Загружается, подождите...

Ефералган 80 мг (Efferalgan 80 mg)


міжнародната хімічна назви:paracetamol, N- (4-Гідроксифеніл)ацетамід;

основніфізико-хімічні властивості: білий порошок, при розчинені у воді дає шипучу реакцію;

склад:1 пакетик містить 80 мгпарацетамолу;допоміжніречовини: кислоталимонна безводна, натрію карбонат безводний, натрію гідрокарбонат, сорбітом,натрію сахарин, натрію докузат, повідон, натрію бензоат.

Формавипуску. Порошокдля приготування розчину для перорального застосування.

Фармакотерапевтичнагрупа. Аналгетики та антипіретики. Код АТС: N02B E01.

Фармакологічнівластивості.Фармакодинаміка.Проявляєаналгетичну, жарознижувальну та слабку протизапальну дію. Механізм діїзумовлений пригніченнем синтезу простагландинів та переважним впливом на центртерморегуляції в гіпоталамусі.Фармакокінетика.Парацетамолпісля прийому всередину швидко і повністю всмоктується в шлунково-кишковому тракті.Максимальна концентрація парацетамолу у плазмі досягається через 30-60 хв.після прийому. Парацетамол метаболізується переважно в печінці з утвореннямнеактивних сполук з глюкуроновою кислотою та сульфатами. У незначній кількості(менше 4 %) метаболізується шляхом окислення з утворенням цистеїну імеркаптопурової кислоти (за участю цитохрому Р450).Виводитьсяз сечею, в основному, у вигляді метаболітів. У незмінному вигляді виводитьсяблизько 5% від прийнятої дози. Періоднапіввиведення складає 2-2,5 год. Метаболізм парацетамолу у пацієнтів ізпечінковою недостатністю не змінюється.

Показаннядля застосування.Застосовуєтьсяпри підвищеній температурі тіла та болях обумовлених застудними захворюваннямиабо іншого походження (головний біль, зубний біль, біль у м’язах).

Спосібзастосування та дози.Ефералгану пакетиках, що містить 80 мг парацетамолу, призначений для дітей з масою тілавід 5 до 16 кг.Як щовага дитині не відома, то її необхідно зважити, це допоможе уникнути помилок упідборі дози. Вмістпакетика висипають у стакан і потім додають невелику кількість рідини ( вода,молоко, фруктовий сік).Дозапрепарату визначається вагою дитини і повинна не перевищувати 60 мг/кг маситіла (15 мг/кг через 6 годин на 4 прийоми або10 мг/кг через 4 годин на 6прийомів). Маса тіла дитини (кг) Кількість пакетиків на прийом Максимальна кількість пакетиків на добу 5 – 7 1 (кожні 6 годин) 4 8 – 10 1 (кожні 4 годин) 6 11 – 15 2 (кожні 6 годин) 8 16 2 (кожні 4 годин) 12 Регулярнийприйом препарату дозволяє уникнути коливань у температурній реакції і відчутіболю. Бажано щоб інтервали між прийомами були рівними і не змінювались у денніна нічні години, більш переважними є інтервали у 6 годин. Звичайний термін лікуваннябольового та гіпертермічного синдрому становить відповідно 3 і 5 діб, як щоінтенсивність зазначених синдромів не зменшилась, або з’явились інші симптоми,то слід переглянути подальшу лікувальну тактику, та призначити додатковеобстеження. Як що дитина має значну ниркову недостатність (кліренс креатининуменше 10мл/хв.), то интервал між прийомами повинен бути не меньше ніж 8 годін.

Побічнадія.Батькиповинні постійно слідкувати за станом дитини, щоб швидко відмітити і вчасноуникнути можливих побічних ефектів. Як і інші лікарські препарати Ефералган 80мг, може викликати побічні ефекти різного ступеня важкості.Врідких випадках у дитини можуть з’явитися алергічні реакції (висипання нашкірі). В таких випадках терміново припиніть прийом препарату і зверніться долікаря.Дужерідко відмічається зниження рівня тромбоцитів, що може викликати носовікровотечі або кровоточивість ясен. При появі цього симптому зверніться долікаря, та зробіть контрольний аналіз крові.При появібудь - яких побічних ефектів необхідно проконсультуватися з лікарем.

Протипоказання.Алергічніреакції, що раніше малі місце на прийом парацетамолу.Тяжкізахворювання печінки.Нестерпністьдо фруктози (оскільки препарат містить сорбітол).

Передозування.Парацетамол у великих дозах має гепатотоксичну дію. Як вже відмічалось,максимальна добова доза для дітей не повинна перевищувати 60 мг на кілограммасі тіла.Клінічніта біохімічні ознаки ураження печінки проявляються через 12 - 48 год. До них відносятьсяпідвищення активності дегідрогенази, печінкової трансамінази, збільшенняконцентрації білірубіну і зниження рівня протромбіну.Симптоми:анорексія, нудота, блювання, біль у животі, блідість шкіри, метаболічний ацидозта енцефалопатія.Лікування: негайна госпіталізація,промивання шлунку, введення N-ацетилцистеїну, як що можливе не пізніше 10 годинс моменту отруєння, симптоматична терапія.

Особливостізастосування.Якщона фоні приймання препарату у дитини протягом 5 днів залишається біль, або 3дні – пропасниця або з’явились додаткові симптомі хворобі, слід негайнозупинити лікування та звернуться до лікаря.Якщоу дитині має місце порушення функції печінки і/чі нирок, то перед застосуваннямпрепарату необхідно проконсультуватися з лікарем.Якщодитина знаходиться на дієті без солі або зі зниженим вмістом солі, то необхідновраховувати, що один пакетик препарату містить 66 мг натрію.

Взаємодіяз іншими лікарськими засобами.Ефералганвміщує 80 мг парацетамолу, тому щоб не перевищити максимальну добову дозу, неварто застосовувати препарат одночасно з іншими ліками, в склад яких входитьпарацетамол.Припроведенні аналізів на визначення сечової кислоти та рівня цукру в крові,попередьте лікаря про прийом Ефералгану.

Умовита термін зберігання.ЗБЕРІГАТИВ НЕДОСТУПНОМУ ДЛЯ ДІТЕЙ МІСЦІ. Зберігатив сухому місці, при температурі не вище 30 °С.Термінпридатності – 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z