Загружается, подождите...

Елерт (Elert)


міжнародна та хімічна назви: ебастин; 1-4-(1,1-Диметилетил)феніл -4-4-(дифенілметоксі)-1-піперидиніл-1-бутанон;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки 10 мг:білого або майже білого кольору, круглі,двоопуклі, вкриті оболонкою, таблетки;таблетки 20 мг:круглі, двоопуклі, жовтого кольору таблетки,вкриті оболонкою;

склад: 1 таблетка містить 10 мг або 20 мг ебастину; допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, крохмальприжелатинізований, фарматоза DCL 15 (лактози моногідрат), натрію кроскармелоза(примелоза), магнію стеарат;оболонка: гіпромелоза, тальк очищений, титану діоксид, заліза оксиджовтий (для таблеток 20 мг), поліетиленгліколь 6000.

Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою

.

Фармакотерапевтична група. Антигістамінні засоби для системного застосування. Код АТС R06A Х22.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.Блокатор гістамінових Н1-рецепторів.Після прийому препарату внутрішньо протиалергічна дія розпочинається через 1 годі триває протягом 48 год. Після п’ятиденного курсу лікування ебастиномантигістамінна активність зберігається протягом 72 год за рахунок дії активнихметаболітів. Препарат не спричиняє вираженого антихолінергічного та седативногоефекту. Не відмічено впливу ебастину на інтервал QT на ЕКГ навіть у дозі 80 мг.Фармакокінетика. Після прийому внутрішньо швидко всмоктується і майжеповністю метаболізується в печінці, де перетворюється в активний метаболіткаребастин. Після одноразового прийому 10 мг препарату максимальна концентраціякаребастину в плазмі досягається через 2,6–4 год і становить 80-100 нг/мл.При щоденному прийомі 10 мг препарату рівноважна концентраціядосягається через 3-5 днів і становить 130-160 нг/мл. Зв’язування з білкамиплазми ебастину і каребастину - більше 95%. Період напіввиведення каребастинустановить від 15 до 19 год, 66% препарату виводиться у вигляді кон’югатів ізсечею.У пацієнтів похилого віку фармакокінетичні показники суттєво незмінюються. При нирковій недостатності період напіввиведення зростає до 23-26год, а при печінковій недостатності – до 27 год, але концентрація препарату приприйомі 10 мг на добу не перевищує терапевтичного значення.

Показання для застосування.Алергічний риніт сезонний та/або цілорічний, у тому числі у поєднанні залергічним кон’юнктивітом;ідіопатична хронічна кропив’янка.

Спосіб застосування та дози. Дорослим при алергічному риніті Елертпризначають у добовій дозі 10 мг; при вираженій симптоматиці (в т.ч. прицілорічному алергічному риніті) – 20 мг. При кропив’янці добова доза становить10 мг. Елерт приймають після прийому їжі. Тривалість курсу лікування – 7-10діб.

Побічна дія. Головний біль, сухість у роті. В окремих випадках –диспепсія, нудота, блювання, безсоння, сонливість, біль у животі, фарингіт,синусит.

Протипоказання. Підвищена чутливість до препарату, печінкованедостатність тяжкого перебігу.Вагітність і період годування груддю.

Передозування. Симптоми:сонливість, головний біль, сухість у роті.Спеціальногоантидоту немає. Лікування: у разі передозування рекомендується промивання шлунка,медичний нагляд, за необхідності проводять симптоматичне лікування.

Особливості застосування. З обережністю призначають Елерт пацієнтам звираженими порушеннями функції печінки і нирок. Клінічних даних щодо ефективності і безпеки застосування Елерту длялікування дітей до 12 років немає.Вплив на здатність керувати транспортними засобами.Під час лікування Елертом слід уникати керування автотранспортом тароботи зі складними механізмами, оскільки препарат може викликати сонливість.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не рекомендується призначати Елертодночасно з кетоконазолом та еритроміцином. Елерт не взаємодіє з теофіліном, непрямимиантикоагулянтами, циметидином, діазепамом, етанолом і препаратами, які містятьетанол.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі до 25ºС всухому місці, недоступному для дітей. Термін придатності - 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z