Загружается, подождите...

Ехінацеї пурпурноїекстракт рідкий (Echinaceaepurpureae extractum fludum)


основні фізико-хімічнівластивості:прозорарідина від жовтувато-бурого до темно-коричневого кольору зі специфічнимзапахом; при збереженні допускається випадання осаду;склад: 1 флакон містить 30 мл або 50 млекстракту 40% спиртового наземної частини сухого кореня з кореневищами ехінацеїпурпурної.Форма випуску. Екстракт.

Фармакотерапевтична група. Цитокіни таімуномодулятори. Код АТС L03A X13**.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Препарат являє собою 40% водно-спиртовий екстракт наземноїчастини або сухого кореня з кореневищами ехінацеї пурпурної. Містить комплексбіологічно активних речовин, таких як полісахариди, ехінакозиди, ефіри коричноїкислоти, ефірні олії і мікроелементи. Попереджує надмірну активаціювільнорадикального окислювання і відновлює функціональну активність природноїантиоксидантної системи організму. При регулярному прийомі підвищуєтьсястійкість організму до впливу несприятливих факторів навколишнього середовища.Має протизапальну і гемостатичну дію, стимулює процеси регенерації. Ехінацеїпурпурної екстракт рідкий має також антибактеріальні та противіруснівластивості (пригнічує ріст і розмноження стрептококу, стафілококу, кишкової палички,вірусів грипу, герпесу).Фармакокінетика. Не вивчалася.

Показання для застосування. Ехінацеї пурпурної Екстракт рідкий показаний:- при системному застосуванні – для підвищення стійкості довпливу підвищених доз іонізуючого випромінювання, у період реабілітації післяінфекційних захворювань, в ослаблених хворих після перенесених гострих іхронічних захворювань; особам, що знаходяться в умовах впливу несприятливихфакторів навколишнього середовища (неповноцінне і незбалансоване харчування,надмірна емоційна і фізична напруга, вплив різних токсичних речовин); для осібвіком старше 40 років;- при місцевому застосуванні – запальнізахворювання слизової оболонки порожнини рота і ротоглотки (стоматит, гінгівіт,пародонтит та ін.), запальні захворювання шкіри (бешихове запалення, дерматити,рани в стадії загоєння, опіки I - II ступеня), укуси комах.

Спосіб застосування та дози. Дорослим приймати внутрішньо по 30 крапель 3 разина добу, розвести у невеликій кількості води. Курс лікування - 3 - 4 тижні з метоюпрофілактики і корекції радіаційних ушкоджень.У стоматології застосовують у вигляді полоскань і аплікацій урозведенні 1:10 у 0,9% розчині натрію хлориду або кип'яченої води 3 - 4 рази надобу.У дерматології Ехінацеї пурпурноїЕкстракт рідкий можна використовувати у вигляді примочок, у розведенні 1:10 у0,9% розчині натрію хлориду або кип'яченої води.

Побічна дія. Алергічні реакції (шкірні висипання, свербіж, кропив’янка).

Протипоказання. Підвищена чутливість до препарату. Туберкульоз, лейкоз,розсіяний склероз, колагеноз, аутоімунні захворювання, СНІД. Вагітність, періодгодування груддю. Діти до 12 років, а також при алергії до складноцвітів(ромашка, календула, кульбаба).Передозування. Симптоми: нудота, блювання, диспепсія,безсоння, підвищена збудливість нервової системи.Лікування. Симптоматичне.

Особливості застосування. Оскільки препарат містить спирт етиловий його нерекомендується давати дітям віком до 12 років. Тривалий прийом Ехінацеїпурпурної екстракту рідкого не рекомендується дітям у період статевогодозрівання.Прийом препарату поєднувати з прийомом вітамінів А, Е, С.Слід з обережністю застосовувати при цукровому діабеті.Вплив на здатність керуватиавтотранспортом і роботу з механізмами.Препарат містить спирт 40%, тому слід утримуватися від керуванняавтотранспортом і механізмами, що потребують підвищеної уваги.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Внаслідок імуностимулюючої діїехінацея може зменшувати ефективність препаратів, які чинять імунодепресивнудію.

Умови та термін зберігання.Зберігатив недоступному для дітей, прохолодному, захищеному від світла місці. Термінпридатності - 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z