Загружается, подождите...

Дротаверин-фпо (Drotaverinum-fpo)


міжнародна та хімічна назви: drotaverinе;1-[(3,4-діетоксифеніл)метилен]-6,7-діетокси-1,2,3,4-тетрагідроізохінолінгідрохлорид;

основні фізико-хімічні властивості: плоскоциліндричні таблетки жовтого кольоруіз зеленкуватим відтінком;

склад: 1 таблетка містить дротаверину гідрохлориду 0,04 г; допоміжні речовини: лактоза, крохмаль картопляний, магнію стеарат,тальк.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Синтетичні спазмолітики та антихолінергічні засоби. Код АТС А03А D02.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Дротаверин - похідне ізохіноліну, діє безпосередньо нагладку мускулатуру шляхом інгібування фосфодіестерази та накопичення цАМФусередині клітин, що приводить до розслаблення гладкого м’яза завдякиінактивації легкого ланцюжка кінази міозину (MLCK).Ефективний відносно спазму гладкої мускулатури якнервового, так і м’язового походження. Спазмолітична дія дротаверину незалежить від характеру вегетативної іннервації, однаково діє на гладкумускулатуру гастроінтестинальної, біліарної, урогенітальної та судинної систем.Завдяки своїй судинорозширюючій дії дротаверин підсилює кровообіг у тканинах. Фармакокінетика.Дротаверин швидко всмоктується післяперорального введення. Біодоступність - близько 100%. Після внутрішньогоприйому максимальна концентрація в сироватці досягається за 45 - 60 хв.Метаболізується в печінці. Період біологічного напіввиведення становить16 - 22 год. За 72 год дротаверин практично повністю виводиться з організму,близько 50% - із сечею та приблизно 30% - з калом. В основному дротаверинвиводиться у формі метаболітів, у незміненому вигляді в сечі неспостерігається.Дротаверин і/або його метаболіти практично не проникають черезплацентарний бар’єр.

Показання для застосування. Профілактика і лікування функціональнихстанів і больового синдрому, пов’язаних із спазмом гладкої мускулатури прихронічному гастродуоденіті, хронічному холециститі, жовчнокам’яній хворобі,післяхолецистектомічному синдромі, виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалоїкишки, кардіо- та пілороспазмі, спастичному коліті. Застосовують також при спазмахпериферичних артеріальних судин, судин головного мозку, сечокам’яній хворобі,альгодисменореї, для послаблення скорочувань матки та зняття спазму шийки маткипри пологах, при проведенні інструментальних обстежень.

Спосіб застосування та дози. Дорослим і дітям від 12 років призначаютьвнутрішньо по 0,04 - 0,08 г (1 - 2 таблетки) 1 - 3 рази на добу. Дітям від 6 до12 років – по 0,02 г (½ таблетки) 1 - 2 рази на добу.

Побічна дія. Дротаверин-ФПО,як правило, добрепереноситься. Іноді можливі запаморочення, артеріальна гіпотензія, прискоренесерцебиття, алергічний дерматит, відчуття жару, пітливість.

Протипоказання. Підвищена чутливістьдо діючої речовини абобудь-якої допоміжної речовини; тяжка печінкова або ниркова недостатність,серцева недостатність (знижений серцевий викид), глаукома; годування груддю;діти до 6 років.

Передозування. Даних про передозування препарату немає.

Особливості застосування. З обережністю препарат слід призначати вагітним,хворим на виражений атеросклероз коронарних артерій, аденому передміхуровоїзалози.Вплив на здатність керувати автомобілем і виконувати роботи, щопотребують підвищеної уваги. Слід уникатикерування автотранспортом і занять іншими видами діяльності, що потребуєвисокої концентрації уваги, швидкості психомоторних реакцій протягом 1 годпісля прийому препарату.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Необхідно дотримуватись обережності приодночасному застосуванні Дротаверину-ФПО з леводопою, оскільки може знижуватисьантипаркінсонічний ефект останньої та посилюватися тремор і ригідність.Посилює дію папаверину, бендазолу та інших спазмолітиків (у тому числім-холіноблокаторів), гіпотензію, що спричинена трициклічними антидепресантами,хінідином, прокаїнамідом.Фенобарбітал підвищує вираженість спазмолітичної дії дротаверину.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, сухому,захищеному від світла місці при кімнатній температурі від 15°С до 25°С. Термінпридатності - 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z