Загружается, подождите...

Ендофальк (Endofalk)


Основні фізіко-хімічні властивості: біла порошкоподібна суміш із різнихкристалічних речовин з ароматом апельсина та маракуї, слабосолона;

склад: 1 пакетик містить 55,318 г порошку, з яких діючіречовини: калію хлориду -0,185 г, натрію хлориду -1,400 г, натрію бікарбонату-0,715 г, макроголу 3350 - 52,500 г;допоміжні речовини

: сахарин натрію,ароматизатор апельсиновий (Evogran 301768), ароматизатор маракуї (Firmenich502.116 AP), кремній колоїдний безводний (що входить до складу калію хлориду).

Форма випуску. Порошок для приготування розчину для пероральногозастосування.

Фармакотерапевтична група. Осмотичні проносні засоби, комбінаціїмакроголу.АТС Код А 06 AD 65.

Фармакологічні властивості. Фармакодінамика. Ендофальк є сумішшю різнихелектролітів і макроголу для одержання ізотонічного розчину для очищеннякишечнику.Фармакодинамічний ефект полягає в індукуваннідіареї. Кишечник випорожнюється і очищується. Електроліти, що містяться вготовому для вжитку розчині, збалансовані так, щоб забезпечити припиненняоберненого процесу абсорбції і секреції води та електролітів у травному трактіі фактичну відсутність чистого потоку. Додання високомолекулярного макроголузабезпечує ізоосмолярну концентрацію, для якої характерна концентрація часток,порівняна з такою у плазмі. Це запобігає будь-якій суттєвій зміні рідини міжпросвітом кишки та васкулярною порожниною. Завдяки такому типу балансування іосмолярності вплив на баланс електролітів або рідини в організмі практичновідсутній.Фармакокінетика.Макрогол 3350 єінертною сполукою, яка підлягає лише незначної абсорбції при проходженні пошлунково-кишковому тракту і яка метаболізується. Мінімальна кількість макроголу3350, менше 1 % від введеної дози, виводиться із сечею.

Показання для застосування. Для очищення кишечнику передколоноскопією.

Спосіб застосування та дози.Для повного очищення кишечнику необхідно випити до 3,максимум до 4 літрів розчину Ендофальку. Один пакетик відповідає ½ літрарозчину.Розчин випивають порціями по 200-300 мл кожні 10хвилин, доки ректальні промивні води не стануть прозорими.Промивний розчин зазвичай приймають приблизно за 4години перед початком дослідження. Загальна необхідна кількість також може бутизастосована увечері, напередодні дослідження, або ж частково напередодні ізалишок – наступного ранку, в день дослідження.Пацієнти не повинні вживати будь-яку тверду їжу за 2– 3 години перед прийманням Ендофальку і до завершення дослідження.Ендофальк не слід вживати дітям, оскількинешкідливість застосування препарату в цій віковій групі пацієнтів не буланалежним чином вивчена.Приготування розчинуСвіжий розчин готують перед вживанням. Розчинитивміст двох пакетиків у 500 мл теплої або охолодженої кип’яченої води і потімдовести об’єм до 1 літра водою. Щойно приготований готовий до вживання розчинможна помістити в холодильник для охолодження, оскільки бажано застосовуватийого охолодженим.

Побічна дія.Шлунково-кишкові розладиДуже часто (> 10 %)Нудота, відчуття переповнення та здуття черевноїпорожнини.Часто (> 1 % - 10 %)Блювання, абдомінальні спазми та подразнення ануса.Ці симптоми спостерігаються здебільшого внаслідок вживаннявідносно великої кількості рідини протягом короткого проміжку часу. Якщоспостерігаються шлунково-кишкові симптоми, частоту прийому Ендофальку необхіднотимчасово уповільнити або припинити до убування симптомів.Загальні порушенняНечасто (> 0,1 % - 1 %)Загальне нездужання та безсоння.Серцеві порушенняДуже рідко (< 0,01 %)Серцева аритмія, тахікардія та набряк легенів. Отжепотрібно відслідковувати електролітний та рідинний баланс у хворих з групиризику.Лабораторні показникиДуже рідко (< 0,01 %)У деяких пацієнтів може спостерігатись зниженнярівня кальцію у сироватці.Порушення імунної системиДуже рідко (< 0,01 %)Кропив’янка, ринорея або дерматит, ймовірно,алергічного походження.Увага:В літературі наводяться дані про два випадкисиндрому Мелорі-Вейса, який спостерігався як результат блювання після вживанняпромивних розчинів, що містять макрогол.

