Загружается, подождите...

Дуфалак (Duphalac)


міжнародна назва: лактулоза;

основні фізико-хімічні властивості: прозора, густа рідина,безбарвна або блідо- коричневато-жовтого кольору;

склад: містить 667 г лактулози у 1000 млводного розчину; допоміжні речовини: відсутні;можливі домішки: галактоза (не більше 1,5 г/15 мл) ілактоза (не більше 0,9 г/15 мл).

Форма випуску. Сироп.

Фармакотерапевтична група. Осмотичні проносні засоби.Код АТС А06А D11.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.Лактулоза є синтетичною похідною лактози. Вона нерозпадається в шлунку і тонкій кишці через відсутність відповідних ферментів.Крім того, лактулоза практично не всмоктується в тонкій кишці. У товстій кишцілактулоза під впливом кишкової флори трансформується в низькомолекулярніорганічні кислоти, такі як молочна та оцтова. Внаслідок вищезазначених процесівзнижується рН і відбуваються осмотичні зміни, які стимулюють перистальтикутовстої кишки та нормалізують консистенцію калових мас. Запор минає, івідновлюється фізіологічний ритм травлення.При печінковій енцефалопатії або печінковій(пре)комі лікувальний ефект лактулози пов’язаний з пригніченням роступротеолітичних бактерій за рахунок збільшення кількості ацидофільних бактерій(лактобацил), завдяки чому зменшується утворення аміаку та інших токсинів. Крімтого, при зниженому рН аміак трансформується в іонізовану форму, що зменшуєйого здатність всмоктуватись і посилює дифузію аміаку в порожнину товстої кишкиз крові, де його рівень зменшується. Цей ефект посилюється за рахунокпідвищення швидкості проходження калових мас через товсту кишку та стимуляціїзахоплення аміаку бактеріями для синтезу протеїнів. Однак у цьому контекстіслід мати на увазі, що збільшення рівня аміаку в крові не може бути єдинимпоясненням нейропсихічних проявів печінкової енцефалопатії. Проте описаниймеханізм зменшення його рівня лактулозою може бути аналогічним і для іншихнітросполук.Фармакокінетика.Лактулоза майже неабсорбується після прийому через рот і досягає кишечнику в незміненому вигляді.При застосуванні Дуфалаку® в дозі 40-75 мл лактулоза повністюметаболізується бактеріальною флорою. Призастосуванні вищих доз частиналактулози може екскретуватись у незміненому вигляді.

Показання для застосування.Запор: регуляція фізіологічного ритму кишечнику.Портосистемна печінкова енцефалопатія: лікування іпрофілактика печінкової коми і прекоми.Стани, що потребують послаблення дефекації (у хворихна геморой, після операцій на кишечнику).

Спосіб застосування та дози. Добову дозу треба підбирати індивідуально, залежновід стану хворого. Запор Вік Початкова доза Підтримуюча доза Дорослі 15-45 мл 15-30 мл Діти 7-14 років 15 мл 10-15 мл Діти 1-6 років 5-10 мл 5-10 мл Немовлята 5 мл 5 мл Як правило, через кілька днів лікування дозу можназнизити та відкоригувати залежно від потреб хворого. Усю добову дозу кращеприймати один раз на день, вранці, під час сніданку. Ефект може спостерігатисячерез 1-2 дні, що зумовлено механізмом дії лактулози. Якщо через два дні ефектвідсутній, дозу або частоту прийомів можна підвищити. Печінкова кома і прекомаПочаткова доза для дорослих – 30-45 мл 3-4 рази надень. Підтримуюча доза встановлюється залежно відіндивідуальної реакції (потрібно досягти двох-трьох м’яких випорожнень надобу). рН випорожнень повинно дорівнювати 5,0-5,5. Стани, що потребують послаблення випорожненьДозування як прилікуванні запору.

Побічна дія. На початку лікування можевиникнути незначний метеоризм, який звичайно минає через кілька днів. Приприйомі препарату у дозах, що перевищують рекомендовані, може виникнути біль уживоті та діарея. У такому разі дозу треба зменшити. Під час застосуваннявисоких доз протягом тривалого часу (звичайно тільки у хворих з печінковоюнедостатністю і енцефалопатією) може спостерігатися електролітний дисбалансунаслідок діареї.Шлунково-кишкові порушенняМетеоризм, біль у животі, нудота і блювання. Діарея,якщо дози надто високі.Відхилення лабораторних показниківЕлектролітний дисбаланс унаслідок діареї.

Протипоказання. Галактоземія, кишкованепрохідність, гіперчутливість до активної речовини або інших компонентівпрепарату.

Передозування. Дані про випадкипередозування Дуфалаку® відсутні. Якщо дози надто високі, можевиникнути біль у животі та пронос. У таких випадках достатньо зменшити дозу абоприпинити лікування.

Особливості застосування. Якщо запор не минає через кілька днів лікування абовиникає знову після його припинення, необхідне додаткове обстеження. Хворим з непереносимістю лактози треба мати наувазі, що Дуфалак® містить лактозу.Дози препарату, що звичайно застосовують длялікування запору, не спричинюють проблем у хворих на діабет. Для лікуванняпечінкової (пре)коми звичайно призначають набагато вищі дози, що треба мати наувазі при призначенні препарату хворим на діабет.Дуфалак® у рекомендованих дозах можна безобмежень застосовувати в періоди вагітності та лактації.Дуфалак® не впливає або має неістотнийвплив на здатність керувати автомобілем і працювати з механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами.Через зниження рН кишечнику лактулозою, ліки, вивільнення яких залежить від рНкишечнику, можуть бути інактивовані.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей місці.Термін придатності – 3 роки при температурі 10–25ºС, якщо препаратзберігається в оригінальній непошкодженій упаковці.Сироп Дуфалак® можна використовуватипісля розкриття флакона протягом повного терміну придатності за умовизберігання в оригінальній упаковці.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z