Загружается, подождите...

Еналаприл-астрафарм (Enalapril - astrapharm)


міжнародна та хімічна назви: Enalapril;L-пролін, 1-[N-[1-етоксикарбоніл)-3-фенілпропіл]-L-аланіл]-(S)-(Z)-2 -бутендіоат;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого кольору (0,02г) аботаблетки рожевого кольору з вкрапленнями більш інтенсивного забарвлення(0,01г); плоскоциліндричної форми з фаскою і рискою.

склад: одна таблетка містить еналаприлу малеату 0,01 г; допоміжніречовини: цукор молочний, крохмаль картопляний або кукурудзяний,полівінілпіролідон низькомолекулярний медичний, магнію стеарат, барвник Е 122.

склад: одна таблетка містить еналаприлу малеату 0,02 г; допоміжніречовини: цукор молочний, крохмаль картопляний, або кукурудзяний,полівінілпіролідон низькомолекулярний медичний, магнію стеарат.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Інгібітори ангіотензинперетворюючого ферменту. Код АТС С09АА02.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка

. ЕНАЛАПРИЛ-АСТРАФАРМ - інгібіторангіотензинперетворюючого ферменту (АПФ). Фармакологічну активність проявляєметаболіт еналаприлу - еналаприлат. Препарат пригнічує утворення ангіотензинуII і запобігає його судинозвужувальній дії, знижує рівень альдостерону в плазмікрові, пригнічує розпад брадикініну, посилює синтез простагландину Е2.Викликає антигіпертензивний ефект, знижуючи загальний периферичний судиннийопір, зменшує пiслянавантаження, знижує тиск у правому передсерді та маломуколі кровообігу.Фармакокінетика.Після прийому внутрішньо близько 60 % прийнятоїдози абсорбується з травного тракту. У печінці ЕНАЛАПРИЛ-АСТРАФАРМ піддаєтьсягідролізу, у результаті чого утворюється еналаприлат, який і блокуєангіотензинперетворюючий фермент, пригнічуючи утворення ангіотензину II.Максимальна концентрація ЕНАЛАПРИЛ-АСТРАФАРМу в сироватці крові досягаєтьсячерез 1 годину, еналаприлату - через 3-4 години після прийому. Препарат дієпротягом 12-24 годин, починає виводитися з плазми крові вже через 6 годин,повна екскреція - через 30-35 годин. Основний шлях виведення - через нирки, 94% прийнятого внутрішньо ЕНАЛАПРИЛ-АСТРАФАРМу виводиться у вигляді еналаприлату.Період напіввиведення енаприлату становить близько 11 годин.

Показання для застосування. Артеріальна гіпертензія; реноваскулярнагіпертензія;застійна серцева недостатність.

Спосіб застосування та дози. Дози препарату підбираються індивідуально,залежно від стану хворого. При артеріальній гіпертензії початкова доза становить 5 мг один раз надобу. При недостатньому ефекті дозу збільшують до 10-20 мг на добу. Середняпідтримуюча доза - 10-20 мг 1-2 рази на добу. Максимальна добова доза становить40 мг.При реноваскулярній гіпертензії ЕНАЛАПРИЛ-АСТРАФАРМ призначаютьспочатку в дозі 5 мг на добу, поступово збільшуючи дозу. Підтримуюча доза –10-20 мг 1-2 рази на добу. Добова доза не повинна перевищувати 40 мг.При застійній серцевій недостатності початкова доза становить 2,5 мг,потім, у випадку відсутності ефекту, дозу слід поступово збільшувати досередньої підтримуючої дози 20 мг на добу в 1 або 2 прийоми. Ефект терапіїоцінюють через 4 тижні від початку прийому препарату.У пацієнтів з порушеннями функції нирок, якщо кліренс креатиніну менший30 мл/хв, доза препарату становить 2,5-5 мг на добу. Максимальну дозу, щостановить 10-20 мг на добу, перевищувати не слід. Доцільно при необхідностізбільшити інтервали між прийомами препарату.Якщо пацієнт приймає діуретики, то за 2-3 дні до призначенняЕНАЛАПРИЛ-АСТРАФАРМу їх слід відмінити. Якщо це неможливо, необхідно починатилікування з мінімальної початкової дози під ретельним медичним наглядом. Хворим, які лікуються гемодіалізом, призначають 2,5 мгЕНАЛАПРИЛ-АСТРАФАРМУ в день діалізу, у інші дні лікар підбирає дозу залежно відрівня артеріального тиску. Режим дозування ЕНАЛАПРИЛ-АСТРАФАРМу – 1-2 рази надобу.Препарат можна приймати незалежно від прийому їжі.Безпека та ефективність ЕНАЛАПРИЛ-АСТРАФАРМу у дітей не встановлена,тому дітям його не призначають.

Побічна дія. У окремих випадках спостерігаються: з боку серцево-судинної системи: зрідка - артеріальна гіпотензія (ут.ч. ортостатична), особливо після прийому першої дози препарату,непритомність, у поодиноких випадках - біль у грудній клітці, стенокардія,порушення серцевого ритму;з боку ЦНС: головний біль, запаморочення, підвищена втомлюваність,астенія; порушення сну, нервозність, депресії, парестезії; з боку дихальної системи: сухий кашель, захриплість голосу, упоодиноких випадках - бронхоспазм, задишка, ринорея; фарингіт; з боку травного тракту та печінки: зміна смакових відчуттів, нудота,діарея, холестаз, підвищення активності печінкових трансаміназ та вмістубілірубіну за рахунок порушення функції печінки з ураженням та некрозомгепатоцитів; з боку м’язової системи: судоми м’язів; з боку сечовидільної системи: у пацієнтів з порушенням функції нирок,та у пацієнтів, які приймають діуретики, спостерігається оборотне підвищенняпоказників креатиніну і сечовини в сироватці крові, протеїнурія, які післявідміни препарату нормалізуються; з боку системи кровотворення: анемія, нейтропенія, лейкопенія,тромбоцитопенія, дуже рідко – агранулоцитоз; алергічні реакції: шкірні висипи, в т.ч. з еозинофілієюангіоневротичний набряк, температурними реакціями, болями в суглобах.

