Загружается, подождите...

Ехінацеї пурпуровоїкореневища з коренями (Echinacea purpurearhizomata cum radicibus)


основні фізико-хімічні властивості: подрібнена сировина: шматочки кореневищ і коренів різної форми,які порходять крізь сито з отворами діаметром 7 мм. Колір кореневищ та коренівз поверхні від світло-бурого до темно-бурого, на зламі від світло-бурого досірого. Запах слабкий, своєрідний;порошок крупний: шматочки кореневищ і коренів різної форми відсвітло- до темно-бурого з відтінком сірого кольору, які проходять крізь сито зотворами діаметром 2 мм. Запах слабкий, своєрідний;

склад:ехінацеїпурпурової кореневища з коренями.

Форма випуску. Кореневища з коренями.

Фармакотерапевтична група. Імуномодулятори рослинного походження. Код АТС: L03A X13**.

Фармакологічні властивості. Кореневища з коренями ехінацеї містятьводорозчинний полісахаридний комплекс (геміцелюлоза, целюлоза, інулін (до 6 %),фенольні сполуки-флавоноїди (апігенін, ізорамнетин, кверцетин, кемпферол,лютеолін, рутин), сапоніни, вітаміни (кислота аскорбінова, β-каротин),глікопротеїни, ненасичені жирні кислоти, кумарини, сполуки калію, магнію,заліза, алюмінію. Виявляють імуностимулюючу, антиоксидантну, мембраностабілізуючу,протизапальну, антисептичну, протиалергічну, антидіабетичну і радіопротекторнудії, сприяють загоєнню ран, опіків. Полісахариди, що містяться в кореневищах зкоренями ехенацеї, активізують фагоцитоз, стимулюють синтез інтерферону,збільшують кількість Т-лімфоцитів, підвищують активність Т-супресорів ігранулоцитів.

Показання для застосування. Підтримуюча терапіяв комплексномулікуванні гострих та хронічних інфекційно-запальних захворювань, для лікуваннята профілактики респіраторних і вірусних захворювань, у комплексній терапіївиразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки, для зменшення негативноговпливу на організм радіоактивного випромінювання, при тривалійантибіотикотерапії.

Спосіб застосування та дози. 10 г (1 столова ложка) кореневищ і кореніввміщують в емальований посуд, заливають 200 мл (1 склянка) кип’яченої водикімнатної температури, закривають кришкою і настоюють на киплячій водяній бані30 хв. Охолоджують при кімнатній температурі 10 хв, проціджують, залишоквіджимають до процідженого відвару. Відвар доводять кип’яченою водою до 200 мл.Дорослі приймають у теплому вигляді по 1-2 столові ложки 3 рази на день. Діти,залежно від віку – від 1 чайної до 1 столової ложки 2-3 рази на день. Передвживанням відвар рекомендується збовтувати. Курс лікування не повиненперевищувати 8 тижнів.1 фільтр-пакет вміщують в скляний або емальований посуд, заливають 200мл 1 (склянка) окропу, закривають і настоюють 15 хв. Дорослі приймають утеплому вигляді по 1/2-1 склянці 2-3 рази на день. Діти, залежно від віку – по1/4 –1/2 склянки 2 рази на день. Курс лікування не повинен перевищувати 8тижнів.

Побічна дія. Алергічні реакції до речовин, що містяться влікарському засобі.

Протипоказання. Туберкульоз, лейкоз, ревматизм, захворюваннясполучної тканини (колагенози), розсіяний склероз та інші автоімуннізахворювання, СНІД.

Передозування. При передозуванні можливі нудота, блювання, запори,безсоння, підвищена збудливість ЦНС, що потребує відміни препарату.

Особливості застосування. Приймають у теплому вигляді.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не вивчена.

Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому, захищеному від світла танедоступному для дітей місці. Приготований відвар з пачки або настій зфільтр-пакетів – у прохолодному місці не більше 2 діб.Термін придатності – 2 роки. Не застосовувати після закінчення термінупридатності зазначеного на упаковці.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z