Загружается, подождите...

Еналаприл-h-здоров’я (Enalaprilum-h-zdorovye)


основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого або білого з кремуватимвідтінком, плоскоциліндричної форми з рискою та фаскою. На поверхні таблетокдопускається мармуровість;

склад: одна таблетка містить 10 мг еналаприлу малеату ( у перерахунку на 100%речовину) і 25 мг гідрохлортіазиду (у перерахунку на 100% речовину); допоміжні речовини: лактози моногідрат, целюлоза мікрокристалічна,натрію кроскармелоза, крохмаль картопляний або кукурудзяний, крохмальпрежелатинізований, полівінілпіролідон низькомолекулярний медичний, магніюстеарат, аеросил .

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Гіпотензивні засоби. Комбіновані препаратиінгібіторів АПФ. Еналаприл і діуретики. Код АТС С09В А02.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.Антигіпертензивний засіб. Еналаприл інгібітор ангіотензинперетворюючогофермента (АПФ): зменшує концентрацію в крові ангіотензину II і альдостерону,підвищує рівень реніну, простацикліну і ендотеліального релаксуючого фактору,перешкоджає розпаду брадикініну. У результаті поступово знижуються артеріальнийтиск, загальний периферичний опір судин, пост- і переднавантаження на серце,тиск у правому передсерді та в малому колі кровообігу, зменшується гіпертрофіялівого шлуночка, підвищується толерантність до фізичного навантаження, поліпшуєтьсяклубочкова гемодинаміка в нирках, що перешкоджає розвитку діабетичноїнефропатії. Гідрохлортіазид – діуретик бензотіадіазинового ряду:знижує реабсорбцію іонів натрію і хлору (меншою мірою – калію і бікарбонатів) упроксимальних канальцях нирок, а також виведення магнію, кальцію, сечовоїкислоти. Підвищує концентраційну здатність нирок. Пригнічує сприйнятливістьсудинної стінки до судинозвужувального впливу медіаторів у зв’язку зі зниженнямконцентрації іонів натрію в цитоплазмі міоцитів судин. Антигіпертензивна дія препарату триває протягом 24год. Оптимальний терапевтичний ефект відзначається після 3 - 4 тижнівлікування. Фармакокінетика.Незалежно від прийому їжі близько 60%еналаприлу швидко всмоктується з шлунково-кишкового тракту; максимальнаконцентрація в крові реєструється протягом 1 год. Підлягає біотрансформації впечінці з утворенням еналаприлату – високоспецифічного, довгостроково діючогоінгібітору АПФ, максимальна концентрація в крові якого реєструється через 4год. Еналаприлат легко проходить крізь гістогематичні бар’єри, крімгематоенцефалічного, проникає крізь плаценту. Період напіввиведенняеналаприлату – близько 11 год. Зв’язування еналаприлату з білками плазми 50 -60%. Екскретується переважно нирками (20% у вигляді еналаприлу, 40% у виглядіеналаприлату), 33% виводиться через кишечник (6% у вигляді еналаприлу, 27% увигляді еналаприлату). Протягом 24 год. виводиться 95% препарату.Гідрохлортіазид добре всмоктується (60 - 80%) у шлунково-кишковомутракті. У крові на 60% зв’язується з білками. Діуретична дія розвивається через30 – 60 хв, достигає максимуму через 8- 12 год. При прийомі натще часнапіввиведення з плазми становить 1 - 2,5 год. Виводиться нирками в незмінномувигляді (>95%), головним чином із сечею (60 - 80%). Проникає крізьгематоплацентарний бар’єр і в грудне молоко. У осіб похилого віку гіпотензивний ефект препарату більш виражений іпролонгований. При нирковій недостатності еналаприлат накопичується ворганізмі, при недостатності функції печінки – порушується перетворенняеналаприлу в еналаприлат.

Показання для застосування. Артеріальна гіпертензія, що вимагаєкомбінованої терапії.

Спосіб застосування та дози. Призначають дорослим підчас або після прийому їжі в один і той же час доби. Таблетки ковтають цілими,запиваючи невеликою кількістю води. Початкова доза, звичайно, становить 1таблетку 1 раз на добу. При необхідності разову дозу збільшують до 2 таблеток 1раз на добу. Вища добова доза при добрій переносимості не перевищує 2 таблеток.

Побічна дія. Найчастіше головний біль, сухий кашель,запаморочення, утомлюваність, астенія, рідше гіпотензія, ортостатичні реакції,ангінальний біль, тахікардія, нудота, блювання, відчуття дискомфорту вепігастрії, діарея, алергічні реакції, ангіоневротичний набряк; рідко – порушенняфункції нирок, ниркова недостатність, олігурія, гіпер- або гіпокаліємія,гіпонатріємія; надзвичайно рідко – судоми, непритомність, депресія, сонливістьабо безсоння, бронхоспазм, інтерстиціальний пневмоніт, бронхіт, холестатичнийгепатит, підвищення рівня креатиніну, трансаміназ і сечовини в сироватці крові,порушення смаку, зору, нюху, шум у вухах, глосит, тромбоцитопенія, лейкопенія,агранулоцитоз, імпотенція.

