Загружается, подождите...

Ефералган кодеїн (Efferalgancodeine)


основніфізико-хімічні властивості: таблетки двоопуклі, довгасті білі, вкриті плівковоюоболонкою;

склад: 1 таблетка міститьпарацетамолу 500 мг та кодеїну фосфату 30 мг;допоміжніречовини: повідон, целюлоза мікрокристалічна, натрію кароскармелоза, магніюстеарат, білій плівко-покриваючий агент.

Форма випуску. Таблетки, вкрити оболонкою.

Фармакотерапевтична група.Аналгетики та антипіретики. Код АТС: N02A A59.

Фармакологічнівластивості.Фармакодинаміка.Парацетамол має знеболювальну, жарознижувальну та протизапальну дію. Кодеїнуфосфат має знеболювальний ефект, зумовлений взаємодією з опіатними рецепторами,що виявляється активацією ендогенної антиноцицептивної системи та попущеннямміжнейронної передачі больових стимулів на різних рівнях центральної нервовоїсистеми.Парацетамол ікодеїну фосфату мають взаємно підсилюючу аналгетичну дію.Фармакокінетика.Фармакокінетика парацетамолу і кодеїну фосфату незмінюються при спільному застосуванні цих компонентів.Парацетамол після прийому внутрішньо швидко і майже повністювсмоктується в шлунково-кишковому тракті. При прийомі таблетки вкритійоболонкою, максимальна концентрація парацетамолу в плазмі крові досягається вжечерез 60 хвилин. Парацетамол метаболізується в печінці з утворенням неактивнихсполук з глюкуроновою кислотою та сульфатами. У незначній кількості (менше 4%)метаболізується шляхом окислення з утворенням цистеїну і меркаптопуровоїкислоти (за участю цитохрому Р450).Виводиться із сечею, здебільше у вигляді метаболітів. У незміненомустані виводиться близько 5% від прийнятої дози. Період напіввиведення становить приблизно 3 години.Метаболізм парацетамолу у людей похилого віку та пацієнтів з печінковоюнедостатністю не змінюється.Кодеїну фосфат швидко всмоктується в шлунково-кишковому тракті.Максимальна концентрація в плазмі крові досягається через 60 хилин. Періоднапіввиведення становить приблизно 3 години.Кодеїну фосфат метаболізується в печінці шляхомутворення парних сполук з глюкуроновою кислотою.Кодеїн і його солі проникають крізь плацентарнийбар’єр, а також потрапляють у грудне молоко.

Показання для застосування.Симптоматичне лікування середнього та сильного больового синдрому.

Спосіб застосування та дози.Таблетку слідзапити великою кількістю води.Призначаєтьсядорослим і дітям старше 15 років по 1 або 2 таблетки залежно від інтенсивностібольового синдрому 1-3 рази на день. Інтервал між повторними прийомами повиненбути не менше 4 годин, але більш оптимальним є інтервал 6 годин.Увипадку вираженої ниркової недостатності (кліренс креатиніну <10 мл/хв)інтервал між прийомами препарату повинен бути не менше 8 годин.Якщо протягом 4 –5 днів лікування больовий синдром залишається, то слід переглянути доцільністьподальшого застосування препарату.

Побічна дія.Пов’язана з парацетамоломУ поодиноких випадках спостерігаються алергічні реакції, які вимагаютьвідміни препарату. Дуже рідко - поодинокі випадки тромбоцитопенії.Пов’язана з кодеїномМожливісонливість, нудота, блювання, запаморочення, бронхоспазми, алергічні шкірніпрояви, пригнічення дихання.При застосуванні у великих дозах можлива небезпека кодеїнозалежностіабо розвиток синдрому відміни, особливо у пацієнтів або новонароджених відматерів, які відчувають ту ж саму залежність від препарату.

Протипоказання.Діти до 15 років.Алергія на будь-який компонент препарату.Тяжка печінкова недостатність.Бронхіальна астма.Дихальна недостатність.Лактація.Якщо пацієнт приймає бупренорфін, налбуфін, пентазоцин.

Передозування.Передозування парацетамолом.Парацетамол у великих дозах спричинює цитоліз гепатоцитів. Симптомипередозування можуть виникнути при одноразовому прийомі більше 10 гпарацетамолу у дорослого ( 20 таблеток) і більше 150 мг/кг маси тіла - дитини.Клінічні та біохімічні ознаки ураження печінки виявляються через 12-24 годин.До них належать підвищення активності печінкових трансаміназ, дегідрогенази,збільшення концентрації білірубіну і зниження рівня протромбіну.Симптоми: анорексія, нудота, блювання, біль у животі, блідість шкіри,некроз клітин печінки, який виражається у печінково-клітинній недостатності,метаболічному ацидозі, коматозний стан.Лікування: промивання шлунка, введення N-ацетилцистеїну, симптоматичнатерапія.Передозування кодеїномСимптоми пов’язані з пригніченням функції дихального центру (ціаноз,зниження швидкості дихання), сонливість, запаморочення, бронхоспазм, алергічніпрояви на шкірі.Лікування: негайна госпіталізація, штучне дихання, призначенняналоксону.

Особливості застосування.Через наявністькодеїнупри лікуванні алкоголь не вживати. Кодеїн може збільшитивнутрішньочерепну гіпертензію.Вагітність:бажано не приймати препарат у першому триместрі вагітності.Через можливістьвиникнення сонливості препарат краще не застосовувати у робочий час водіямтранспортних засобів та особам, що працюють з механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.Агоністи та антагоністи морфіну (бупренорфін, налбуфін, пентазоцин)знижують ефективність кодеїну у зв’язку з конкурентною блокадою опіоїднихрецепторів.Алкоголь посилює седативний ефект кодеїну, що особливо небезпечно дляосіб, які керують транспортними засобами, а також працюють з механізмами.Барбітурати,бензодіазепіни, похідні морфіну (аналгетики, засоби від кашлю) збільшують ризикпояви респіраторних порушень. Препарати, що знижують активність центральної нервової системи(седативні антидепресанти, седативні блокатори Н1-гістаміновихрецепторів, барбітурати, клонідин, снодійні, нейролептики, анксіолітики) можутьзбільшувати ризик розвитку депресивного стану центральної нервової системи.Взаємодія з хімічними реактивами.Прийомпарацетамолу може впливати на результати визначення сечової кислоти в крові івизначення глюкози методом глюкозо-оксидази-пероксидази.

Умови та термін зберігання.ЗБЕРІГАТИ ВНЕДОСТУПНОМУ ДЛЯ ДІТЕЙ МІСЦІ.Зберігати в сухому місці, при температурі 15 - 25°С. Термін придатності – 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z