Загружается, подождите...

Дуактин (Duactin)


міжнародна та хімічна назви: амлодипін; 3-етил-5-метил-2-(2-аміно-отоксиметил)-4-(2-хлорофеніл)-1,4-дигідро-6-метил-3,5-піридиндикарбоксилатбензонсульфонат);

основні фізико-хімічні властивості: капсули з жовтим корпусом таясно-коричневим ковпачком, з написом PhI на ковпачку і Duactin 5 mg на корпусі;

склад: 1 капсула містить амлодипіну безилату 5 мг;допоміжні речовини: кальцію гідрофосфат, целюлоза мікрокристалічна,натрію крохмальгліколят, магнію стеарат, тальк.

Форма випуску. Капсули.

Фармакотерапевтична група. Антагоніст іонів кальцію (блокатор повільнихкальцієвих каналів) групи дигідропіридину. Код АТС C08CA01.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка Амлодипін блокує надходження іонів кальцію черезмембрани до клітин гладких м’язів міокарда та судин.Механізм гіпотензивної дії амлодипіну зв`язаний безпосереднім впливомна гладкі м’язи судин. Антиангінальний ефект амлодипіну реалізується двомаспособами.Амлодипін розширює периферійні артеріоли і таким чином знижує загальнийпериферійний опір (постнавантаження), на подолання якого витрачається роботасерця. Оскільки частота серцевих скорочень практично не змінюється, зниженнянавантаження на серце приводить до зниження споживання енергії та потреби укисні.Механізм дії амлодипіну, ймовірно, також включає в себе розширенняголовних коронарних артерій та коронарних артеріол, як у незмінених так і вішемізованих зонах міокарда. В результаті збільшується надходження кисню доміокарда у хворих на вазоспастичну стенокардію і запобігає розвитковікоронарної вазоконстрикції, що спричинена палінням.У хворих на артеріальну гіпертензію разова доза препарату забезпечуєклінічно значуще зниження артеріального тиску протягом 24 годин. Завдякиповільному початку дії амлодипін не спричиняє гострої гіпотензії.У хворих на стенокардію разова добова доза амлодипіну подовжує часвиконання фізичного навантаження, затримує розвиток нападу стенокардії тадепресії сегмента ST, знижує частоту нападів стенокардії та зменшує потребу увживанні таблеток нітрогліцерину.Фармакокінетика. Після прийому внутрішньо амлодипін добревсмоктується і досягає максимальної концентрації в крові через 6-12 годин.Абсолютна біодоступність за розрахунками становить 64-90%. Вживання їжі невпливає на всмоктування амлодипіну. Період напіввиведення становить 30-50годин. Стійка рівноважна концентрація у плазмі досягається через 7-8 днівпостійного застосування препарату. Амлодипін трансформується у печенці зутворенням неактивних метаболітів: 10% незміненого препарату 60% метаболітіввиводяться із сечею. Наявність ниркової недостатності істотно не впиває нафармакокінетику амлодипіну. У людей похилого віку та хворих з печінковоюнедостатністю знижується кліренс амлодипіну з подальшим збільшенням площі підкривою графіка концентрації приблизно на 40–60%, тому для них може знадобитисябільш низька початкова доза.

Показання длязастосування. Лікуванняартеріальної гіпертензії та ішемічної хвороби серця, а саме стабільноїстенокардії та стенокардії Принцметала (варіантної стенокардії).

Спосіб застосування та дози. При артеріальній гіпертензії та стенокардіїзвичайно призначають у початковій дозі 5 мг, 1 раз на добу. За необхідностідозу підвищують до максимальної – 10 мг. Пацієнтам з тяжкою формою хронічної серцевої недостатності (III–IVфункціональний клас за NYHA) звичайно призначають у початковій дозі 5 мг, 1 разна добу, підвищуючи її при переносимості препарату до 10 мг, 1 раз на добу.Хворим з нирковою недостатністю Дуактин призначають у звичайних дозах.У хворих похилого віку використовують звичайний режим дозування.Досвід використання амлодипіну для лікування дітей відсутній.

Побічна дія. Дуактин добре переноситься. Інколивідмічалися такі побічні ефекти: головний біль, набряки, втома, сонливість,нудота, біль у шлунку, припливи, серцебиття та запаморочення. Можливі такожалопеція, запор, артралгія, біль у спині, астенія, периферійна нейропатія,пітливість, панкреатит. У більшості випадків причинно-наслідковій зв’язок бувнедостовірним. Дуже рідко відмічались гепатит, жовтуха та підвищення рівня печінковихферментів.

Протипоказання. Підвищена чутливість до амлодипіну чиінших компонентів препарату, інших дигідропіридинів. З обережністюпризначаються у першому триместрі вагітності та протягом періоду лактації.

Передозування.Досвід лікуванняпередозування Дуактину у людини обмежений. Затосовують промивання шлунка,призначають активоване вугілля. Значне передозування може призвести донадмірної периферійної вазодилатації з подальшим помітним і, можливо, тривалимзниженням артеріального тиску. Клінічно значуща гіпотензія спричиненапередозуванням Дуактину, вимагає проведення активних заходів, спрямованих напідтримку функцій серцево-судинної системи, включаючи моніторинг показниківроботи серця та легенів, контроль за об’ємом циркулюючої крові та діурезом. Длявідновлення тонусу судин та артеріального тиску показано призначеннясудинозвужувальних засобів. З метою усунення наслідків блокади кальцієвихканалів використовують внутрішньовенне введення глюконату кальцію.

Особливості застосування. Період напіввиведення Дуактинуу хворих з порушенням функції печінки збільшується, в такому випадку препаратприймають з обережністю. Безпека використання амлодипіну в період вагітності невстановлена. Наявність нирковоїнедостатності істотно не впливає на фармакокінетику амлодипіну. Тому хворі знирковою недостатністю можуть отримувати звичайну початкову дозу. Безпеказастосування Дуактину під час вагітності та в період лактації не встановлена.Застосування Дуактину під час вагітності рекомендують тільки в тих випадках,коли немає більш безпечної альтернативи та ризик, пов`язаний із самою хворобою,перевищює можливу шкоду для матері та плоду.

Взаємодіяз іншими лікарськими засобами. Дуактин можна застосовувати одночасно з тіазиднимидіуретиками, блокаторами a- та b-адренорецепторів, інгібіторами АПФ, нітратамипролонгованої дії, нітрогліцерином сублінгвального прийому, НПЗП,антибіотиками. Амлодипін не впливає на зв’язування дигоксину, варфарину,фенітоїну та індометацину з білками плазми крові. Препарат істотно не впливаєна фармакокінетику циклоспорину.

Умови та термін зберігання. 3 роки при температурі до 25 °Св сухому місці, недоступному для дітей.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z