Загружается, подождите...

Еналаприл - нортон (Enalapril – norton)


міжнародна та хімічна назви: enalapril;L-пролін-1-[N-[1-(етоксикарбоніл)-3-феніл-пропіл]-L-аланіл]-,(S)-,(Z)-2-бутендіат(1:1);

основні фізико-хімічні властивості: круглі, плоскі таблетки з насічкою на одномубоці, білого кольору.

склад: 1 таблетка містить 2,5 мг, 5 мг та 10 мг еналаприлу малеату;допоміжні речовини: магнію стеарат; тальк; крохмаль; целюлозамікрокристалічна; кремнію діоксид колоїдний; натрію крохмальгліколят.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Інгібітори ангіотензинперетворюючого ферменту. КодАТС С09А А02

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.Еналаприлу малеат, активна речовина препаратуЕналаприл, є похідним двох амінокислот – L-аналіну і L-проліну. В організмілюдини гідролізується до еналаприлату, який блокує активність ферментудипептидилкарбоксипептидази, що перетворює ангіотензин I в ангіотензин II івикликає розпад кінінів, у тому числі брадикініну. Препарат має здатністьзнижувати кров’яний тиск при есенційній і ренальній гіпертензії, не виявляючипри цьому шкідливого впливу на фізичну і розумову здатність хворого.Фармакокінетика. Після прийому внутрішньо всмоктується близько 60%еналаприлу. Максимальна концентрація в плазмі крові реєструється через 3-4 годпісля прийому препарату. Через 4 дні після початку прийому препарату тривалістьперіоду напіврозпаду еналаприлу до еналаприлату стабілізується і становить 11год.

Показання для застосування. Еналаприл-Нортон призначають при всіхстадіях есенційної гіпертензії, вазоренальній гіпертензії і при застійнійсерцевій недостатності. Препарат можна призначати як для монотерапії, так і вкомбінації з іншими антигіпертензивними препаратами, у першу чергу, здіуретиками.

Спосіб застосування та дози. Препарат призначений для дорослих. Таблеткиможна приймати незалежно від прийому їжі. Доза препарату повинна підбиратисявідповідно до стану і потреб хворого. При артеріальній гіпертензії початковадоза становить 5 мг один раз на добу. При недостатньому ефекті дозу збільшуютьдо 10-20 мг на добу. Середня добова доза - 10-20 мг, а у виняткових випадках -40 мг на добу, причому дозу можна приймати в один або два прийоми. Максимальнадоза препарату становить 80 мг на день.При реноваскулярній гіпертензії початкова доза препарату становить 5 мгна добу за один прийом. Підтримуюча доза - 5-10 мг 1 раз на добу. Добова дозане повинна перевищувати 20 мг один раз на добу.При застійній серцевій недостатності початкова доза препарату становить5 мг (або менше), а звичайна підтримуюча доза - від 10 до 20 мг на добу,причому препарат можна приймати за один прийом, але можна дозу розділити надекілька прийомів. Для визначення величини підтримуючої дози іноді потрібно від2 до 4 тижнів.Хворі з підвищеним артеріальним тиском хоча б за 2-3 дні до початкуприйому препарату Еналаприл-Нортон повинні призупинити прийом діуретиків, томущо у протилежному випадку збільшується ймовірність виникнення гіпотензії.Пацієнтам, які приймали діуретики, рекомендуються знижені початкові дозиЕналаприлу-Нортон.До початку і на початку лікування необхідно контролювати величинуартеріального тиску і функцію нирок.При лікуванні хворих з нирковою недостатністю рекомендуються нижчіпочаткові та терапевтичні дози та збільшення інтервалів між окремими прийомамипрепарату. При кліренсі креатиніну більше 30 мл/хв підтримуюча доза становить 5- 10 мг на добу, максимальна доза - 20 мг на добу; при кліренсі креатиніну 30мл/хв і менше доза препарату становить 2,5 - 5 мг на добу. Максимальну дозу, щостановить 10 мг на добу, перевищувати не слід.

Побічна дія. Відмічають запаморочення, головний біль, відчуттявтомленості і нудоту. Рідше - гіпотензію, ортостатичну гіпотензію, нудоту,діарею, м’язові судоми, кашель (один з найчастіших побічних ефектів), шкірнівисипи. В окремих випадках можливий розвиток ангіоневротичного набряку, щопотребує припинення прийому препарату та проведення відповідної терапії.В поодиноких випадках прийом препарату Еналаприл-Нортон викликаєзбільшення концентрації сечовини і креатиніну в плазмі крові. Після припиненняприйому препарату ці параметри повертаються до нормального рівня. Подібніпобічні явища частіше спостерігаються у пацієнтів з порушеною функцією нирокабо при одночасному прийомі діуретиків хворими з серцевою недостатністю.

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату,ангіоневротичний набряк після застосування інгібіторів АПФ в анамнезі,вагітність, період годування груддю, дитячий вік.

Передозування. Найбільш характерними рисами, відзначеними припередозуванні, були: виражена гіпотензія, що виникала через 6 год після прийомупрепарату у зв’язку з блокадою ренін-ангіотензивної системи, та ступор. Рівніеналаприлату у плазмі, що перевищували в 100-200 разів звичайні рівні післяприйому терапевтичних доз, описані при прийомі відповідно 300 мг та 400 мгеналаприлу. При передозуванні рекомендується внутрішньовенне введенняфізіологічного розчину. Якщо таблетки були прийняті недавно, слід стимулюватиблювання. Еналаприлат може бути видалений із загальної циркуляції за допомогоюгемодіалізу. У разі різкого зниження тиску хворого потрібно покластигоризонтально і провести корекцію рівня плазми: дати хворому пероральносольовий розчин або ввести внутрішньовенно фізіологічний розчин. Принеобхідності хворому слід ввести внутрішньовенно ангіотензин.

Особливості застосування. Препарат не можна призначати під час вагітності талактації. Ефективність та безпека застосування препарату у дітей не вивчалася.У пацієнтів з гіпертензією може розвинутись гіпотензія, особливо у разігіповолемії внаслідок застосування діуретиків, безсольової дієти, черезблювання, діарею або у зв’язку з діалізом. Ще частіше гіпотензія можерозвинутись у хворих з тяжкими формами серцевої недостатності.З обережністю слід призначати препарат хворим з двостороннім стенозомниркових артерій або стенозом ниркової артерії єдиної нирки. Пацієнтам, у якихвідзначається втрата рідини і солей, слід спочатку компенсувати ці втрати. Зобережністю слід призначати препарат пацієнтам, які приймають діуретики, хворимз порушенням функції печінки, а також одночасно з імунодепресантами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. У хворих з порушеннями функції нирок можливезбільшення концентрації калію в плазмі крові. Тому одночасний прийом препаратуЕналаприл-Нортон і калійзберігаючих діуретиків (спіронолактон, амілорид,триамтерен) не рекомендується. При одночасному прийомі Еналаприлу-Нортон з цимидіуретиками необхідно контролювати концентрацію калію в плазмі крові. Застосуванняпрепарату з діуретиками, бета-адреноблокаторами, блокаторами кальцієвихканалів, гідралазином, празозином посилює гіпотензивну дію.При одночасному застосуванні Еналаприлу-Нортон і нестероїднихпротизапальних препаратів можливе зниження активності препарату.При одночасному прийомі з препаратами літію можлива затримка виведеннялітію з організму і відповідно підвищення ризику виникнення побічної ітоксичної дії.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі не вище 25ºС,в темному, недоступному для дітей місці. Термін зберігання - 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z