даних про взаємодію Ендотелону з іншимилікарськими засобами не має.

Умови та термін зберігання. Зберігати препарат в недоступному для дітеймісці при кімнатній температурі (від +15°С до +25°С). Термін придатності – 3роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z