Загружается, подождите...

Ендокалцин (Endokalcintm)


міжнародна назва: кальцитонін;

основні фізико-хімічні властивості: прозора рідина;

склад: кальцитонін лососевий 50 МО чи 100 МО;допоміжні речовини:натрію хлорид, кислота оцтова льодяна,натрію ацетат, вода для ін’єкцій.

Форма випуску. Розчин для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група. Антипаратиреоїдні гормони.Код АТС Н 05В А 01.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка.Кальцитонін(тирокальцитонін) – гормон, який виділяється парафолікулярними клітинамивилочкової залози людини. Лососевий кальцитонін відрізняється від людськогокальцитоніну декількома амінокислотами. Кальцитонін пригнічує процеси резорбціїкісток, спричиненої остеобластами, зменшує кількість кальцію і фосфатів укрові, є антагоністом паратгормону. Є дані, що кальцитонін стимулює функціюостеобластів і формування кісткової тканини. Зменшує шлункову секрецію,екзокринну функцію підшлункової залози. Має аналгетичну дію.Фармакокінетика.Біодоступність кальцитоніну становить близько 70%. Максимальна концентрація в плазмі крові досягається протягом 1 години.Зв’язування з білками плазми крові становить 30-40 %. До 95 % кальцитоніну тайого метаболітів виводиться із сечею, 2% - в незміненому вигляді. Періоднапіввиведення – 70-90 хвилин.Показання для застосування.Ендокалцин призначають дорослимпри:хворобі Педжета (деформуючий остеїт);підвищеній концентрації кальцію в крові;лікуванні остеопорозу різної природи;для зменшення болю, який є наслідком метастазів злоякісних пухлинкісток, остеолізом; нейродистрофічних захворюваннях.

Спосіб застосування та дози.Вводять внутрішньом’язово, внутрішньовенно, підшкірно дорослим іпдліткам старше 14 років. Не слід вводити декілька разів в одне і те ж місце. Увипадку гіпоглікемічної кризи Ендокалцин можна вводити повільно внутрішньовенно(у вигляді інфузії).Звичайні дози.Внутрішньом’язово чи підшкірноХвороба Педжета (деформуючий остеїт). Початкова доза – 100 МО на добу.Пізніше дозу можна зменшувати і вводити по 50 МО один раз на добу, через деньабо три рази на тиждень.Підвищенняконцентрації кальцію в крові (гіперкальціємія). Початкова доза – 4 МО/кг маситіла людини через кожні 12 годин. За необхідності, дозу можна збільшувати івводити 8 МО/кг через кожні 12 годин або через кожні 6 годин.Постменопаузнийостеопороз. Вводити 100 МО один раз на добу кожного дня, через день або трирази на тиждень. Інші остеопорози.Підшкірно чи внутрішньом’язово в добовій дозі 50-100 МО кожного дня чи черездень. Одночасно рекомендується призначення препаратів кальцію і вітаміну D.Болі зумовленіметастазами пухлин кісток. Вводити 200 МО через кожні 6 годин або 400 МО черезкожні 12 годин (лікування проводять 48 годин). За необхідності лікар можепризначити повторення курсу.Внутрішньовенніінфузії. Гіперкальціємічнийкриз (тяжкі порушення, що виникають внаслідок підвищення концентрації кальцію вкрові). Добова доза: 5-10 МО. Інфузують після розведення в 500 мл 0,9% розчинунатрію хлориду зі швидкістю не більше, ніж 6 годин. Пацієнтам з нирковоюнедостатністю може знадобитися зменшення дози.

Побічна дія.При застосуванніЕндокалцину можливі:почервоніння іпоколювання обличчя, вух, кистей , ступень;пронос, втратаапетиту, нудота , блювання і болі в шлунку;почервоніння,біль чи опухання в місці ін’єкції;поліурія.У поодинокихвипадках виникає відчуття ознобу, головний біль і запаморочення, відчуттяздавлення в грудях, збільшення секрету з носа, порушення дихання, слабкість.У поодиноких випадках можуть спостерігатись алергічні реакції – висипна шкіри та кропив’янка.

Протипоказання.Ендокалцин протипоказаний при гіпокальціємії, підвищеній чутливості докомпонентів препарату, вагітності, годуванні груддю, дітям до 14 років. Передозування.Гостре передозування спричинює нудоту та блювання, можливагіпокальціємія, в тяжких випадках – навіть гіпокальціємічні тетанії.Специфічного антидоту немає, тому проводять симптоматичне лікування, занеобхідності призначають препарати кальцію. Даних про хронічне передозуваннянемає.

Особливості застосування.Якщо пацієнт хворий має іншу хворобу, він повинен про це сповіститилікаря.Ендокалцин слід призначати з особливою обережністю, враховуючиспіввідношення терапевтичного ефекту і можливої шкоди, якщо у пацієнта алергіяна білки або підвищена чутливість до кальцитоніну.За необхідності лікар може призначити шкірну пробу на виявленняалергічної реакції.Для вагітних.Немає даних про шкідливий вплив препарату наплод, але вагітним його не рекомендують, за винятком тих випадків, коли лікарпризначає препарат, переконавшись, що очікуваний терапевтичний ефект більшеможливого ризику для плода.Для годуючих матерів.Кальцитоніннадходить у материнське молоко, тому годування груддю на час лікування слідприпинити.Дітям. Немає даних про безпеку та ефективність застосування препарату дітьми.При застосуванні препарату.При застосуванні препарату, необхідний уважний і постійний наглядлікаря. Він оцінить терапевтичний ефект препарату, призначить необхідні аналізита у разі потреби зробить корективи до лікування.. Терапевтичний ефект можеповністю виявитися тільки через декілька місяців.Перед ін’єкцією треба упевнитися у тому, що колір препарату незмінився, що в ньому немає сторонніх часток. Крім того, необхідно додержуватисьвимог асептики.Забувши вчасно зробити ін’єкцію, необхідно це зробити відразу, якзгадали про це. В тому випадку, якщо наблизився час наступного введення, то:при дворазовому застосуванні на день, згадавши через 2 години,пропущену дозу вводять негайно, а якщо згадали пізніше – пропускають. Пізнішепрепарат застосовують у звичайному порядку;при одноразовому застосуванні на день, згадавши в той самий день,пропущену дозу вводять негайно, а якщо згадали пізніше – пропускають. Пізнішепрепарат застосовують у звичайному порядку;застосовуючи препарат через день, згадавши в той самий день абонаступного дня, пропущену дозу вводять негайно. Наступний день пропускають, апізніше – у звичайному порядку.застосовуючи препарат три рази на тиждень, згадавши в той самий день,пропущену дозу вприскують негайно. Згадавши наступного дня, пропущену дозувводять негайно, далі час кожної дози переноситься на день пізніше, анаступного тижня препарат приймають у звичайному порядку.Немає даних провплив препарату на здатність керувати транспортними засобами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.Не відомівзаємодії з іншими лікарськими засобами.Якщо одночасно з Ендокалцином пацієнт приймає інші препарати, вінповинен інформувати про це лікаря. При прийомі декількох препаратів одночаснотерапевтичний ефект одного з них (чи обох) може знизитися чи збільшитися їхпобічна дія, чи можуть виникнути симптоми передозування. Взаємодія особливоважлива при одночасному застосуванні Ендокалцину і кальцію чи препаратіввітаміну D.

Умови та термін зберігання. Зберігати в темному місці при температурі(2-8)˚C. Зберігати в недоступному для дітей містіТермін придатності 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z