Загружается, подождите...

Еліксир шалфейний (Elixirus salvie)


основні фізико-хімічні властивості:прозора рідина відсвітло-коричневого до темно-коричневого кольору;

склад: 1 мл еліксиру містить екстракту шалфею густого – 0,015 г,натрію бензоат, ментол;допоміжні речовини: спирт етиловий, вода дистильована.

Форма випуску. Еліксир зубний.

Фармакотерапевтична група. Засоби для застосування в стоматології.Код АТС А01А D11.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка

. Еліксиршалфейний являє собою водно-спиртовий розчин з біологічно-активним компонентом– екстрактом шалфею та іншими компонентами, що забезпечують антисептичні йароматичні властивості.Терапевтичний ефект виявляється впротизапальній і антисептичній дії на тканини ротової порожнини.Фармакокінетика. Не досліджувалася.

Показання для застосування. Еліксир шалфейний застосовують для обробкипорожнини рота з лікувально-профілактичною метою при генералізованомупародонтиті I –III ступеня та захворюваннях слизової оболонки порожнини рота йтканин пародонта.

Спосіб застосування та дози. Для приготування розчину для полосканнянеобхідно розчинити 15-20 крапель еліксиру у півсклянки теплої води. Полоскатипорожнину рота 2-3 рази на день. Термін лікування визначає лікар залежно відперебігу та динаміки патологічного процесу.

Побічна дія. Можливі алергічні реакції.

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату.

Передозування. У великих дозах при застосуванні внутрішньо можливазагальна слабкість, серцебиття, запаморочення, прискорення дихання й пульсу.Шлунок промивають сумішшю активованого вугілля, здійснюютьоксигенотерапію.

Особливості застосування. При відсутності алергічнихреакцій до складових препарату його можна застосовувати протягом місяця.Досвіду застосування препарату у дітей та вагітних жінок немає.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При сумісному прийомі зі снодійнимизасобами різних груп можливе утруднення дихання.

Умови та термін зберігання. Зберігають у прохолодному (8-15°С), захищеному відсвітла та недоступному для дітей місці, подалі від вогню. Термін придатності –1 рік.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z