Загружается, подождите...

Доппельгерц меліса (Doppelherz melissa)


основні фізико-хімічні властивості: безбарвна, прозора рідина з ароматнимзапахом і пряним, пекучим смаком;

склад: 100 мл препарату містять водно-спиртовий екстракт, одержаний з суміші:листя меліси 2 г, коріння дягелю аптечного 0,5 г, кори кориці 0,25 г, мускатногогоріха 0,3 г, шкірки помаранчі 1 г, гвоздики 0,3 г, шкірки цитрусових 1,5 г;допоміжні речовини: етанол 96 %, вода очищена.

Форма випуску. Краплі.

Фармакотерапевтична група. Снодійні та седативні препарати. Код АТС N05C M50.

Фармакологічні властивості.Комбінований препарат рослинного походження.Фармакодинаміка. Засоби з меліси справляють седативний, протисудомний,антигіпертензивний, протиаритмічний, спазмолітичний, протиблювотний ефект.Основні діючі речовини – компоненти ефірної олії (0,06 – 1,0 %): цитраль,гераніол, ліналоол та ін. у сполученні з терпеноїдами, глюкозидами евгенолу іфенокарбоновими кислотами – забезпечують протимікробну, противірусну іпротизапальну активність. Активні компоненти меліси поліпшують процеситравлення, справляють м’яку жовчогінну дію, сприяють відновленню сапрофітноїфлори кишечнику і секреції травних ферментів. Сприятливий ефект на функціїнервової системи чинять компоненти ефірної олії – вітаміни В1, В2,С і комплекс мікроелементів, включаючи калій. Останній у сполученні згераніолом, фенокарбоновими кислотами забезпечує негативну хронотропну дію,сприяє нормалізації серцевої діяльності і тонусу судин.При нанесенні на шкіру препарати меліси виявляють знеболюючий,протизапальний, протисвербіжний, протимікробний і противірусний ефект.Мускатний горіх справляє вітрогонну і спазмолітичну дію. Застосовуєтьсяпри порушеннях шлунково-кишкового тракту (пронос, розлади шлунка, катаркишечнику і метеоризм).Кора кориці сприяє відходженню газів; використовується також привідсутності апетиту і спазмах шлунково-кишкового тракту. Відмічено поліпшенняперистальтики.Компоненти гвоздики підтримують ефекти інших рослин, що сприяютьвідходженню газів.Суха шкірка цитрусових застосовується при порушеннях сну, розладахшлунково-кишкового тракту, втраті апетиту і диспепсії.Корінь аптечного дягелю підтримує секрецію шлунка, чинить спазмолітичнуі жовчогінну дію, тобто позитивно впливає на всю систему травлення. Крім того,він виявляє седативну властивість. Фармакокінетика. Дія препарату є сукупною дією його компонентів, томупроведення кінетичних спостережень не є можливим; усі разом компоненти неможуть бути простежені за допомогою маркерів або біодосліджень.

Показання для застосування.Внутрішньо: при неврогенно зумовлених порушеннях сну, серцевої,шлункової і травної діяльності, а також при застудах.Зовнішньо: при головному болю, болю в суглобах, м’язах після фізичногонавантаження, при ревматичному болю.

Спосіб застосування та дози.При застосуванні внутрішньо дорослим: 1-2 рази на день по 30-60 крапельпрепарату (30 крапель відповідають 1 чайній ложці) з цукром або з глюкозою аборозбавляти подвійною кількістю води або чаю. Для нормалізації травлення вказанукількість крапель Доппельгерц(R) Меліси приймати за 15-30 хвилин доїди, при порушеннях сну, пов’язаних з нервовими розладами, – за 30 хвилин досну. Термін лікування визначається перебігом хвороби. За відсутності змін уклінічних симптомах або при їх погіршанні протягом 4 тижнів лікування прийомпрепарату слід відмінити.Зовнішнє застосування: при головному болю розтирати скронево-лобнуділянку препаратом без попереднього розчинення. При інших болях розтиратипрепаратом відповідні болючі місця.

Побічна дія.Можливі алергічні реакції на компоненти препарату. Кора кориці можеспричиняти алергічні реакції на шкірі і слизових оболонках. Фурокумарини, якімістяться в корені дягелю аптечного, підвищують світлочутливість шкіри(фотосенсибілізацію) і можуть спричиняти в поєднанні з ультрафіолетовимопромінюванням шкіри дерматит. Кора помаранчі також може спричинятифотосенсибілізацію, особливо у людей з блідою шкірою. Тому під час прийомупрепарату слід уникати тривалих сонячних ванн і відвідування соляріїв.

Протипоказання.Підвищена чутливість до компонентів препарату.Тяжкі захворювання печінки, виразкова хвороба шлунка і дванадцятипалоїкишки у фазі загострення, алкоголізм, епілепсія, черепно-мозкові травми,вагітність і лактація, діти до 18 років.

Передозування.При дотриманні рекомендованого дозування не передбачається. При підвищенійчутливості до компонентів препарату проводять десенсибілізувальну терапію. Привипадковому або навмисному передозуванні вживають заходів, передбачених приотруєнні алкоголем, тобто промивання шлунка, застосування активованого вугілля,симптоматична терапія.

Особливості застосування.Препарат містить 71 об’ємний відсоток спирту. При дотриманні вказівокщодо дозування при кожному прийомі препарату (2 чайні ложки, 10 мл) в організмпотрапляє до 4,85 г спирту. З обережністю застосовувати для лікування пацієнтівіз захворюваннями печінки.Препарат містить алкоголь, тому його застосування уперіоди вагітності і годування груддю протипоказано.Оскільки препарат містить алкоголь, можливопогіршання реакції при участі в дорожньому русі та при обслуговуванні машин.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.Меліса потенціює дію гіпотензивних і знеболювальних препаратів, а такожпрепаратів, що пригнічують функції ЦНС.У зв’язку із наявністю упрепараті алкоголю дія інших лікарських засобів може послаблюватись абопосилюватися.

Умови та термін зберігання.Зберігати при температурі 15-25 °С у недоступному для дітей місці.Термін придатності - 3 роки.Не застосовувати препарат після закінчення зазначеного на упаковцітерміну придатності.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z