Загружается, подождите...

Ехінал (Echinalum)

основні фізико-хімічні властивості: рідинажовто-бурого кольору, з ароматним запахом;

склад: настойка кореневищ з коренямиехінацеї пурпурної, сухих (1:10); допоміжні речовини

: спиртетиловий 50%.

Форма випуску. Настойка для внутрішньогота зовнішнього застосування.

Фармакотерапевтична група. Імуностимулятор. Ехінацея.Код АТС L03A X13**.

Фармакологічні властивості: фармакодинаміка. Ехінал – імуностимулятор рослинногопоходження, що виявляє імуномодулюючу, протизапальну, репаративну дію. Доскладу препарату входять полісахариди, глікозиди (ехінакозид тощо), органічнікислоти, ефірні олії та інші біологічно активні речовини.Ехінал активізує клітинний і гуморальний імунітетшляхом підвищення фагоцитарної активності нейтрофільних гранулоцитів тамакрофагів, збільшення кількості лімфоцитів, що продукують антитіла, сприяннявивільненню цитокінів. Зазначені процеси приводять до антибактеріальної,віруснейтралізуючої, фунгіцидної дії препарату. Ехінал підвищує репаративніможливості слизових оболонок, шкірних покривів при порушенні в них процесівклітинної проліферації . фармакокінетика. Не вивчалась.

Показання для застосування. Ехінал застосовують для:- підвищення імунорезистентності організму;- профілактики та лікування вірусних (грип, герпестощо), бактеріальних інфекцій верхніх дихальних і сечовивідних шляхів; - полегшення симптомів (нежить, біль при ковтанні,кашель, слабкість) при застудних захворюваннях дихальної системи; - в комплексній терапії захворюваньшлунково-кишкового тракту, шкірних покривів, що супроводжуються порушеннямрепаративних процесів (виразкова хвороба шлунка та 12-палої кишки, пролежнітощо); - для підтримки організму при тривалій антибіотико-, хіміо- та променевій терапії, при захворюваннях, що супроводжуютьсязниженням імунітету.Зовнішньо Ехінал застосовують при запальнихзахворюваннях слизової оболонки порожнини рота та глотки (стоматит, тонзиліт,пародонтит тощо), ранах, що довго не загоюються.

Спосібзастосування та дози. Дорослим та дітям старше 15 років препарат призначаютьвнутрішньо до їди, попередньо розчинивши в невеликій кількості рідини. Вгострий період, в перший день захворювання застосовують по 40 крапель на першийприйом, потім по 20 крапель через кожні 2 години, в наступні дні по 20 крапель3 рази на день. Вперіод ремісії у пацієнтів, що часто довго хворіють та з профілактичною метоюпрепарат приймають по 20 крапель 3 рази на день. Дітямстарше 1 року препарат призначають із розрахунку: 1 крапля на кожний рік життя,попередньо розчинивши в невеликій кількості рідини: 1 – 2 десертних ложках, 2-3рази на день. Курслікування складає 20 днів.Зовнішньопрепарат застосовують у вигляді розчинів (20-60 крапель настойки у 100 мл 0,9%розчину хлориду натрію) для примочок, компресів, полоскань, порожниннихтампонів.

Побічна дія. В рідкісних випадкахможливі алергічні реакції (шкірний висип, свербіж), зниження кров’яного тиску.

Протипоказання. Гіперчутливість докомпонентів препарату, рослин родини складноцвітних. Прогресуючі та аутоімуннізахворювання: туберкульоз, лейкози, колагенози, розсіяний склероз, ревматизм,СНІД або ВІЛ-інфекція. Діти до 1 року.

Передозування. При вживанні великоїкількості препарату можуть розвинутися нудота, гіперсаливація, блювання,діарея, безсоння, підвищене нервове збудження. Лікування симптоматичне.

Особливості застосування. Тривалість безперервногокурсу лікування не повинна перевищувати 8 тижнів. При вагітності та у періодлактації препарат застосовують під наглядом лікаря. Вплив на здатністькерування автомобілем і механізмами не відмічався. В процесі зберіганнядопускається утворення осаду, тому перед прийомом препарату, флакон необхіднозбовтувати.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами. Невиявлена.

Умови та термін зберігання. Зберігати в захищеному відсвітла місці при температурі 8-15 0С. Зберігати в недоступному длядітей місці. Термін придатності – 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z