Загружается, подождите...

Енкорат хроно (Encorate chrono)


міжнародна та хімічна назви: valproic acid;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки оранжевого кольору, круглі,двоопуклі, вкриті оболонкою (200 мг), або таблетки оранжевого кольору, круглі,двоопуклі, вкриті оболонкою (300 мг), або таблетки оранжевого кольору,капсульної форми, вкриті оболонкою (500 мг);

склад: 1 таблетка, вкрита оболонкою (200 мг), містить 133,5 мг натріювальпроату та 58 мг вальпроєвої кислоти, що відповідає 200 мг натріювальпроату;1 таблетка, вкрита оболонкою (300 мг), містить 200 мг натрію вальпроатута 87 мг вальпроєвої кислоти, що відповідає 300 мг натрію вальпроату;1 таблетка, вкрита оболонкою (500 мг), містить 333 мг натрію вальпроатута 145 мг вальпроєвої кислоти, що відповідає 500 мг натрію вальпроату;допоміжні речовини: гідроксипропілметилцелюлоза, крохмаль, кремніюдіоксид колоїдний, тальк очищений, магнію стеарат, еудрагіт Е100, титанудіоксид, сансет жовтий лак, FCF, поліетиленгліколь 6000, натрію лаурилсульфат.

Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою, кишковорозчинні,пролонгованої дії.

Фармакотерапевтична група. Протиепілептичні засоби. Код АТС N03A G01.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Механізм дії натрію вальпроату обумовленийінгібуванням ферменту ГАМК-трансферази і підвищенням вмісту ГАМК у ЦНС. Цепризводить до зменшення збудливості і судомної готовності моторних зонголовного мозку. Покращує також психічний стан і настрій у хворих. Вальпроєвакислота проникає через гематоенцефалічний та плацентарний бар’єр, у груднемолоко під час лактації.Фармакокінетика. Після застосування внутрішньо максимальна концентраціявальпроату натрію у плазмі досягається через 3 - 6 год. Терапевтичнаконцентрація у плазмі становить 300 - 600 ммоль/л (50 - 100 мг/л).Біодоступність препарату 96 - 100%.Розподіл. Зв’язування з білками плазми крові – 78 - 94%.Метаболізм. Вальпроат натрію метаболізується у печінці шляхомглюкуронування, a- і b-оксилення.Виведення. Виводиться нирками. Період напіввиведення становить 11 - 20год, кліренс креатиніну 6 - 27 мл/год/кг. Вальпроат натрію у низькихконцентраціях виділяється з грудним молоком.

Показання для застосування. Генералізовані епілептичні напади;осередкові (фокальні, парціальні) напади із простою і складною симптоматикою;судомний синдром при органічних захворюваннях мозку; розлади поведінки,пов’язані з епілепсією; фебрильні судоми у дітей, дитячий тик.

Спосіб застосування та дози. Дозу встановлюють індивідуально. Початковадоза становить 600 мг на добу. Для досягнення оптимального ефекту можливезбільшення дози на 200 мг кожні 3 доби. Таблетки слід ковтати цілими, їх неможна розжовувати і розламувати. Препарат варто застосовувати 1 або 2 рази надобу. Максимальна рекомендована доза Енкорату хроно становить 1 - 2 г.Застосування у хворих похилого віку. Режим застосування і дози для цієїгрупи пацієнтів не відрізняються від застосування у дорослих.Застосування у дітей з масою тіла понад 20 кг. Початкова доза становить400 мг на добу. Підвищення дози слід проводити під постійним наглядом захворим. Звичайна доза становить 20 - 30 мг/кг/добу в 1 або 2 прийоми.Застосування у дітей з масою тіла менше 20 кг. Препарат не слідзастосовувати у цієї групи дітей.

Побічна дія.З боку центральної нервової системи: атаксія, тремор, ністагм,ізольовані ступорні стани.З боку шлунково-кишкового тракту, печінки, підшлункової залози: нудота,блювання, діарея, порушення функції печінки та/або підшлункової залози.З боку системи кровотворення: анемія, тромбоцитопенія, лейкопенія,збільшення часу кровотечі.Алергічні реакції: шкірні висипання, ангіоневротичний набряк.Дерматологічні реакції: алопеція.З боку процесів обміну речовин: іноді – підвищення апетиту, збільшеннямаси тіла, можливий розвиток гіперамоніємії.

Протипоказання. Порушення функцій печінки і підшлункової залози,геморагічний діатез, підвищена чутливість до компонентів препарату.

Передозування. Симптоми: коматозний стан, м’язова гіпотонія,гіпорефлексія, міоз.Лікування. Промивання шлунка, якщо після введення препарату минуло небільше 10 - 12 год. - забезпечення осмотичного діурезу. Моніторинг і корекціяфункціонального стану серцево-судинної системи.

Особливості застосування. Вагітність і період лактації.При застосуванніпрепарату з настанням вагітності існує підвищений ризик розвитку у плодаменінгомієлоцеле. При застосуванні препарату під час вагітності можливевиникнення вад розвитку. Ступінь ризику підвищується при комбінуванні Енкоратухроно з іншими протисудомними засобами.Вальпроат натрію виділяється з грудним молоком у низьких концентраціях,які не є фактором ризику для новонародженого. Тому припинення годування груддюпід час лікування Енкоратом хроно не потребується.Застосування препарату у педіатрії.Препарат слідзастосовувати з обережністю у дітей раннього віку за необхідності лікуваннякількома протисудомними засобами.Вплив на можливість керувати транспортними засобами та механізмами.Під час лікуванняЕнкоратом хроно слід утримуватися від потенційно небезпечних видів діяльності,які потребують підвищеної уваги та швидких психомоторних реакцій.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Дія Енкорату хроно посилюється при сумісномузастосуванні з іншими протисудомними засобами, седативними, снодійними інейролептичними препаратами. При одночасному призначенні з антикоагулянтами,ацетилсаліциловою кислотою підвищується ризик виникнення кровотечі.Ацетилсаліцилова кислота може зменшувати ступінь зв’язування препарату збілками плазми крові. Етанол та гепатотоксичні засоби підвищуютьгепатотоксичність препарату.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, захищеномувід світла місці, при температурі не вище +25°С. Термін придатності – 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z