Загружается, подождите...

Дуспаталін (Duspatalin)


міжнародна та хімічна назви: mebeverine; вератровакислота, 4’-[етил(р-метокси-α-метилфенетил)аміно]бутиловий ефіргідрохлорид;

основні фізико-хімічні властивості: круглі білі таблетки,вкриті цукровою оболонкою, діаметром близько 11 мм і масою близько 420 мг;

склад: 1 таблетка містить мебеверинугідрохлориду 135 мг;допоміжні речовини: лактози моногідрат, крохмаль(кукурудзяний або картопляний), повідон (К25), тальк, магнію стеарат, сахароза,желатин, акація, віск карнаубський.

Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Синтетичні спазмолітики.Код АТС А03А А04.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.Мебеверин є міотропним спазмолітиком з вибірною дієюна гладку мускулатуру шлунково-кишкового тракту. Він знімає спазми безпригнічення нормальної моторики кишечнику. Оскільки ця дія не опосередкованачерез автономну нервову систему, звичайні антихолінергічні побічні ефективідсутні. Мебеверин не протипоказаний хворим з такими супровіднимизахворюваннями, як аденома простати і глаукома.Фармакокінетика.Після внутрішнього прийому у вигляді таблетокмебеверин швидко і повністю абсорбується. Він повністю метаболізується і неекскретується у незміненому вигляді. На першому етапі метаболізму мебеверингідролізується з утворенням вератрової кислоти і мебеверинового спирту.Вератрова кислота екскретується із сечею. Мебевериновий спирт також виводитьсянирками у вигляді відповідних карбоксильної або диметилкарбоксильної кислот.

Показання для застосування. Дорослі:симптоматичне лікування болю, спазмів у ділянціживота, кишкових розладів і відчуття дискомфорту в ділянці кишечнику присиндромі “подразненої кишки”; лікування шлунково-кишкових спазмів вторинного генезу,спричинених органічними захворюваннями.

Спосіб застосування та дози. Дорослим – по однійтаблетці, 3 рази на день, приблизно за 20 хвилин до їди. Запивати водою, нерозжовуючи.

Побічна дія. Дуже рідко можуть виникатиалергічні реакції у вигляді кропив’янки, ангіоневротичного набряку, набрякуобличчя і шкірних висипань.

Протипоказання. Гіперчутливість докомпонентів препарату. Таблетки Дуспаталіну® не призначені длялікування дітей.

Передозування. У разі передозуваннятеоретично може спостерігатися збудження центральної нервової системи.Специфічний антидот не відомий. Рекомендовано промивання шлунка і симптоматичнелікування.

Особливості застосування. Експерименти на тваринахне показали наявності тератогенного ефекту. Проте вагітним жінкам препарат слідпризначати із звичайною в таких випадках обережністю. Мебеверин не потрапляє у молоко жінок, які годуютьгруддю, при застосуванні терапевтичних доз, тому їм необхідно сувородотримуватися доз.Дослідження ефектів на здатність керувати автомобілемі працювати з механічними пристроями не проводилися.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами.Не відома.

Умови татермін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей місці при температурі не вище 30ºС. Не заморожувати. Термін придатності – 5 років.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z