Загружается, подождите...

Дротаверин–дарниця (Drotaverine–darnitsa)


міжнародна та хімічна назва: Drotaverinе,1-(3,4– діетоксибензил) – 6,7 – діетокси –3,4 –дигідроізохіноліну гідрохлорид;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки світло-жовтого або темно-жовтого кольоруз вкрапленнями, з плоскою поверхнею, з фаскою та рискою або без риски;

склад: 1 таблетка містить: дротаверину гідрохлориду 0,04 г;допоміжні речовини: цукор молочний або лактози моногідрат, крохмалькукурудзяний, целюлоза мікрокристалічна, магнію стеарат, аеросил.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтичнагрупа. Синтетичніспазмолітики та антихолінергічні засоби. Дротаверин. Код АТС: А03А D02.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Спазмолітик міотропної дії. Знижує тонус гладкихм'язів внутрішніх органів, знижує їх рухову активність, помірно розширюєкровоносні судини. Не впливає на вегетативну нервову систему та ЦНС. Може бутивикористаний як спазмолітик у випадках, коли протипоказані лікарські засоби згрупи холіноблокаторів (глаукома, гіпертрофія передміхурової залози та ін.).Фармакокінетика.Припероральному застосуванні препарат швидко всмоктується (період напівабсорбції –12 хв). Біодоступність становить близько 100 %. Не проникає черезгематоенцефалічний бар'єр.

Показання для застосування. Застосовують при спазмах шлунка та кишечнику,спастичних запорах і колітах, нападах жовчнокам'яної та нирковокам'яноїхвороби, при виразковій хворобі шлунка і 12-палої кишки, пілороспазмі, приспазмах периферичних судин (ендартеріїт та ін.), дисменореї, а також пристенокардії (разом з іншими спазмолітичними й аналгетичними препаратами), ускладі комбінованої терапії при купіруванні гіпертонічного кризу.

Спосіб застосування та дози. Дротаверин-Дарниця призначають у такихдозах: дорослим – по 1-2 таблетки 2-3- рази на добу, дітям віком 6 - 12 років -по 20 мг (½ таблетки), 1-2 рази на добу. Тривалість прийому залежить відхарактеру захворювання, його вираженості і визначається лікарем.

Побічна дія. Можливі індивідуальна непереносимість, запаморочення,серцебиття, відчуття жару, посилення потовиділення, алергічний дерматоз.

Протипоказання. Гіпотензія. З обережністю призначають при тяжкихзахворюваннях серця. Підвищена індивідуальна чутливість до компонентівпрепарату. Дитячий вік до 6 років.

Передозування. Про передозування Дротаверину-Дарниця повідомлень небуло.

Особливості застосування. З обережністю призначають препарат у періодвагітності. Слід також дотримуватися обережності при призначенні хворим звираженим атеросклерозом коронарних артерій.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному застосуванніДротаверин-Дарниця може зменшити антипаркінсонічний ефект леводопи.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей та сухому, захищеномувід світла місці. Термін придатності - 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z