Загружается, подождите...

Е ф е р а л г а н (Efferalgan)


міжнародната хімічна назви:paracetamol, N- (4-Гідроксифеніл)ацетамід;

основніфізико-хімічні властивості: прозорий злегка в’язкий розчин з карамелево-ванільнимароматом і приємним солодким смаком;

склад:1 мл сиропу містить 30 мгпарацетамолу;допоміжніречовини: макрогол 6000, сахарози розчин , натрію сахаринат, кислота сорбінова(Е 200), натрію метилпарагідроксибензоат (Е 219), натріюпропілпарагідроксибензоат (Е 217), ароматизатор карамелево-ванільний, водаочищена.

Формавипуску.Сироп для перорального застосування, дитячий.

Фармакотерапевтичнагрупа.Аналгетики та антипіретики. Код АТС: N02B E01.

Фармакологічнівластивості.Фармакодинаміка.Проявляєаналгетичну, жарознижувальну та слабку протизапальну дії. Механізм діїзумовлений пригніченнем синтезу простагландинів та переважним впливом на центртерморегуляції в гіпоталамусі.Фармакокінетика.Парацетамолпісля прийому всередину швидко і повністю всмоктується в травному тракті.Максимальна концентрація парацетамолу в плазмі крові досягається через 30-60хв. після прийому. Парацетамол метаболізується переважно в печінці з утвореннямнеактивних сполук з глюкуроновою кислотою та сульфатами. У незначній кількості(менше 4 %) метаболізується шляхом окислення з утворенням цистеїну імеркаптопурової кислоти (за участю цитохрому Р450).Виводитьсяз сечею, в основному у вигляді метаболітів. У незміненому вигляді виводитьсяблизько 5% від прийнятої дози. Періоднапіввиведення становить 2-2,5 год. Метаболізм парацетамолу в пацієнтів ізпечінковою недостатністю не змінюється.

Показаннядля застосування.Застосовуєтьсяпри підвищеній температурі тіла та болю різного походження (застуднізахворювання, головний біль, зубний біль, біль в м’язах).

Спосібзастосування та дози.Ефералгансироп для внутрішнього застосування є 3% розчин парацетамолу призначений длядітей з масою тіла від 4 до 32 кг (від 1 місяця до 12 років).Дозапрепарату залежить від маси тіла дитини.Намірній ложці нанесені поділки, що позначають разову дозу (15мг/кг) для дитини звідповідною масою тіла 4, 8, 12 або 16 кг. Не позначені поділки відповідаютьпроміжній масі тіла: 6, 10, 14 кг. Якщо маса тіла більше 16 кг, то відміряютьспочатку об’єм розчину, що відповідає 16 кг, а потім повторно відміряють об’ємрозчину що відповідає різниці між масою тіла дитини і 16 кг, враховуючи, щоперша відмітка відповідає 4 кг, всі наступні – 2 кг, а ½ поділки – 1кг.Інтервалміж прийомами препарату повинен становить 6 годин. Максимальна добова доза неповинна перевищувати 60 мг на кілограм маси тіла.Спосібзастосування.Наповнітьмірну ложку до відмітки, що відповідає масі тіла вашої дитини. Препарат можнадавати дитині не розводячи, або після розведення водою чи молоком.Частотата час застосування.Інтервалміж застосуванням Ефералгана педіатричного становить 6 годин. При вираженійнирковій недостатності інтервал між прийомами препарату повинен бути не менше 8годин. Дотримання режиму застосування препарату дає можливість уникнутипідвищення температури і зменшити інтенсивність болю.Термінлікування.Якщобольовий синдром зберігається або посилюється протягом 5 днів від початкулікування препаратом, або підвищена температура зберігається чи посилюєтьсяпротягом 3 днів від початку лікування препаратом слід переглянуті доцільністьподальшого застосування препарату.

Побічнадія.

Батькиповинні постійно слідкувати за станом дитини, щоб швидко відмітити і вчасноуникнути можливих побічних ефектів. Як і інші лікарські препарати Ефералгансироп, може викликати побічні ефекти різного ступеня тяжкості.Упоодиноких випадках у дитини можуть з’явитися алергічні реакції (висипання нашкірі). У цьому разі терміново припиніть прийом препарату і зверніться долікаря.Інодівідмічається зниження рівня тромбоцитів, що може викликати носові кровотечі абокровоточивість ясен. При появі цього симптому зверніться до лікаря та зробітьконтрольний аналіз крові.Можливапоява кропив’янки, викликаної наявністю в препараті метил- і пропілпарагідроксибензоатів.

Протипоказання.Незастосовуйте препарат, якщо у дитини: підвищеначутливість до парацетамолу або до інших компонентів препарату, особливопарабенів (метил- і пропілпарагідроксибензоат);печінкованедостатність.

Передозування.Ефералган у великих дозах має гепатотоксичну дію. Максимальна добовадоза для дітей не повинна перевищувати 60 мг на кілограм маси тіла, щоприблизно становить для дітей:від 3до 12 місяців – 500 мг на добу;від 1до 5 років – 1 г на добу;від 6до 12 років – 2 г на добу.Клінічніта біохімічні ознаки ураження печінки проявляються через 12 - 24 год. До нихналежать підвищення активності дегідрогенази, печінкової трансамінази,збільшення концентрації білірубіну і зниження рівня протромбіну.Симптоми:анорексія, нудота, блювання, біль у животі, блідість шкіри, а також некрозпечінки, який виражається у гепатоцелюлярній недостатності, метаболічномуацидозі, енцефалопатії.Лікування:негайна госпіталізація, промивання шлунка, введення N-ацетилцистеїну,симптоматична терапія.

Особливостізастосування.Якщодитина страждає на захворювання печінки та нирок Ефералган сироп слідпризначати з обережністю. Якщодитина хвора на цукровий діабет або перебуває на дієті зі зниженим вмістомцукру,необхідно враховувати, що кожна доза препарату, яка призначається на 4 кг маситіла, вміщує 0,67 г цукру.ПрийомЕфералгану може впливати на результати аналізів сечової кислоти (методомзастосування фосфорновольфрамової кислоти) та глюкози в крові (оксидазо-пероксидазнимметодом).

Взаємодіяз іншими лікарськими засобами.Ефералгансироп містить парацетамол, тому, щоб не перевищити максимальну добову дозу, неслід його застосовувати одночасно з іншими ліками, до складу яких входитьпарацетамол.Приодночасному прийомі з антибіотиками Ефералган сироп може швидко знижатитемпературу тіла та покращувати самопочуття, однак це не означає, що курсантибактеріальної терапії може бути припинений ще до його повного завершення.

Умовита термін зберігання.ЗБЕРІГАТИВ НЕДОСТУПНОМУ ДЛЯ ДІТЕЙ МІСЦІ. Зберігатив сухому місці, при температурі 15 – 25 °С.Термінпридатності – 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z