Загружается, подождите...

Дуовіт (Duovit)


основні фізико-хімічні властивості: тверді, гладенькі таблетки, вкритіоболонкою червоного кольору; тверді, гладенькі таблетки, вкриті оболонкоюблакитного кольору;склад: 1 таблетка червоного кольору містить:ретинолу (вітамін А у вигляді ретинолу пальмітату) 5000 МО,холекальциферолу (вітамін Д3) 200 МО,кислоти аскорбінової (вітамін С) 60 мг,нікотинаміду 13 мг,a-токоферолу ацетату (вітамін Е) 10 мг,кальцію пантотенату 5 мг,рибофлавіну (вітамін В2) 1,2 мг,тіаміну нітрату (вітамін В1) 1 мг,піридоксину гідрохлориду (вітамін В6) 2 мг,ціанокобаламіну (вітамін В12) 3 мкг,кислоти фолієвої 0,4 мг,допоміжні речовини: лактози моногідрат, ароматизатор олія апельсинова,полісорбат 80, гліцерин, олія рицинова очищена, сорбітол, глюкоза рідка, магніюстеарат, капол 600 фарма, агент протипінний, барвник оранжевий (Е 110), барвникчервоний (Е 124), сахароза.1 таблетка блакитного кольорумістить:магнію (Мg2+, у вигляді магнію лактату) 20 мг,кальцію (Са2+, у вигляді кальцію гідрофосфату) 15 мг,фосфору (Р5+, у вигляді кальцію гідрофосфату) 12 мг,заліза (Fe2+, у вигляді заліза фумарату) 10 мг,цинку (Zn2+, у вигляді цинку сульфату) 3 мг,міді (Сu2+, у вигляді міді сульфату) 1 мг,марганцю (Mn2+, у вигляді марганцю сульфату) 1 мг,молібдену ( Мо6+, у вигляді натрію молібдату) 0,1 мг;допоміжні речовини: лактози моногідрат, ароматизатор олія апельсинова,полісорбат 80, гліцерин, олія рицинова очищена, сорбітол, глюкоза рідка, магніюстеарат, капол 600 фарма, агент протипінний, парафін рідкий, повідон, барвниксиній (Е 132), сахароза.

Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Полівітаміни з мікроелементами. Код АТС А11А А04.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Таблетки, вкриті оболонкою, містять 11 найважливішихвітамінів та 8 минералів, які беруть участь у регуляції багатьох біохімічнихпроцесів в організмі. Вітаміни групи В (В1, В2, В6),пантотенова кислота та нікотинамід беруть участь у процесах обміну вуглеводів,білків і жирів, а також вони важливі для функціонування нервової системи.Вітамін А потрібен для розвитку клітин епітелія та для синтезу зоровогопігменту. Вітамін Д регулює засвоєння кальцію та сприяє належній мінералізаціїкісток і зубів. Вітамін С контролює всмоктування заліза та бере участь убагатьох окисно-відновних процесах в організмі. Вітамін Е, фізіологічнийантиоксидант, захищає мембрани клітин від ушкоджень і зберігає їхфункціональність.Мінеральні речовини і олігоелементи є надзвичайно важливими дляорганізму. Вони є складовими частинами тканин або активаторами і складовимичастинами ферментів і гормонів. Кальцій і фосфор відіграють важливу роль умінералізації кісток і зубів. Іони кальцію активують багато ферментів, берутьучасть у регуляції тонусу серцевого м’яза, у передачі нервових імпульсів ірегулюють проникливість клітинних мембран. Залізо і мідь разом з вітамінамигрупи В є важливими для утворення еритроцитів. Магній, марганець, цинк імолібден відіграють роль ферментних складових частин у багатьох реакціях,важливих для організму.Фармакокінетика.Фармакокінетичні параметри для Дуовіту невизначалась.

Показання для застосування. - Фізичні і психічні перенавантаження (принавчанні, на роботі або вдома);- заняття активними видами спорту та активним відпочинком;- недостатнє вживання їжі (люди похилого віку, курці, алкоголіки);- нерегулярне та одноманітне харчування (восновному, суха їжа, нерегулярне вживання їжі);- при дієтах для схуднення;- під час вагітності та годування груддю;- в періоди сезонного дефіциту фруктів та овочів в раціоні;при значній втраті мінеральних речовин (внаслідок блювання, діареї,надмірних менструацій, підвищеного потовиділення).

Спосіб застосування та дози. Дорослим та дітям старше 10 років рекомендуєтьсяприймати по 1 червоній таблетці з вітамінами та по 1 блакитній таблетці змінералами 1 раз на добу.Таблетки слід приймати після сніданку і ковтатицілими, запиваючи рідиною.

Побічна дія. При застосуванні препарату в рекомендованих дозахпобічні ефекти не виникають. У людей з підвищеною чутливістю до будь-якогоінгредієнта препарату можуть виникати реакції гіперчутливості.

Протипоказання. Гіперчутливість до компонентів препарату.Гіпервітаміноз А і D, ниркова недостатність. Діти віком до 10 років.

Передозування. Тривале вживання високих доз може спричинитигіпервітаміноз А і Д, хоча ймовірність передозування мінімальна. Припередозуванні вітаміну Д виникають слабкість, анорексія, нудота, блювання,діарея, зниження маси тіла, гарячка, судоми. Передозування вітаміну А можепризвести до головного болю, запаморочення, порушення сну, нудоти, блювання,сонливості, світлобоязні і судом. При появі вищезазначених симптомів, слідприпинити прийом препарату і провести симптоматичне лікування.

Особливості застосування. Пацієнти з цукровим діабетом можуть застосовувати цей препарат, алевони повинні враховувати, що у кожній таблетці міститься 0,8 г цукру, у добовійдозі міститься 1,6 г цукру. Вагітність і годування груддю. Вагітні та жінки, які годують груддю,можуть приймати препарат лише за рекомендацією лікаря. Вплив на здатність керувати автомобілем таіншими механічними засобамиНе впливає на здатність керувати автомобілемта використовувати інші механічні засоби.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не рекомендується застосовувати Дуовіт разомз тетрациклінами і антацидними засобами. Якщо для лікування потрібно поєднанийприйом таких препаратів, то інтервал між застосуванням таблеток Дуовіт ітетрацикліну або антацидного засобу повинен становити не менше 3 годин.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі не вище 25оСв захищеному від вологи та світла місці. Зберігати в недоступному для дітеймісці. Термін придатності – 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z