Протипоказання.Кишкова непрохідність або підозрювана кишкованепрохідність, шлунково-кишкова перфорація, ризик шлунково-кишкової перфорації,сильно виражений коліт, токсичний мегаколон, порушення випорожнювання шлунка,підвищена чутливість до діючих речовин, інших макроголів або одного з іншихінгредієнтів, що входить до складу лікарського засобу.Ендофальк не слід застосовувати хворим, які знаходятьсяу несвідомому або напівсвідомому стані, або хворим, схильним до аспірації абовідрижки, загального послаблення або порушення ковтального рефлексу.

Передозування.При передозуванні можлива тяжка діарея. У разізначного передозування можуть очікуватись порушення рідинного, електролітного ікислотно-лужного балансу. Необхідно проводити адекватне заміщення рідини тамоніторинг сироваткових електролітів та значення рН.Якщо має місце рідинний, електролітний абокислотно-лужний дисбаланс, необхідно також відновлювати електроліти та вжитизаходів для відновлення кислотно-лужного балансу.Якщо має місце аспірація, може розвинутись токсичнийлегеневий набряк, який потребує негайних інтенсивних лікувальних заходів, включаючивентиляцію під підвищеним тиском.

Особливості застосування.Ендофальк слід застосовувати у пацієнтів похилоговіку і у пацієнтів з рефлюкс-езофагітом або наявною серцевою аритмією з підозрюванимабо підтвердженим блоком S-A або синдромом слабкості синуса лише під медичнимнаглядом.Його можна застосовувати у хворих з хронічнимизапальними процесами кишечнику (виняток: сильно виражені стадії і токсичниймегаколон).Проте у таких хворих Ендофальк необхіднозастосовувати з обережністю і, якщо це можливо, під медичним наглядом.Ендофальк не можна застосовувати хворим із серцевоюнедостатністю (NYHA ІІІ і ІV ступеня), нирковою недостатністю, захворюваннямипечінки або ж хворим з вираженою дегідратацією, оскільки безпека застосування уцих груп хворих не була достатньо досліджена.ЗастереженняНе можна додавати ніяких інших розчинів або добавок(зокрема цукру або ароматизаторів, несумісних з розчином Ендофальку) доготового до перорального прийому розчину Ендофальку, тому що це може змінитиосмолярність і електролітний склад або ж викликати утворення вибухонебезпечнихсумішей газів у кишечнику, коли добавлені речовини руйнуються кишковимибактеріями.Вагітність та лактаціяВагітністьДосвіду застосування препарату при вагітності немає.ЛактаціяДаних щодо надходження макроголу 3350 в груднемолоко немає.Макрогол 3350 слабо поглинається. Ендофальк можназастосовувати при годуванні груддю, якщо користь від застосування перевищує потенційнийризик.Вплив на здатність керувати автомобілем такористуватись механізмами.Ендофальк не впливає на здатність керуватиавтомобілем або роботу з механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.Ліки, які застосовуються перорально впродовждекількох годин перед або протягом прийому Ендофальку, можуть бути виведені ізшлунково-кишкового тракту або ж їх поглинання може бути знижене або повністюприпинене. Це відноситься, зокрема, до лікарських продуктів із відстроченимвивільненням. Якщо за життєвими показаннями ці ліки є абсолютно необхідними,слід уникнути їх прийому у пероральній формі та застосовувати цей(ці)лікарській(кі) засіб(засоби) в іншій лікарській формі або знайти альтернативу.Може мати місце взаємодія між макроголем і певнимиензиматичними тестами (наприклад, ELISA) при діагностичному дослідженнікишкової рідини, що була випорожнена.НесумісностіГотовий розчин не можна змішувати з іншими розчинамиабо добавками.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей місці.Термін придатності - 5 років. Готовий розчин придатний для використаннявпродовж 3 годин, якщо він зберігається при кімнатній температурі (не вище 25оС)або впродовж 48 годин, якщо він зберігається при температурі від 2оС– 8оС (в холодильнику). Препарат не можна використовувати післязакінчення терміну придатності, вказаного на упаковці.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z