Загружается, подождите...

Дротаверин-н.с. (Drotaverine – n.s.)


міжнародна та хімічна назви: drotaverine;1-[3,4-діетоксифеніл)метилен]-6,7-діетокси-1,2,3,4-тетрагідроізохінолін;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки жовтого або жовтого іззеленкуватим відтінком кольору, плоскоциліндричні, з фаскою;

склад: 1 таблетка містить

0,04 г дротаверинугідрохлориду; допоміжні речовини: цукор молочний, крохмаль картопляний, кросповідон,тальк, кальцію стеарат.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Спазмолітичний засіб. Код АТС А03А D02.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Дротаверин Н.С. - спазмолітик міотропної дії. Знижуєтонус і рухову активність гладкої мускулатури внутрішніх органів, розширюєкровоносні судини.Фармакокінетика. Після перорального застосування препарат швидковсмоктується із шлунково-кишкового тракту. Біодоступність - до 100%. Непроникає крізь гематоенцефалічний бар’єр. Біотрансформується у печінці. Через72 год виводиться з організму у формі метаболітів - на 50% із сечею і на 30% зкалом.

Показання для застосування. Профілактика і лікування функціональнихстанів і больового синдрому, пов’язаних зі спазмом гладкої мускулатури прихронічному гастродуоденіті, хронічному холециститі, жовчокаменевій хворобі,постхолецистоектомічному синдромі, виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалоїкишки, пілороспазмі, спастичному коліті. Застосовують також при спазмахпериферичних артеріальних судин, судин головного мозку, сечокам’яній хворобі,альгодисменореї, для послаблення скорочень матки і зняття спазму шийки маткипри пологах, при проведенні інструментальних досліджень.

Спосіб застосування та дози. Дорослим - по 0,04 - 0,08 г (1 - 2таблетки, 2 - 3 рази на день). Дітям віком до 6 років призначають у разовійдозі 0,01 - 0,02 г, дітям віком від 6 до 12 років - 0,02 г, 1 - 2 рази на добу.

Побічна дія. Можливі запаморочення, серцебиття, артеріальнагіпотензія, пропасниця, підвищене потовиділення, дерматит.

Протипоказання. Підвищена індивідуальна чутливість до дротаверину, вираженіпечінкова, ниркова, серцева недостатність; AV блокада ІІ - ІІІ ступенів.

Передозування. При передозуванні можлива AV‑блокада, зупинкасерця, параліч дихального центру.З метою полегшення AV‑блокади застосовують атропін та ізопреналінвнутрішньовенно, для відновлення ритму серця – атропін або адреналінвнутрішньовенно з тимчасовим кардіостимулюванням, при паралічі дихальногоцентру здійснюється штучна вентиляція легенів.

Особливості застосування. Дротаверин-Н.С. можна використовувати у складікомбінованої терапії для переривання гіпертонічного кризу.При лікуванні виразкової хвороби шлунка ідванадцятипалої кишки Дротаверин-Н.С. застосовують разом з холінолітиками.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному застосуванні дротаверинможе зменшувати антипаркінсонічний ефект леводопи.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, сухому,захищеному від світла місці, притемпературі від 15°С до 25°С.Термін придатності - 3 роки. Після закінченнятерміну придатності, вказаного на упаковці, препарат не застосовувати.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z