Загружается, подождите...

Еберсепт (Ebersept)


міжнародна та хімічна назви: ketoсonazole;цис-1-ацетил-4-[4[[2-(2,4)-дихлорфеніл)-2- ( 1Н- імідазол-1-ілметил )-1,3-діоксолан-4-іл]метокси] феніл] піперазин;

основні фізико-хімічні властивості:рідинарожевого кольору, зі специфічним запахом;

склад: 1 мл шампуню містить 20 мгкетоконазолу;допоміжні речовини: натрію лаурилсульфат, діетаноламіджирної кокосової кислоти, імідосечовина, натрію лаурилсульфосукцинат, колагенгідролізований тваринний, кислота хлористоводнева, натрію гідроксид, еритрозин,ароматизатор, вода очищена.

Форма випуску. Шампунь.

Фармакотерапевтична група. Дерматологічні препарати.Лікувальні шампуні.Код АТС D 11AC30.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка.Протигрибковийпрепарат для зовнішнього застосування, похідне імідазолдіоксолану. Виявляєфунгіцидну та фунгістатичну дію відносно таких дерматофітів, як Epidermophytonfloccosum, Trichophyton spp., Microsporum spp. і дріжджових грибків: Candidaspр., Pityrosporum ovale, (Malasseria futur). Активний відносно грампозитивнихкоків: Staphylococcus spp., Streptococcus spp.; чутливий до Aspergillus spp.,Sporothrix schenkii, Mucor spp., Dermatiaceae spp. Механізм дії полягає вінгібуванні біосинтезу ергостеролу та зміні ліпідного складу мембрани клітинигрибка. Препарат швидко зменшує лущення та свербіж, що пов’язані з лупою,себорейною екземою та висівкоподібним лишаєм. Фармакокінетика.При зовнішньому застосуванні кетоконазол у незначніймірі піддається системній абсорбції. При тривалому застосуванні препаратукетоконазол не визначається в крові.

Показання для застосування.Лікування та профілактика грибкових уражень шкіриголови та тіла.Пітиріаз (лупа) волосяного покриву шкіри голови; висівкоподібний лишай;себорейний дерматит (екзема).

Спосіб застосування та дози.Лікувальний шампунь наносять на уражені ділянки на3-5 хвилин, потім змивають теплою водою. Середній курс лікування становить 1-2місяці.Для лікування:при лікуванні пітиріазу наносять на мокре волоссяневелику кількість Еберсепту (5 мл) і втирають у волосисту частину шкіриголови. Застосовують 2 рази на тиждень, протягом 3-4 тижнів;при лікуванні себорейного дерматиту (екземи)препарат застосовують 2 рази на тиждень, протягом 3-4 тижнів;при лікуванні висівкоподібного лишаю лікувальнийшампунь застосовують щодня, протягом 5 днів.Для профілактики:для профілактики пітиріазу та себорейного дерматиту(екземи) Еберсепт застосовують 1 раз на тиждень або 1 раз на 2 тижні;для профілактики висівкоподібного лишаю лікувальнийшампунь застосовують 1 раз на добу, протягом 3 днів перед початком літа.

Побічна дія. Препарат звичайно добре переноситься.Місцеві реакції: рідко - подразнення шкіри, свербіж,контактний дерматит, підвищена жирність або сухість волосся, в окремих випадках- зміна кольору волосся у пацієнтів із хімічно пошкодженим або сивим волоссям.

Протипоказання. Препарат протипоказаний при алергії на будь-який зйого компонентів.

Передозування. Оскільки шампунь призначений тільки для зовнішньогозастосування і при цьому кетоконазол практично не абсорбується в системний кровотік,розвиток симптомів передозування малоймовірний.При випадковому прийомі шампуню внутрішньопризначені тільки підтримуючі заходи. Забороняється викликати блювоту тапроводити промивання шлунка для запобігання аспірації.

Особливості застосування. Слід уникати потрапляння препарату в очі. Припотраплянні шампуню в очі необхідно промити їх водою.При призначенні шампуню пацієнтам, які тривалий часприймали глюкокортикостероїдні препарати (гідрокортизон, преднізолон,мазипредон, тріамциналон, бетаметазон, флуметазон, флуоцинолон ацетонід,будезонід, мометазон, беклометазон, бетаметазон, клобетазол), слід продовжитилікування цими препаратами і відміняти їх поступово, протягом наступних 2-3тижнів. Застосування під час вагітності та лактації. ШампуньЕберсепт не абсорбується та не потрапляє в системний кровотік. Дозволенозастосовувати в періоди вагітності та годування груддю.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами. Взаємодія препарату з іншими лікарськими засобамималоймовірна, оскільки шампунь Еберсепт не піддається системній абсорбції.

Умови та термін зберігання. Зберігати при кімнатній температурі, в захищеномувід світла та недоступному для дітей місці. Термін придатності – 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z