Загружается, подождите...

Е н а п рі л-н (E n a p ri l-h)


основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого кольору,круглі, двоопуклі, без оболонки, з лінією розлому на одному боці і гладенькі зіншого боку;

склад: 1 таблетка містить еналаприлу малеату – 5 мг; гідрохлортіазиду – 12,5мг;допоміжні речовини: лактоза, крохмаль кукурудзяний, целюлозамікрокристалічна, натрію пропілпарабен, натрію метилпарабен, ПВПК-30, талькочищений, магнію стеарат, кремнію діоксид колоїдний, натрію крохмальгліколят.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Комбіновані препарати інгібіторівАПФ. Інгібітори АПФ та діуретики. Код АТС С09В А02.

Фармакологічні властивості. Енапріл-Н – це препарат, щомістить комбінацію двох антигіпертензивних засобів.Фармакодинаміка. Еналаприл, що входить до складу препаратуЕнапрілу-Н, – це високоспецифічний конкурентний антагоніст АПФ; гідрохлортіазид– активний сечогінний засіб, дія якого зумовлена зменшенням реабсорбції іонівнатрію і хлору у проксимальній частині звивистих канальців. Відбувається такожпригнічення реабсорбції калію та бікарбонатів. Діуретичний ефект проявляєтьсяпри алкалозі та ацидозі, зменшується при тривалому застосуванні. Еналаприл –проліки, що перетворюються в активний метаболіт еналаприлат.Еналаприл пригнічує активність АПФ, внаслідок чогоангіотензин І не перетворюється в ангіотензин ІІ – речовину, що має значнусудинозвужувальну дію, також зменшує секрецію альдостерону, у результаті чогоконцентрація ангіотензину ІІ та альдостерону в крові зменшується. Внаслідок цихефектів зменшується загальний периферичний судинний опір, артеріальний тиск,тиск у правому передсерді, у малому колі кровообігу, збільшується серцевийвикид. Еналаприл викликає поступове зниження систолічного та діастолічноготиску. Зменшується гіпертрофія лівого шлуночка, покращується коронарнийкровообіг. Гідрохлортіазид спричиняє сечогінну та антигіпертензивнудію, але при тривалому застосуванні можливі метаболічні відхилення, щонівелюються еналаприлом (гіпокаліємія та ін.). Комбінація інгібітора АПФ здіуретичним засобом збільшує антигіпертензивну дію і зменшує навантаження наміокард, зменшує набряки тканин.Фармакокінетика.Еналаприл добре адсорбується. Післяперорального прийому в травній системі абсорбується близько 60% еналаприлу. Упечінці гідролізується з утворенням еналаприлату. Біодоступність становитьблизько 40%. При пероральному прийомі еналаприлу максимальні концентрації вплазмі спостерігаються для еналаприлу через 1 годину, еналаприлату – через 3 –4 години.Еналаприлат зв’язується з протеїнами плазми менше ніж на 50%. Післяприйому еналаприлу 33% дози виводиться з фекаліями (6% – у формі еналаприлу,27% – у формі еналаприлату), з сечею (61% – у формі еналаприлу, 18% – у форміеналаприлату). Нирковий кліренс становить 150 ± 44 мл/хв. Час напіввиведенняеналаприлату становить 11 годин. Гідрохлортіазид швидко всмоктується після прийомувнутрішньо. Діуретичний ефект розвивається протягом 1 – 2 годин і більше.Гідрохлортіазид швидко елімінується нирками, близько 95% речовини виводиться зсечею. Гідрохлортіазид проникає крізь плаценту та в грудне молоко.

Показання для застосування. Лікування артеріальноїгіпертензії.

Спосіб застосування та дози. Енапріл-Н приймаютьнезалежно від часу вживання їжі. Тривалість лікування залежить від тяжкості таперебігу захворювання. Доза препарату добирається індивідуально. При лікуванніартеріальної гіпертензії Енапріл-Н призначають у початковій дозі 1 таблетка (5мг еналаприлу та 12,5 мг гідрохлортіазиду) на добу одноразово, при необхідностідозу підвищують до 2 – 4 таблеток. При лікуванні хворих, у яких є хронічнаниркова недостатність, дозу слід підбирати з урахуванням кліренса креатиніну.Якщо кліренс перевищує 30 мл/хв, початкова доза становить ½ таблетки надобу. У подальшому дозу поступово підвищують до досягнення задовільногоклінічного ефекту. Максимальну дозу встановлює лікар залежно від ступенютяжкості захворювання та при постійному моніторингу функціональних нирковихпоказників та рівня калію в сироватці крові.

