Загружается, подождите...

Ефералган з вітаміном с (Efferalgan with vitamin c)


міжнародната хімічна назва: парацетамол;N- (4-Гідроксифеніл)ацетамід;L-аскорбіновакислота;

основніфізико-хімічні властивості: таблетки білого кольору, легкорозчинні у воді;

склад: 1 таблетка міститьпарацетамолу -330 мг та аскорбінової кислоти (вітамін С) - 200 мг;допоміжніречовини: калію гідрокарбонат, натрію гідрокарбонат, сорбітол, кислота лимоннабезводна, натрію бензоат, натрію докузат, повідон.

Формавипуску.Таблетки шипучі.

Фармакотерапевтичнагрупа.Аналгетики-антипіретики.Парацетамол, комбінації без психолептиків.КодАТС: N02B E51.

Фармакологічнівластивості.Фармакодинаміка.Парацетамолмає знеболювальну, жарознижувальну та протизапальну дію. Клінічні дослідженнядовели: при прийомі Ефералгану, що містить 330 мг парацетамолу у формі шипучихтаблеток, аналгезивний ефект настає вдвічі скоріше, ніж при використаннізвичайних таблеток парацетамолу. Аскорбіновакислота, що входить до складу препарату, поповнює потребу організму у вітамініС, підвищує антиоксидантну активність, зменшує проникність судин, підвищуєстійкість організму до зовнішніх негативних факторів.Фармакокінетика.Парацетамолпісля прийому внутрішньо швидко і майже повністю всмоктується вшлунково-кишковому тракті. При прийомі розчину, отриманого з шипучої таблетки,максимальна концентрація парацетамолу в плазмі крові досягається вже через 26хвилин – у 2 рази скоріше, ніж при прийомі парацетамолу у формі звичайнихтаблеток (45–75 хв.). Парацетамол метаболізується в печінці з утвореннямнеактивних сполук з глюкуроновою кислотою та сульфатами. У незначній кількості(менше 4%) метаболізується шляхом окислення з утворенням цистеїну імеркаптопурової кислоти (за участю цитохрому Р450).Виводитьсяз сечею, здебільше,у вигляді метаболітів. У незмінному стані виводиться близько5% від прийнятої дози. Періоднапіввиведення становить приблизно 2 години.Метаболізмпарацетамолу у людей похилого віку та пацієнтів з печінковою недостатністю незмінюється.Вітамін С (кислота аскорбінова) легко всмоктується у травному каналі.Після всмоктування циркулює в плазмі і концентрується в залозах внутрішньоїсекреції. У великих кількостях міститься в корковому і мозковому шарахнадниркової залози. Вміст аскорбінової кислоти в лейкоцитах і тромбоцитахвищий, ніж у плазмі крові. Вітамін С частково метаболізується до щавлевої кислотиабо інших водорозчинних метаболітів, а частково виводиться нирками у незмінномустані. Катаболізм кислоти аскорбінової становить 2,2-4,1% від загального їїзапасу в організмі, що, у свою чергу, оцінюється в 1500 мг. Вважається, щоцього запасу організму вистачає на 1-1,5 місяця при відсутності вітаміну С вїжі. Екскреція його із сечею починається після насичення депо більше 1500 мг. Ухворих зі зниженими запасами вітамін С може не з’являтись у сечі навіть привведенні у великій кількості внутрішньо чи парентерально. Період напіввиведеннякислоти аскорбінової складає від 12,8 до 29,5 доби.

Показання для застосування.Симптоматичне лікування больового синдрому слабкої та середньоїінтенсивності різного походження при інфекційно-запальних захворюваннях (грип,гострі респіраторні захворювання), а також невралгія, головний та зубний біль.Підвищення температури тіла різного генезу.

Спосіб застосування та дози.Внутрішньо. Таблетку розчиняють у склянці води безпосередньо передвживанням.Дорослим та дітям з масою тіла від 50 кг (приблизно з 15 років): по1-2таблетки з інтервалом між прийомами не менше 4 годин, враховуючи комбінованийхарактер препарату, не слід приймати за добу більше дев’яти таблеток.Дітям.Не перевищувати дози парацетамолу 60 мг/кг/добу.Від 25 кг до 30 кг (приблизно 8 – 10 років) – 1 таблетка, принеобхідності повторний прийом через 6 годин. Не більше п’яти таблеток за добу.Від 30 кг до 35 кг (приблизно 10 – 12 років) – 1-2 таблетки, принеобхідності повторний прийом через 6 годин. Не більше шести таблеток за добу.Від 35 кг до 50 кг (приблизно 12 – 15 років) – 1-2 таблетки, принеобхідності повторний прийом через 6 годин. Не більше семи таблеток за добу.Принаявності ниркової недостатності (кліренс креатиніну менш 10мл/хвилину), інтервалміж прийомами повинен бути не менш ніж 8 годин.

Побічна дія.Парацетамол. В поодиноких випадках можливі алергічні реакції у виглядісипу, еритеми або уртикарного сипу, які зникають при відміні лікування.Виключно рідко відмічаються випадки тромбоцитопенії. Кислота аскорбінова. У великих дозах, більше 1 г на добу, може сприятипояві оксалатів або уратів.

Протипоказання.Алергія до парацетамолу.Гепатоцелюлярна недостатність.Нирково - кам’яна хвороба, якщо доза вітаміну С перевищує 1 г.

Передозування.Парацетамол у великих дозах має гепатотоксичну дію. Клінічні табіохімічні ознаки ураження печінки проявляються через 12 - 48 годин. До нихвідносяться підвищення активності дегідрогенази, печінкової трансамінази,збільшення концентрації білірубіну і зниження рівня протромбіну.Симптоми:анорексія, нудота, блювання, біль у животі, блідість шкіри, метаболічний ацидозта енцефалопатія.Лікування:негайна госпіталізація, промивання шлунку, введення N-ацетилцистеїну, як щоможливо, не пізніше 10 годин з моменту отруєння, симптоматична терапія.

Особливості застосування.Якщо пацієнт дотримується безсольової або низькосольової дієти слідвраховувати, що одна таблетка містить 330 мг натрію та 17 мг калію.Препарат містить сорбітол, це потрібно враховувати особам, що маютьнестерпність до фруктози.Вагітність. Не виявлено тератогенної дії парацетамолу, а також йогонегативного впливу на плід під час другого або третього періодів вагітності.Лактація. Парацетамол не має негативного впливу на лактацію тагодування груддю.Таким чином, препарат в звичайних дозах може застосовуватись у періодівагітності та годування груддю, однак при частому застосуванні препарату слідпорадитись з лікарем.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.Для запобігання передозуванню не застосовувати препарат з іншимилікарськими засобами, що містять парацетамол. Прийом парацетамолу моженегативно вплинути на результати лабораторних аналізів сечової кислоти таглюкози у крові.

Умови та термін зберігання.ЗБЕРІГАТИ В НЕДОСТУПНОМУ ДЛЯ ДІТЕЙ МІСЦІ. Зберігати в сухому місці при температурі 15-25 °С. Термін придатності - 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z