Загружается, подождите...

Ефізол (Efisol)


основні фізико-хімічні властивості: круглі плоскі таблетки з насічкою з одногобоку; колір коричневий, мозаїчний;

склад: 1 таблетка містить декваліну хлориду 0,25 мг, кислоти аскорбінової 30 мг; допоміжні речовини: глюкози моногідрат, сахарин натрій, пектин,ванілін, сахароза, какао порошок, лактози моногідрат, магнію стеарат.

Форма випуску. Таблетки для смоктання.

Фармакотерапевтична група. Препарати, що застосовуються у разі захворюваньгорла. Різні антисептики.Код АТС R02А А20.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Ефізол є комбінований препаратз добре вираженою місцевою антисептичною, антибактеріальною і протигрибковоюдією. Застосовується при запаленнях горла. Проявляє в основномубактеріостатичну (за деякими даними і бактерицидну) дію відносно рядугрампозитивних и грамнегативних мікроорганізмів, в тому числі штамів, стійкихдо антибіотиків. Препарат найбільш ефективний при лужному значенні рН (яксередовище в порожнині рота). Декваліну хлорид є місцевим антисептиком групиквінолінів. Він являє собою бісчетвертинний квінолін з антисептичною ібактеріостатичною дією. Декваліну хлорид має антисептичну дію – переважномісцеву; антибактеріальну дію – головним чином відносно грамнегативних тагрампозитивних мікроорганізмів, переважно відносно гноєтворних збудників тастійких до антибіотиків штамів (піогенні стрептококи, Borreia і т.п.);протигрибкову дію – головним чином проти Candida albicans, деяких видівTrychophyton та епідермофітів. Не виявляє активності проти Mycobacterium.Антибактеріальна дія обумовлена денатурацією білків і ферментів збудників,шляхом розчинення і деполімерізації, а також гліколізом і інактиваціюдегідрогеназ – дія оборотна, однак довготривалий контакт із збудником інактивуєїх необоротно; порушення синтезу білків на рівні рибосом; цитоліз клітинноїмембрани. Поверхневоактивна катіонна дія лежить в основі його бактеріостатичноїактивності, яка сильніша відносно грампозитивних, ніж по відношенню дограмнегативних мікроорганізмів.Аскорбінова кислота, що входить до складу препарату, діє навнутрішньоклітинні процеси окислення і відновлення; збільшує синтез специфічнихантибактеріальних антитоксинів та покращує функції ретикулоендотелію; зменшуєпроникність клітинних мембран, покращує стан капілярів судинної стінки таобмежує ексудативні, запальні і алергічні реакції.Стійкість мікроорганізмів до Ефізолу розвивається повільно, придовготривалому прийомі (більш ніж 15 – 20 діб). Стійкість розвивається швидшевідносно мікроорганізмів, стійких до пеніциліну, стрептоміцину і сульфонаміду,в меншому ступені до грампозитивних мікроорганізмів та грибів.

Показання для застосування. Місцеве антисептичне лікування запальних процесів ротової порожнини ігорла, спричинених чутливими до препарату збудниками (катаральні, виразкові,фіброзні гінгівіти, афтозні стоматити, кандидоз (пліснявка), фарингіти,тонзиліти, ларингіти і глосити).Профілактика інфекцій до та після оперативних втручань в порожнині ротаі горла.

Спосіб застосування та дози. Рекомендовані дози для дорослих та дітей старше 10 років.Застосовують по 1 таблетці для розсмоктування через кожні 2–3 години(не більше 8–10 таблеток за добу).Рекомендовані дози для дітей віком від 4 до 10 років.Застосовують по ½ таблетки для розсмоктування через кожні 2–3години (не більше 4–5 таблеток на добу).Таблетки не розжовують. Після прийому пацієнту рекомендується не їсти іне пити протягом 30 хвилин.Лікування рекомендується продовжувати ще протягом 1–2 діб післязникнення симптомів захворювання. Загальна тривалість лікування не повиннаперевищувати 5–7 діб (виникає небезпека порушення розвитку нормальноїбактеріальної флори в порожнині рота і в горлі).

Побічна дія. Препарат зазвичай переноситься добре, повідомленьпро серйозні побічні дії не було. Проте можливі наступні небажанімедикаментозні реакції:нудота;дуже рідко можливі алергічні реакції;відчуття печіння і подразнення в горлі;сухість в порожнині рота;дисбактеріоз ротової порожнини (при довготривалому застосуванні).

Протипоказання. Гіперчутливість до діючої речовини або будь-якої здопоміжних речовин.

Передозування. Немає даних про випадки передозування препарату.

Особливості застосування. У зв’язку з відсутністю в препараті знеболювальногокомпонента, його не слід використовувати при запальних процесах, щосупроводжуються сильним болем у горлі. За наявності основних клінічнихсимптомів генералізації інфекції необхідно призначати системне антибактеріальнелікування. При появі будь-яких побічних ефектів прийом Ефізолу треба припинитиі призначити інший лікарський засіб. Одночасний прийом з іншими препаратами длямісцевого лікування слід проводити обережно.Не зважаючи на низький вміст цукру, препарат у діабетиків слідзастосовувати з особливою обережністю, а також контролювати показники цукру вкрові.Препарат не застосовують дітям, молодше 4 років через форму випуску таризик розвитку аспірації.Препарат може застосовуватись в період вагітності та під час годуваннягруддю.Ефізол не впливає на виконання робіт, що потребують підвищеної уваги(керування автотранспортом і робота з механізмами, що рухаються).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Даних провзаємодію з лікарськими засобами немає.При одночасному прийомі з кайєксалатом (засобом для лікуваннягіперкаліємії) є вірогідність розвитку важких некротичних уражень шкіри іслизових оболонок, особливо шлунково-кишкового тракту.

Умови та термін зберігання. Зберігатипри температурі не вище25ºС. Зберігати в місцях, недоступних для дітей!Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазаначеного наупаковці!Термін придатності – 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z