Побічна дія. Можливий сухий кашель, відчуттясухості у роті, нудота, блювання. В окремих випадках порушення функції печінки(підвищення вмісту трансаміназ у сироватці крові) з явищами вторинногохолестазу, головний біль, запаморочення. При захворюванні нирок – протеїнурія,підвищення вмісту сечовини та креатиніну. При тривалому застосуванні препаратуможливий розвиток гіпокаліємії, гіпонатріємії, м’язова слабкість.

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентівпрепарату, ангіоневротичний набряк в анамнезі, порушення функції печінки, нирок(включаючи анурію, гостру ниркову недостатність, діабетичну нефропатію), періодвагітності та годування груддю, хворі з тяжким перебігом цукрового діабету,подагри. Препарат не варто призначати хворим із стенозом аорти або при наявностіобструкції відтоку при гіпертрофічній кардіоміопатії, при стенозі нирковихартерій. Діти віком до 12 років.

Передозування. Найчастіше проявляєтьсягіпотензією. Можуть спостерігатись нудота, загальна слабкість, запаморочення нафоні порушень водно-електролітного балансу. Хворого слід покласти вгоризонтальне положення із низьким підголів’ям, промити шлунок. Застосовуватиадсорбенти. Забезпечити введення ізотонічного розчину натрію хлориду длякорекції об’єму циркулюючої крові, при необхідності інфузія розчинуангіотензину ІІ. Проводити контроль та корекцію життєво важливих функційорганізму. Проводити моніторинг рівнів калію, сечовини, креатиніну в сироватцікрові. При гіпокаліємії призначати калію аспарагінат, розчин калію хлориду (2 гна добу), при гіпохлоремічному алкалозі – натрію хлорид. У тяжких випадках –гемодіаліз (еналаприл, еналаприлат виводиться при гемодіалізі).

Особливості застосування. Для профілактики виникненнягіпотензії за 2 – 3 дні до початку курсу лікування Енапрілом-Н слід припинититерапію діуретиками, відмінити безсольову дієту (при задовільному станіхворого). Після приймання першої дози препарату необхідно контролювати станхворого (проводити тонометрію) протягом кількох годин. Хворий повиненперебувати в горизонтальному положенні. Скороминуча артеріальна гіпотензія не єпротипоказанням для лікування Енапрілом-Н. Після корекції рівня артеріальноготиску та об’єму циркулюючої крові наступні дози препарату добре переносяться.При тривалій симптоматичній гіпотензії слід зменшити дозу препарату абоприпинити лікування.Перед дослідженням функції паращитовидних залоз лікуванняЕнапрілом-Н слід припинити. Вживання алкоголю при лікуванні Енапрілом-Н можевикликати зниження артеріального тиску. При нирковій недостатності потрібен систематичнийконтроль рівня електролітів в плазмі та кліренса креатиніну.У пацієнтів з білатеральним стенозом ниркових артерій абостенозом артерії єдиної нирки не можна повністю виключити можливості погіршенняфункції нирок, тому лікування потрібно проводити в спеціалізованому стаціонарі.З обережністю слід призначати хворим на генералізований атеросклероз, з тяжкоюформою стенозу устя аорти або ідіопатичним субаортальним стенозом. Препарат неслід призначати хворим, що перебувають на гемодіалізі з використаннямполіакрилонітральних мембран та перед застосуванням декстрану.Обстеження хворого повинно включати оцінку функції нирок.Під час лікування Енапрілом-Н слід регулярно проводити контроль електролітногостану.Необхіднаобережність при керуванні транспортними засобами чи виконанні іншої роботи, щопотребує підвищеної уваги, тому що можливе запаморочення.

Взаємодія з лікарськими засобами. При одночасномузастосуванні Енапрілу-Н з іншими антигіпертензивними засобами, барбітуратами,наркотичними засобами, алкоголем спостерігається підсилення гіпотензивногоефекту, що потребує регулярного контролю артеріального тиску. Похідніфенотіазину (аміназин) підсилюють гіпотензивну дію. Одночасне призначенняЕнапрілу-Н з нестероїдними протизапальними засобами та натрію хлоридомпослаблює гіпотензивний ефект. Одночасне застосування Енапрілу-Н ізглюкокортикостероїдами погіршує електролітний дисбаланс (особливогіпокаліємію), з пресорними амінами можливе ослаблення пресорної реакції, знедеполяризуючими міорелаксантами – можливе підвищення ефекту останніх. Не слід застосовувати Енапріл-Н з препаратами літію, томущо гідрохлортіазид зменшує виведення літію нирками та підвищує ризик розвиткулітієвої інтоксикації.Енапріл-Н підсилює дію препаратів дигіталісу.Прийом Енапрілу-Н з калійзберігаючими препаратами(спіронолактон, амілорид, тріамтерен) може підвищити концентрацію калію вкрові.

Умови та термін зберігання.Зберігати при температурі до +25 °С усухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці. Термінпридатності – 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z