Загружается, подождите...

Екокаїн (Ecocain)


основні фізико-хімічні властивості: прозорий, безбарвний розчин;

склад: 1 мл розчину містить: лідокаїну гідрохлориду 20 мг, L-адреналінубітартрату еквівалентно L-адреналіну 10 мкг (1:100 000); або лідокаїнугідрохлорид 20 мг, L-адреналіну бітартрат еквівалентно L-адреналіну 12,5 мкг(1:80 000); або лідокаїну гідрохлориду 20 мг, L-адреналіну бітартратуеквівалентно L-адреналіну 20 мкг (1: 50 000);допоміжні речовини: натрію хлорид, натріюметабісульфіт, вода для ін’єкцій.

Форма випуску. Розчин для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група. Засоби для місцевої анестезії.Лідокаїн,комбінації. Код АТС N01BB52.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Активна речовина лідокаїн єамідним місцевим знеболювальним засобом. Механізм дії пов’язаний ізстабілізацією мембран за рахунок блокади натрієвих каналів. Анестезуюча діяшвидка. Тривалість знеболювання залежить від місця ін’єкції та концентраціїсудинозвужувального агента адреналіну. Фармакокінетика.Зв’язування з білками плазми становить 60-80%при концентрації лідокаїну 1-4 мкг/мл. Лідокаїн проникає крізьгематоенцефалічний та плацентарний бар’єри. Після введення лідокаїн швидкометаболізується у печінці (основними метаболітами є моноетилгліцинксилідид ігліцинксилідид). Метаболіти та незмінений лікарський засіб виводяться нирками.

Показання для застосування. Місцева анестезія (у т.ч. термінальна, інфільтраційна, провідникова) устоматології. Екокаїн з адреналіном (1:100 000, 1:80 000, 1:50 000) призначають у тихвипадках, коли необхідно подовжити тривалість регіонального знеболювання абовимагається місцева ішемія.

Спосіб застосування тадози. Дорослим вводити 1 - 2 мл або більше, залежно від вимог операції,шляхом інфільтрації або блокадою периферійного нерва. Розчин необхідно вводитиневеликими дозами зі швидкістю введення приблизно 1 мл/хв.Максимальна добова доза становить 300 мг лідокаїну.Для здорової дорослої людини, яка раніше не лікувалася седативнимизасобами, максимальними дозами, що вводяться одноразово або повторнимивведеннями протягом не більше 120 хвилин, є 300 мг лідокаїну гідрохлориду та0,2 мг адреналіну. Вводити не більше 8,3 картриджа Екокаїну 1: 100 000 абоЕкокаїну 1 : 80 000 і не більше 5,5 картриджа Екокаїну 1 : 50 000.В педіатричній практиці використовується з обережністю. Доза препаратузалежить від віку та маси тіла дитини.

Побічна дія.З боку серцево-судинної системи спостерігалися брадикардія тагіпотензія, алергічні реакції у вигляді ураження шкіри, кропив’янки, набряківабо анафілаксії, запаморочення, головний біль, занепокоєння, порушення сну.Адреналін, як компонент препарату Екокаїн, має судинозвужуючівластивості та може спричиняти наступні реакції, особливо у пацієнтів зциркуляторними порушеннями: тривожність, підсилене потовиділення, задишку,кардіоаритмії, гіпертензію (особливо серйозну у тих пацієнтів, які вже хворі нагіпертензію або гіпертиреоз), гострий головний біль, фотофобію, загрудиний тафарингеальний біль, блювання.

Протипоказання. Відома підвищена чутливість до будь-якого компонента препарату.Препарати, які містять судинозвужувальні засоби, зазвичай протипоказаніпацієнтам з кардіопатією, з тяжкою патологією судин, хворим на гіпертензію,пацієнтам з проявами ішемії будь-якого типу та хворим на мігрені, гіпертиреоз,діабет, гіпертрофію простати, гострокутову глаукому, нефропатію. Екокаїн з адреналіном протипоказаний дітям до 5 років.Не застосовувати при відомій або припустимій вагітності та в періодлактації.

Передозування. Критичні ситуації, які виникають внаслідок застосування місцевихзнеболюючих засобів, звичайно пов’язані з високими рівнями останніх у плазмі,що виникають через випадкове внутрішньо судинне введення. Повідомлялося про такі небажані явища при передозуванні:- збудження ЦНС, тремор, дезорієнтація, запаморочення, мідріаз,підвищення температури тіла; при дуже високих дозах можливі тризм таконвульсії. Якщо страждає довгастий мозок, є залучення серцево-судинних,респіраторних та блювотних центрів з подальшим потовиділенням, аритміями,гіпертензією, розширенням бронхів, нудотою та блюванням. При перших ознаках передозування введення препарату треба припинити.Пацієнта необхідно покласти горизонтально, впевнитися, що він дихає вільно,якщо ні, потрібно дати кисень або у випадку серйозної задишки застосуватиапарат штучного дихання. Необхідно уникати застосування аналептиків, щоб непогіршити стан пацієнта, збільшуючи споживання кисню. Судоми можнаконтролювати, використовуючи діазепам у дозах 10 – 20 мг внутрішньовенно.Застосування барбітуратів не рекомендується. Кровообіг можна підтримувати,вводячи внутрішньовенно глюкокортикоїди у відповідних дозах. У належних дозахяк протикислотний засіб можна внутрішньовенно застосовувати гідрокарбонатнатрію.

Особливості застосування. Ефективність і безпека лідокаїну у стоматології залежать від дози таналежної процедури введення, а також від своєчасних заходів безпеки.Препарати, до складу яких входить адреналін, повинні з надзвичайноюобережністю призначатись суб’єктам, які лікуються інгібіторами моноаміноксидази(і-МАО) або трициклічними антидепресантами. Перед тим, як починати лікування, лікар повинен перевірити стан серцево-судинноїсистеми пацієнта. Необхіднo уникати будь-якого передозування, а інтервал міжзастосуванням двох максимальних доз повинен становити щонайменше 24 години.У будь-якому випадку слід використовувати найнижчі дози і концентрації,необхідні для того, щоб отримати бажаний ефект. Пацієнт повинен перебувати підсуворим наглядом, і при перших ознаках передозування (наприклад, втратасвідомості) введення препарату необхідно припинити.У наявності необхідно мати обладнання для невідкладної медичної допомоги,ліки та персонал, оскільки зрідка повідомлялося про серйозні, інколи смертельніреакції, навіть за відсутності підвищеної чутливості до препарату в анамнезі.Препарат містить натрію метабісульфіт. Ця речовина може спричинитиалергічні реакції у чутливих суб’єктів, особливо астматиків. Вагітність та лактація. Не використовувати під час відомої абоприпустимої вагітності та лактації.Вплив на здатність керувати автомобілем і механізмами.При застосуванні звичайних доз препарат не впливає на здатність керуватиавтомобілем. Тільки лікар може визначити, чи здатний пацієнт керуватиавтомобілем і механізмами після операції.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.Значні клінічні взаємодії можуть виникати з інгібіторамимоноаміноксидази та трициклічними антидепресантами (можлива серйозна формагіпертензії) або з фенотіазинами та з бутирофенонами (можлива інверсіясудинозвужуючої дії адреналіну).Препарат несумісний з амфотерицином, метогекситоном натрію,сульфадіазином натрію, мефентерміну гідрохлоридом, лугами, важкими металами,окислювачами, таніном, повітрям і світлом.

Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому, захищеному від світла місці, при температурі невище 25 0С.Зберігати в недоступному для дітей місці. Термін придатності – 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z