Протипоказання. Ангіоневротичний набряк в анамнезі, порфірія,вагітність, лактація, дитячий вік, прогресуюча азотемія при двосторонньомустенозі ниркових артерій або стенозі ниркової артерії єдиної нирки, гіперкаліємія,підвищена чутливість до ЕНАЛАПРИЛ-АСТРАФАРМу та інших інгібіторів АПФ.

Передозування. Передозування препарату може призвести доартеріальної гіпотензії та погіршення перфузії життєво важливих органів. Лікування: необхідно надати пацієнту горизонтального положення, піднятинижні кінцівки. Показане промивання шлунка з подальшим призначеннямактивованого вугілля. У більш серйозних випадках проводять заходи, спрямованіна стабілізацію АТ (в умовах стаціонару - введення 0,9 % натрію хлориду абоплазмозамінників, при тяжких ступенях передозування можливе проведеннягемодіалізу та внутрішньовенне введення ангіотензину).У випадку ангіоневротичного набряку призначають антигістамінніпрепарати.

Особливості застосування. Пацієнти похилого віку більш чутливі до інгібіторівАПФ, можлива надмірна гіпотензія. ЕНАЛАПРИЛ-АСТРАФАРМ мало впливає на статевуфункцію. З обережністюслід призначати препарат хворим з двостороннімстенозом ниркових артерій або стенозом ниркової артерії єдиної нирки. Хворим зізниженою функцією нирок слід зменшити разову дозу препарату і/абозбільшитиінтервал між прийомами.З особливою обережністю (враховуючи співвідношення користь/ризик) слідпризначати препарат після операції трансплантації нирки, хворим з порушеннямикровотворення, аутоімунними захворюваннями, вираженими аортальним чи мітральнимстенозами, іншими захворюваннями з обструкцією шляхів відтоку з лівогошлуночка.У випадках гіповолемії у зв’язку з попередньоютерапією салуретиками до призначення ЕНАЛАПРИЛ-АСТРАФАРМу необхіднокомпенсувати втрату рідини і солей. З обережністю призначають препарат хворим зпорушеннями функції печінки.Слід з обережністю призначати ЕНАЛАПРИЛ-АСТРАФАРМодночасно з імунодепресантами.У пацієнтів з хронічною серцевою недостатністю препарат можназастосовувати разом з серцевими глікозидами і діуретиками.Зниження ефективності ЕНАЛАПРИЛ-АСТРАФАРМу можливе у випадку споживанняїжі з високим вмістом натрію хлориду.Під час лікування ЕНАЛАПРИЛ-АСТРАФАРМом не слід вживати алкоголь черезризик розвитку гіпотензії.У випадку розвитку побічних ефектів або набряку КвінкеЕНАЛАПРИЛ-АСТРАФАРМ необхідно відмінити і призначити відповідне лікування. Препарат слід відмінити перед дослідженням функції паращитовидноїзалози. При тривалому застосуванні препарату необхідно контролювати показникипериферичної крові.Для препаратів групи інгібіторів АПФ можлива перехреснагіперчутливість.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному застосуванніЕНАЛАПРИЛ-АСТРАФАРМ та калійзберігаючих діуретиків (спіронолактон, триамтерен,амілорид), особливо у хворих з порушеннями функції нирок, можливий розвитокгіперкаліємії. Гіперкаліємія може бути спровокована одночасним зЕНАЛАПРИЛ-АСТРАФАРМом прийомом циклоспорину, препаратів калію, харчовихдобавок, які містять калій.Застосування ЕНАЛАПРИЛ-АСТРАФАРМ разом з діуретиками,бета-адреноблокаторами, блокаторами кальцієвих каналів, гідралазином,празозином посилює гіпотензивну дію на фоні прийому препарату.При одночасному застосуванні ЕНАЛАПРИЛ-АСТРАФАРМ : з нестероїдними протизапальними препаратами (особливо індометацином)можливе зниження активності ЕНАЛАПРИЛ-АСТРАФАРМ ; з препаратами літію можлива затримка виведення літію з організму і,відповідно, посилюється ризик виникнення побічних та токсичних ефектів літію; з препаратами наперстянки клінічно значущої взаємодії не відмічено.ЕНАЛАПРИЛ-АСТРАФАРМ посилює дію алкоголю, зменшує період напіввиведеннятеофіліну; циметидин подовжує період напіввиведення ЕНАЛАПРИЛ-АСТРАФАРМ .Засоби, що пригнічують функцію кісткового мозку, разом зЕНАЛАПРИЛ-АСТРАФАРМом підвищують ризик нейтропенії чи агранулоцитозу.При одночасному призначенні препарату з естрогенами останні можутьзменшувати антигіпертензивний ефект препарату за рахунок затримки рідини ворганізмі.Симпатоміметики можуть послаблювати антигіпертензивну діюЕНАЛАПРИЛ-АСТРАФАРМу .

Умови та термін зберігання. У сухому, захищеному від світла, недоступному длядітей місці. Термін придатності - 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z