Загружается, подождите...

Енкорат (Encorate)


міжнародна назва та хімічна назви: вальпроєва кислота; натрію2-пропілпентаноат;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки рожевого кольору, круглі,двоопуклі, вкриті оболонкою.

склад: 1 таблетка містить 200 мг натрію вальпроату;допоміжні речовини: крохмаль сухий, целюлозамікрокристалічна, кремнію діоксид колоїдний, лак понсю 4R, лак сансет жовтий,полівінілпіролідон Κ-30, тальк, магнію стеарат, натрію крохмальгліколят,натрію ларилсульфат, кислоти метакрилової сополімер – тип С, кислотиметакрилової сополімер – тип В, титану діоксид, поліетиленгліколь 6000.

Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою, кишковорозчинні.

Фармакотерапевтична група. Протиепілептичні засоби. АТС N03А G01.

Фармакологічні властивості. Протисудомний засіб, механізм дії якого зумовленийінгібуванням ферменту ГАМК-трансферази і підвищенням вмісту гамма-аміномасляноїкислоти (ГАМК) у центральній нервовій системі (ЦНС). Це призводить до зменшеннязбудливості і судомної готовності моторних зон головного мозку. Покращує такожпсихічний стан і настрій у хворих. Вальпроєва кислота проникає черезгематоенцефалічний і плацентарний бар’єри, у грудне молоко під час лактації.Фармакокінетика.Всмоктування. Після внутрішнього застосування максимальна концентраціяпрепарату в плазмі досягається через 1 – 4 год. Терапевтична концентрація уплазмі становить 300-600 ммоль/л (50-100 мг/л). Біодоступність препаратудосягає 96-100%.Розподіл. Зв’язування з білками плазми крові становить 78-94%.Метаболізм. Вальпроат натрію метаболізується у печінці шляхомглюкуронування, α- і β-окислення.Виведення. Виводиться нирками. Період напіввиведення становить 6-16год., кліренс – 6-27 мл/год/кг. Вальпроат натрію низьких концентраціяхвиділяється з грудним молоком.

Показання для застосування. Генералізовані епілептичні напади;осередкові (фокальні, парціальні) напади із простою і складною симптоматикою;судомний синдром при органічних захворюваннях мозку; розлади поведінки,пов’язані з епілепсією; фебрильні судоми дітей, дитячий вік.

Спосіб застосування та дози. Дозу встановлюють індивідуально. Початковадоза становить 600 мг на добу. Для досягнення оптимального ефекту можливезбільшення дози на 200 мг кожні 3 доби. Таблетки Енкорату ковтають цілими, нерозжовуючи. Препарат застосовують 1 або 2 рази на добу. Максимальнарекомендована доза Енкорату становить 2,55 г.Застосування у хворих похилого віку: режим застосування і дози для цієїгрупи пацієнтів не відрізняються від застосування у дорослих.Застосування у дітей вагою понад 20 кг: початкова доза становить 400 мгна добу. Підвищення дози слід проводити під постійним контролем за хворим.Звичайна доза становить 20-30 мг/кг/добу у 1 або 2прийоми.Застосування у дітей вагою до 20 кг: Енкорат застосовують у дозі 20мг/кг.

Побічна дія. З боку ЦНС: атаксія, тремор, ністагм, ізольовані ступорні стани.З боку шлунково-кишкового трату, печінки, підшлункової залози: нудота,блювання, діарея, порушення функції печінки та/або підшлунковї залози.З боку системи кровотворення: анемія, тромбоцитопенія, лейкопенія, збільшеннячасу кровотечі.Алергічні реакції: шкірні висипання, ангіоневротичний набряк.Дерматологічні реакції: алопеція.З боку процесів обміну речовин: іноді – підвищення апетиту, збільшеннямаси тіла, можливий розвиток гіперамоніємії.

Протипоказання. Порушення функції печінки і підшлункової залози,геморагічний діатез, підвищена чутливість до компонентів препарату.

Передозування. Симптоми: коматозний стан, міорелаксація,гіпорефлексія, міом. Лікування: промивання шлунка, якщо після введеня препарату минуло небільше 10-12 год. Забезпечення осмотичного діурезу. Моніторинг і корекціяфункціонального стану серцево-судинної системи.

Особливості застосування. Вагітність і лактація. При застосуванні Енкорату упершому триместрі вагітності існує підвищений ризик розвитку у плодаменінгомієлоцеле. При застосуванні препарату під час вагітності можливевиникнення вад розвитку, у тому числі антиконвульсивного синдрому плода.Ступінь ризику підвищується при комбінуванні Енкорату з іншими протисудомнимизасобами.Вальпроат натрію виділяється з грудним молоком унизьких концентраціях, які не є фактором ризику для новонародженого. Томуприпинення годування груддю під час лікування Енкорату не потрібне.Застосування у педіатрії. Препарат слідзастосовувати з обережністю у дітей раннього віку при необхідності лікуваннякількома протисудомними засобами.Вплив на можливість керування транспортними засобамита механізмами. Під час лікування Енкоратом слід утримуватись під потенційнонебезпечних видів діяльності, які потребують підвищеної ваги та швидкихпсихомоторних реакцій.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Дія Енкорату посилюється при сумісномузастосуванні з іншими протисудомними засобами, седативними, снодійними інейролептичними препаратами. При одночасному призначенні з антикоагулянтами,ацетилсаліциловою кислотою підвищується ризик виникнення кровотечі.Ацетилсаліцилова кислота може зменшувати ступінь зв’язування препарату збілками плазми крові. Етанол та гепатотоксичні засоби підвищуютьгепатотоксичність препарату.

Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому, захищеному від світла танедоступному для дітей місці, при температурі не вище 250С
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z