Протипоказання. Гіперчутливість до інгібіторів АПФ,діуретиків бензотіадіазинового ряду та інших похідних сульфонамідів,ангіоневротичний набряк в анамнезі, тяжкі порушення функцій нирок (у тому числідвосторонній стеноз ниркових артерій або стеноз ниркової артерії єдиної нирки,стан після пересадження нирок тощо) і печінки, подагра, первиннийгіперальдостеронізм, вагітність, годування груддю, діти до 14 років.

Передозування. Симптоми: гіпотензія, підвищенийі частий діурез, порушення серцевого ритму, судоми, парези, паралітичний ілеус,кома, ниркова недостатність, знижений рівень електролітів у крові, порушеннякислотно-лужної рівноваги. Лікування: наявність вираженої гіпотензії потребуєприпинення лікування, хворого слід укласти і, при необхідності, провестисимптоматичну терапію. Еналаприл може бути вилучений із системної циркуляції задопомогою гемодіалізу. Не рекомендується застосування діалізних мембран АN69 (зполіакрилонітрилу) або аферез з використанням сульфату декстрану через ризикрозвитку анафілактоїдних реакцій.Наявність в анамнезі хворого вказівок на випадкиангіоневротичного набряку вважається підвищеним ризиком його розвитку прилікуванні еналаприлом. Звичайно набряк зникає без спеціального лікування приприпиненні лікування.. Позитивний ефект виявляють антигістамінні препарати. Увипадку локалізації набряку в ділянці язика або гортані слід швидко ввестипідшкірно розчин адреналіну 1:1000 (0,3 - 0,5 мл).

Особливості застосування. При застосуванні препарату, особливо через кількагодин після прийому першої дози, може виникнути артеріальна гіпотензія, частішена фоні зниженого обсягу циркулюючої крові при великих оперативних втручаннях,у результаті терапії діуретиками, дієти з обмеженим споживанням солі, припроведенні діалізу, діареї, блюванні Хворим на тяжку форму серцевоїнедостатності, особливо при наявності порушень функції нирок, препарат слідприймати обережно під постійним наглядом лікаря, тому що препарат можевикликати артеріальну гіпотензію з підвищення вмісту сечовини і креатиніну вкрові. З обережністю слід призначати Еналаприл-H-Здоров’я хворим на ішемічнухворобу серця при наявності захворювань судин мозку та обструкцію вихідноготракту лівого шлуночка, у яких різке зниження артеріального тиску можепризвести до розвитку інсульту або інфаркту міокарду. Не рекомендуєтьсязастосування препарату для лікування у хворих, що перебувають на гемодіалізі звикористанням діалізних мембран АN69 через ризик розвитку анафілактоїднихреакцій.При серцевій недостатності, діабетичній нефропатії, а також пацієнтампохилого віку лікування еналаприлом слід починати з мінімальної дози зподальшою корекцією під контролем артеріального тиску.Необхідно дотримуватись обережності при роботі з транспортними засобамиабо при такій роботі, що вимагає підвищеної уваги, тому що може виникнутизапаморочення, особливо на початку лікування.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Потенціювання ефекту спостерігається приодночасному прийомі з іншими антигіпертензивними засобами, психотропнимипрепаратами, антипіретиками, опіоїдними аналгетиками, засобами для наркозу,гіполіпідемічними препаратами та алкоголем. Одночасне призначенняЕналаприлу-H-Здоров’я і калійзберігаючих діуретиків (спіронолактон, триамтерен,амілорид), кортикостероїдів, харчових добавок і солей, що містять калій,особливо при лікуванні хворих з порушенням функції нирок, може призвести догіперкаліємії. При одночасному застосуванні з імунодепресантами зростає ризикпригнічувального впливу на кістковий мозок, з циклоспоринами – ризик розвиткуниркової недостатності, з сульфоамідними антибіотиками або гіпоглікемічнимипохідними сульфонілсечовини – ризик розвитку перехресної алергічної реакції.Еналаприл-H-Здоров’я може зменшувати кліренс літію. Слід з обережністюпризначати препарат одночасно з дигіталісом, тому що Еналаприл-H-Здоров’япідвищує чутливість і реакцію серця до дії дигіталісу.У пацієнтів з нестабільною функцією нирок, що одержують нестероїдніпротизапальні засоби, після початку застосування препарату можливе зниженняїхнього ефекту і подальше погіршення функції нирок. У хворих на діабет, щоодержують інсулінотерапію або інші гіпоглікемічні препарати, можливий розвитокгіпо- або гіперглікемії.

Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому, захищеному від світламісці при температурі не вище 25°С. Термін придатності - 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z